Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Optimism získal na vývoj ďalších 150 miliónov dolárov. Do L2 riešenia Ethereum investovala aj a16z

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Optimism, jedno z najpopulárnejších riešení pre rýchlejšie škálovanie kryptomeny Ethereum, oznámilo úspešné druhé kolo financovania (serie B) v rámci ktorého vyzbieralo na ďalší vývoj 150 miliónov dolárov.

Medzi hlavných investorov patrili spoločnosti zamerané na rizikové investície Andressen Horowitz (a16z) a Paradigm, ktoré sa špecializujú na investície do atraktívnych kryptomenových startupov zameraných na DeFi, NFT či Web 3.0.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa blogového príspevku na webe Optimism toto riešenie na druhej vrstve siete Ethereum ušetrilo používateľom ETH od svojho vzniku na poplatkoch za transakcie už viac než 1 miliardu dolárov. Vyzbieraných 150 miliónov dolárov má byť použitých na rozšírenie vývojárskeho tímu Optimism s cieľom urobiť systém ešte efektívnejší, čo povedie k ešte nižším nákladom spojeným s poplatkami za transakcie.

Podľa portálu Cointelegraph poplatky na Optimism boli v roku 2021 znížené o 30%, no existuje priestor pre ďalšie výrazne vylepšenie. Návrh EIP 4844, na ktorom pracuje vývojár Shard Blob by vraj mohlo poplatky znížiť až 100-násobne.

Popularita Optimism výrazne narástla najmä v čase, kedy nastala veľká vlna ošiaľu okolo NFT na Ethereum. Mintovanie a používanie NFT priamo na prvej vrstve Ethereum bolo extrémne nákladné a tak mnoho užívateľov použilo práve riešenie na druhej vrstve Optimism. To funguje tak, že využíva takzvane „rollupy“, ktoré agregujú transakcie mimo blockchain Ethereum, čo znižuje transakčné náklady a výrazne urýchľuje celý proces.

Podľa dát L2Beat celková hodnota uzamknutých kryptomien/tokenov na platformách druhých vrstiev (Layer 2 solutions) je aktuálne na úrovni 5,76 miliárd dolárov, pričom Optimism je v poradí na štvrtom mieste s približnou TVL (total value locked) na úrovni 440 miliónov dolárov.

Ďalšie zaujímavé články

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Bill Gates varoval ľudí pred investíciou do Bitcoinu

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.