Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Naznačuje SEC schválenie Bitcoin Futures ETF, alebo ide o náhodu?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Cena Bitcoinu výrazne rastie a v čase písania tohto článku ho delí už len pár percent od vytvorenia nových historických maxím. Súčasnému rastu ceny najznámejšej kryptomeny podľa analytikov pomáhajú aj špekulácie o možnom schválení Bitcoin futures ETF.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) musí najneskôr v pondelok (ale môže tak urobiť už aj skôr) dať stanovisko k žiadosti firmy ProShares o Bitcoin Futures ETF. Nejde síce o trhom žiadanejšie „spotové Bitcoin ETF“, no analytici sa zhodujú, že je lepšie “aspoň nejaké ETF na Bitcoin” než žiadne. Eric Balchunas z Bloomberg medzitým opakovane tvrdí, že šanca na schválenie tohto Bitcoin futures ETF, alebo jednej z ďalších žiadosti, ku ktorým sa SEC musí vyjadriť do konca mesiaca, je naozaj veľká.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zvláštny tweet z účtu SEC

Špekuláciám o povolení Bitcoin Futures ETF najnovšie prispela aj samotná SEC, ktorá včera večer na Twitteri skrz jej overený účet “SEC Investor Ed” zdieľal príspevok odkazujúci na bulletin týkajúci sa bitcoinových futures kontraktov. Išlo síce o odkaz na článok, ktorý bol napísaný už v lete, no špekulantov prekvapilo, že ho zdieľala pár dní pred “deadline” k rozhodnutiu o žiadosti firmy Proshares.

V tomto momente je nutné zdôrazniť, že tento status napokon nemusí mať so schvaľovaním Bitcoin ETF resp. Bitcoin futures ETF nič spoločné. Na sociálnej sieti Twitter však rozvíril ďalšie špekulácie na túto tému.

Bloomberg prilial do ohňa

Že SEC v najbližších dňoch povolí Bitcoin futures ETF si myslia aj v redakcii Bloomberg, ktorá v pred pár hodinami publikovala článok tvrdiaci, že SEC už nie je proti takémuto druhu investičného produktu. ,,Za predpokladu, že v posledných hodinách nedôjde k žiadnym neočakávaným zdržaniam alebo prekážkam, bitcoinové ETF od Proshares a Investo Ltd. Dostanú zelenú na obchodovanie už úvode budúceho týždňa. Pôjde o prvé krypto ETF, ktoré sa dostanú na akciový trh,“ tvrdí Bloomberg.

Kým analytik Bloombergu Eric Balchunas z Bloomberg dáva schváleniu Bitcoin Futures ETF už počas októbra až 75% šancu, Todd Rosenbluth z firmy CFRA si myslí, že SEC odloží verdikty k existujúcim žiadostiam až na rok 2022. CEO Pantera Capital Dan Morehad medzitým  upozorňuje, že ak SEC schváli Bitcoin ETF, môže to byť napokon pre cenu Bitcoinu zle, pretože sa opäť ukáže z Wall Street staré známe “buy the rumor, sell the news” – inak povedané po povolení môžu špekulanti predať nakúpené bitcoiny, aby realizovali zisky. To však povedie k pádu ceny.

Schváleniu Futures ETF na Bitcoin verí aj Lark Davis, bitcoinový YouTuber s vyše 442 tisíc odberateľmi. ,,Bitcoin mieri vyššie a vyššie. Vyzerá to tak, že ideme získať Bitcoin ETF povolenie,” napísal v piatok ráno.

Nuž ak téme sa vyjadril aj Anthony Pompliano (The Pomp), ktorého len na Twitteri sleduje vyše milión ľudí. ,,Bitcoin futures ETF sa chystá vstúpiť na trh, zatiaľ čo 85% ponuky BTC sa za 90 dní nepohlo a inflácia sa zrýchľuje o viac ako 5%. Absolútne šialené.“ Pompliano následne dodal, že v najnovšom podcaste vysvetlí, prečo je Bitcoin ETF také dôležité.

O spotové ETF žiada aj Bitwise

Kým v súčasnosti sa intenzívne rieši najmä možnosť schválenia Bitcoin Futures ETF, ktoré je však viazané na obchodovanie bitcoinvých futures kontraktov na chicagskej burze CME a nie priamo na spotové obchodovanie Bitcoinu, o tradičné “spotové Bitcoin ETF“ najnovšie žiada aj spoločnosť Bitwise Asset Management. Tá o takéto ETF u SEC už žiadala pred dvomi rokmi, no vtedy po pár mesiacoch svoje podanie stiahla, pretože bolo zrejmé, že jej SEC povolenie neudelí.

Bitwise v podaní uviedla, že žiadosť o Bitcoin ETF podáva v spolupráci s NYSE Arca, na ktorej by sa v prípade schválenia žiadosti obchodovali priamo bitcoiny a žiadne deriváty. ,,Trh dozrel. Skutočné Bitcoin ETF môže  byť teraz schválené,” povedal k novej žiadosti CEO firmy Bitwise Matt Hougan, ktorý následne doplnil, že Bitwise má u SEC žiadosť aj o Bitcoin futures ETF, ale tradičné spotové ETF je lepšie.

Zdroje: newsbtc.com, twitter.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.