Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin padol pod $45 000. El Salvador využil dip na dokúp ďalších BTC – aktualizované

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

7. september 2021 mal byť pre digitálne meny oslavným dňom. V utorok sa totiž v El Salvador ako vo vôbec prvej krajine na svete stal Bitcoin (BTC) oficiálnym zákonným platidlom. Trh však kuriózne práve pri príležitosti tohto významného míľniku reagoval strmým pádom. Odniesla si to aj najznámejšia kryptomena, no ešte viac altcoiny, ktoré utrpeli dvojciferné percentuálne straty.

Bitcoin (BTC) sa na úvod včerajšieho dňa obchodoval za cenu vyše 52 000 USD, no po sérii rýchlych prepadov klesol až pod 45 000 USD. V stredu ráno sa obchoduje za niečo vyše 47 000 USD, čo naznačuje, že časť prepadu bola využitá na lacnejší dokúp nových BTC zo strany vyčkávajúcich investorov.

Predbežnou pozitívnou správou pre Bitcoin bol zjavný dopyt po ňom za nižšiu cenu. Ako upozornil v utorok podvečer analytik Lex Moskovski na Coinbase sa po prepade obchodoval za 200-dolárovú prémiu. To značí silný dopyt po BTC u americkej zmenárne, ktorá je známa aj tým, že na nej nakupujú inštitúcie.

Lex Moskovski taktiež upozornil, že na zmenárne bolo po prudkom páde ceny BTC poslaných vyše 110 miliónov dolárov v stablecoine USDT. To zas môže naznačovať, že na burzy sa presúva nový kapitál určený na dokupovanie.

Larry Cermak na Twitteri zas v utorňajší podvečer skonštatoval, že počas jednej hodiny došlo u BTC a ETH k likvidácii pozícii v hodnote 2,6 miliardy dolárov. Najviac z toho na burze ByBit, ktorá je známa rizikovejším obchodovaním s pákou, kde môžu traedri využiť až 100x páku. Podľa jeho názoru išlo o zdravé vyčistenie trhu, s čím sa zhodli na tejto sociálnej sieti aj ďalší analytici.

Veľké likvidácie prepákovaných pozícii potvrdil aj portál Crypto Differ, ktorý v noci z utorka na stredu upozornil, že za predošlých 24 hodín došlo na burzách k likvidácii 3,54 miliardy dolárov. Dotklo sa to až 330 243 obchodníkov. Najväčšia strata v rámci jedného obchodu bola zaznamenaná na burze Huobi v čiastke 43,7 milióna USD. Dokopy najviac však na zmieňovanej burze ByBit.

Populárny analytik Willy Woo zas skonštatoval, že podľa on-chain dát aktuálne dochádza k odlivom BTC z búrz. To znamená, že tie nakúpené sa presúvajú na privátne peňaženky.

Tak či onak na finálne závery súčasného prepadu si treba ešte počkať. Trh je aktuálne veľmi volatilný a v hre je stále mnoho scenárov.

Lex Moskovski si však myslí, že táto korekcia môže trhu pre nasledujúce obdobie prospieť. ,,Konečne zdravá korekcia, potrebovali sme to, ak chceme ísť ešte vyššie.“

El Salvador využil „dip“ na ďalší nákup

Prezident El Salvador Naiyb Bukele dnes ráno oznámil, že jeho krajina ako vôbec prvá na svete kúpila do svojich rezerv 400 BTC za symbolických 21 miliónov. Prepad ceny v poobedňajších hodinách následne využili na kúpu ďalších 150 BTC. Stalo sa tak vôbec prvýkrát v histórii, že nejaká krajina kúpila BTC a zároveň vykúpila tzv. „dip“.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1435260422110732300

Altcoiny vo veľkých stratách

Ako to už býva zvykom, keď padá Bitcoin, klesá aj hodnota altcoinov. Potvrdilo sa to aj v utorok, keďže Ethereum, Cardano aj Binance Coin, čiže tri najväčšie altcoiny, boli oproti pondeľňajšej cene vo vyše dvojciferných stratách okolo -15%. XRP, Dogeocin a Polkadot sa dokonca priblížili až 20% stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.