Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Počet bitcoinov na burzách v decembri stúpol – je to dôvod na paniku?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Popri tom ako cena Bitcoinu od Vianoc opäť postupne klesá, podľa onchain analytických platforiem v decembri mierne stúpa aj počet bitcoinov na burzách. Ak by tento trend pokračoval, mohlo by to naznačovať novú vlnu paniky medzi investormi, ktorí sa týmto spôsobom pripravujú na predaj svojich BTC.

Nutné je upozorniť, že prílevy bitcoinov na burzy zatiaľ nepripomínajú paniku, ktorú sme sledovali v máji a júni tohto roka po tom ako Čína zakázala ťažbu kryptomien. Za uplynulý týždeň však pribudli na burzách bitcoiny v hodnote vyše 800 miliónov dolárov, čo naznačuje, že predsa len v týchto dňoch mierne silnie trend posielania BTC na burzy, kde sa dajú okamžite predať.

Najmenej BTC bolo na burzách tento rok len nedávno – 7. decembra 2021 – iba 2 518 451 BTC. Ich počet následne začal rásť k 28. decembru, kedy postupne stúpol na 2 570 737 BTC. Z dlhodobého hľadiska je však počet bitcoinov na burzách na svojich 3-ročných minimách a to aj napriek tomu, že v novembri 2018 existovalo bitcoinov menej, než je dnes.

Tejto téme sa venovala aj platforma Glassnode, ktorej dáta však naznačujú, že za zvýšeným množstvom BTC smerujúcich na burzy nemusí byť nutne samotná panika na trhu.

Analytik TXMC odvolávajúci sa práve na dáta od Glassnode upozornil, že zvýšený príliv BTC na burzy, ktorý je badateľný najmä u burzy Binance, môže mať svoje opodstatnenie aj v zrušení prístupu pre čínskych investorov na ázijskej burze Huobi.

Tá totiž už dávnejšie informovala, že do 31. decembra 2021 majú čínski investori poslednú príležitosť zobchodovať bitcoiny priamo na Huobi. Podľa analytika TXMC preto v predošlom období postupne vyberali svoje BTC z Houbi, ktoré teraz presúvajú na Binance, aby zadali nové obchodné príkazy.

Na grafe nižšie môžete vidieť, že kým počet BTC na Huobi klesá (modrá), počet BTC na Binance rastie (zelená). Keď sa však dáta spočítajú (červená), situácia je viacmenej neutrálna a rozhodne nie kritická.

Situácia s prílevmi bitcoinov na burzy v predošlých dvoch až troch týždňoch preto zatiaľ nemusí byť vyhodnocovaná ako znak retailovej paniky. Naznačujú to aj čerstvé dáta za uplynulých 24 hodín, podľa ktorých odišli z búrz BTC v hodnote až 431 miliónov dolárov.

Cenová korekcia Bitcoinu v predošlých týždňoch je podľa Raula Pala skôr pripisovaná inštitucionálnym investorom, ktorí pred koncom roka uzatvárajú svoje bilancie a vyberajú zisky.

Ďalšie zaujímavé články

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Geniálne dieťa s IQ 162 chcelo pod stromček kryptomeny

Metaverse je podľa Elona Muska len Buzzword, budúcnosť vidí v Neuralinku 

Kryptomeny zažijú v roku 2022 ďalšiu vlnu ošiaľu, tvrdí spoluzakladateľka BlockFi

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.