Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Panama predstavila progresívny návrh zákona týkajúci sa kryptomien

Článok

Panama
Zdroj: Pixabay.com

Medzi krajiny, ktoré by mohli čerpať z rozmachu kryptomien, patrí podľa odborníkov aj Panama. Trojmiliónový štát v strednej Amerike k ním včera spravil ústretový krok vpred, keď predstavil  návrh zákona týkajúci sa ich regulácii.

Návrh zákona bol symbolicky predstavenž práve v deň, kedy sa v neďalekom El Salvador stal Bitcoin ako vo vôbec prvom štáte na svete zákonným platidlom. Panama až tak ďaleko so svojimi ambíciami spojenými s kryptomenami nejde, no návrh zákona by mal pomôcť, aby sa táto krajina stala “kompatibilná s blockchainom, kryptomenami a internetom.”

Zákon pochádza z dielne kongresmana Gabriela Silvu, ktorý je veľkým fanúšikom digitálnych mien. Na Twitteri zdôraznil, že táto jeho právna iniciatíva má potenciál generovať v Paname tisíce nových pracovných miest a vytvoriť podmienky pre nové zdroje investícii. Zároveň zdôraznil, že kryptomeny môžu prispieť ku vzniku “transparentnejšej vlády”.

Silvov zákon vníma Bitcoin a iné kryptomeny ako “alternatívny globálny spôsob platieb“, čo znamená, že ak by bol schválený, v Paname by bolo možné kryptomenami platiť bez toho, aby tým bol porušený nejaký zákon.

Kongresman popri jeho obhajobe viackrát upozornil, že kryptomeny prinášajú rýchle a lacné platby, ktoré umožňujú dokončiť finančnú transakciu bez ohľadu na vzdialenosť medzi zúčastnenými stranami alebo celkový objem transakcie.

Silva znenie zákona nepripravoval sám. Spolupodieľali sa na ňom odborníci z kryptosektora a tiež ľudia, ktorí rozumejú technológii, ktoré so sebou digitálne aktíva prinášajú. Zákon bol podľa neho taktiež konzultovaný s právnickými tímami, aby bol v súlade s medzinárodným právom a regulátormi.

Na rozdiel od El Salvador by tento zákon od podnikateľov nevyžadoval, aby mali povinnosť umožniť zákazníkom platbu za tovary alebo služby kryptomenami. Práve táto povinnosť je v El Salvador kritizovaná a to dokonca aj z radov niektorých členov bitcoinovej komunity. Písali sme o tom v tomto článku.

Ďalšie články z našej dielne

McDonald’s a Starbucks akceptovali v El Salvador prvé platby Bitcoinom 

El Salvador čelí kritike za vynucovanie Bitcoinu ako platidla. Nepáči sa to ani Bitcoinerom 

Bitcoin padol pod $45 000. El Salvador využil dip na dokúp ďalších BTC

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.