Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Projekt Cardano sa dostal na zoznam najvplyvnejších projektov roku 2021

Článok

Afrika
Pixabay.com

Organizácia odborníkov na produktový a projektový manažment Project Management Institute (PMI) z americkej Pensylvánie uverejnil zoznam 50 najvplyvnejších projektov roku 2021. Ocitlo  sa v ňom aj ambiciózne riešenie z prostredia kryptomeny Cardano (ADA) s názvom Atala Prism.

Projekt Atala Prism pre decentralizovanú digitálnu identitu, na ktorého vývoji pracuje spoločnosť Input Output a vyžíva sa v rámci blockchainu Cardano, sa ocitol na peknom 14. mieste, čim predbehol napríklad aplikáciu Clubhouse, ktorá skončila na 21. priečke, vesmírnu sondu Voyager (30.) či hernú konzolu PlayStation 5 (35.). Len pre zaujímavosť prvé miesto pripadlo mRNA vakcíne proti COVID 19.

Pokiaľ ide o svet digitálnych mien na 4. mieste sa umiestnil Sand Dollar, prvá digitálna mena centrálnej banky, ktorú spustili tento rok na Bahamách. Na ôsmom mieste skončil projekt „When You See Yourself“, ktorý sa snaží spojiť nezameniteľné tokeny NFT s hudobným priemyslom.

PMI k riešeniu decentralizovanej identity Atala Prism poznamenala, že má veľký potenciál najmä v rozvojových krajinách, kde môže prispieť k finančnej a sociálnej mobilite. V odseku, ktorý jej bol venovaný, sa zmieňuje napríklad Etiópia, v ktorej je projekt využívaný v rámci pilotnej fázy v školstve, kde má vďaka nemu získať digitálnu identitu v rámci 3500 škôl až 5 miliónov študentov a 750 000 učiteľov. Ak pilotný školský projekt uspeje, v Etiópii môže byť Atala Prism následne využívaná pre digitálnu identitu celej populácie a byť použitá napríklad aj v doprave alebo poľnohospodárstve.

PMI k Atala Prism dodáva, že cely projekt by sa mal dostáť do ostrej prevádzky už v nasledujúcich mesiacoch. Inak povedané už v dohľadnej dobe by mohlo byť zrejmé, do akej miery sa tento projekt stane naozaj užitočnou vecou. Vývojárska spoločnosť Input Output k Atala Prism dodáva, že ostrú fázu spustí už v úvode roka 2022 a pôjde o doposiaľ “najväčšie nasadenie blockchainu” v histórii.

Ďalšie novinky

Začne Tesla opäť prijímať platby Bitcoinom? – Toto naznačuje report SEC!

Známy trader očakáva rast 6 altcoinov. Tvrdenie podporuje viacerými argumentami

Inštitúcie naliali do Bitcoinu minulý týždeň rekordné peniaze – Pozrite si si čísla!

Zdroj: u.today, www.pmi.org

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.