Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prieskum: Počet investorov, ktorí preferujú kryptomeny pred akciami, sa výrazne zvýšil

Článok

prieskum
Zdroj: Pexels.com

Veľký spotrebiteľský prieskum spoločnosti CivicScience zistil, že výrazne rastie počet investorov, ktorí preferujú kryptomeny pred tradičnými akciami. Dokonca niektorí z nich sa svojich akcii zbavujú, aby preliali peniaze do krypto-aktív.

CivicScience realizovala prieskum na dospelých Američanoch starších ako 18 rokov v priebehu celého roka 2021. Výsledky boli následne vážene údajmi zo sčítaní ľudu v USA. Otázok bolo mnoho, pričom niektoré mali len 1000 respondentov a iné až 40 600.

Pokiaľ ide o témy spojené s kryptomenami, 3700 respondentom bola položená otázka, či “s väčšou pravdepodobnosťou investujú do kryptomien, alebo do tradičných akcii“. Počet tých, ktorí preferujú kryptomeny sa podľa CivicScience v priebehu 5 mesiacov postupne zvýšil o 140%.

Ešte v júni totiž len 10% z 1997 respondentov uviedlo, že by svoje peniaze radšej investovali do kryptomien ako do tradičných akcií. V novembri ich bolo už 24%.

Zaujímavé je aj zistenie, že tí, ktorí sa označili za pozorných sledovateľov diania na finančných trhoch, boli častejšie presvedčení, že voľba kryptomien je tá správna.

Z 1285 respondentov, ktorí tvrdia, že sledujú trhy veľmi pozorne, totiž až 40% uviedlo, že oni, alebo ich známi, predali tradičné akcie, aby financie použili na kúpu kryptomien. U tých, ktorí uviedli, že trhy sledujú “trochu pozorne” to bolo 30% a u tých, ktorí priznali, že sa o svetovú finančnú situáciu veľmi nezaujímajú, išlo o 17% respondentov.

Dôležité je ale upozorniť, že hoci mnohí investori priznali, že predávali tradičné akcie, aby nakúpili kryptomeny, neznamená to, že takýmto spôsobom predali celé svoje investičné portfólio. 44% z 1988 respondentov  uviedlo, že predali menej než 10% svojho portfólia, aby preliali kapitál do kryptomien.

Zach Butovich zo spoločnosti realizujúcej tento prieskum však upozornil, že až jedna pätina ľudí predala viac ako polovicu svojho investičného portfólia (zvolili možnosti 50-75% resp. viac ako 75%), aby daný kapitál previedli do kryptomien, čo označil za “pozoruhodné”.

Počet ľudí, ktorých vôbec nezaujíma technológia blockchain, taktiež postupne klesá. V máji uviedlo, že ich táto téma vôbec nezaujíma 80% respondentov, kým teraz je to už len 68%.

Ďalšie zaujímavé články

Tretia najväčšia bitcoinová veľryba nakúpila v decembri už 3 090 BTC 

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.