Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nový míľnik? Goldman Sachs urobila prvú bitcoinovú transakciu na OTC trhu

Článok

mesto
Zdroj: Pixabay.com

Americký bankový gigant Goldman Sachs realizoval v spolupráci s obchodnou spoločnosťou miliardára Michaela Novogratza Galaxy Digital prvú kryptomenovú OTC transakciu (mimoburzová transakcia). Média to vykresľujú ako ďalší veľký míľnik pre adopciu Bitcoinu. 

Podľa pondelňajšej tlačovej správy išlo o OTC transakciu non-deliverable opcie Bitcoinu (nedoručiteľná opcia je opcia vysporiadaná v hotovosti za rozdiel pri jej splatnosti namiesto dodania podkladového aktíva pozn.red).  Goldman Sachs a Galaxy Digital k tomu doplnili, že ide o prvú  kryptomenovú OTC transakciu veľkej banky v USA.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Sme potešení, že sme uskutočnili náš prvý obchod s opciami kryptomien vysporiadaný v hotovosti so spoločnosťou Galaxy Digital,“ komentoval novinku vedúci oddelenia digitálnych aktív v Goldman Sachs Max Minton, ktorý uviedol, že ide o dôležitý míľnik v histórii tejto banky a tiež pre oblasť digitálnych aktív.

Goldman Sachs patrí medzi banky, ktoré sa začali v roku 2021 výraznejšie sústrediť na kryptosektor. Zákazníkom od júna minulého roka ponúka možnosť obchodovania s futures na bitcoiny v rámci spolupráce s CME Group. Gigant z Wall Street tiež umožňuje zákazníkom vystaviť sa voči cene kryptomeny Ethereum skrz Galaxy Digital Ethereum Fund. Intenzívnu spoluprácu majú „Goldmani“ aj s firmou Circle, ktorá stojí za druhým najväčším stablecoinom na trhu USDC.

,,Sme radi, že môžeme pokračovať v posilňovaní nášho vzťahu s Goldman Sachs a tiež veríme, že táto transakcia otvorí dvere pre ďalšie banky, ktoré zvažujú OTC trh ako kanál pre obchodovanie s kryptomenami,“ doplnil k zaujímavej novinke Damien Vanderwilt, spolupredseda Galaxy Digital.

Ďalšie zaujímavé články

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent! 

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.