Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin Futures ETF budú najskôr budúci rok, myslí si Rosenbluth

Článok

Kľúče bitcoin
Pixabay.com

Kým analytici Bloombergu dávajú októbrovému schváleniu aspoň jednej zo žiadosti o Bitcoin Futures ETF až 75% šancu, riaditeľ výskumu ETF fondov vo firme CFRA Todd Rosenbluth si myslí, že Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) napokon odloží svoje verdikty v tejto veci až budúci rok.

SEC má aktuálne na stole štyri žiadosti o Bitcoin Futures ETF, ku ktorým sa musí vyjadriť v najbližších dňoch. Najneskôr v pondelok musí povedať svoje stanovisko k žiadosti firmy ProShares a postupne až do 1. novembra sa musí vyjadriť aj k žiadostiam od firiem Invesco, VanEck, Valkyrie a Galaxy Digital.

Verdiktom SEC v prípade týchto žiadosti však nemusí byť definitívne áno, alebo definitívne nie. Nakoľko boli podané len pred niekoľkými týždňami, SEC si môže zobrať jednoducho ďalší čas na rozmyslenie.

Rosenbluth počas utorňajšieho rozhovoru na CNBC uviedol, že hoci súhlasí s tým, že Bitcoin futures ETF budú pravdepodobne schválené skôr než tradičné spotové Bitcoin ETF, očakáva aj v ich prípade odloženie verdiktu na neskôr z dôvodu, že “zakalená regulačná situácia môže spôsobiť ďalšie zdržania”.

SEC schváli pravdepodobne viac žiadosti naraz

Podľa Rosenblutha sa SEC bude snažiť vyhnúť sa možným rozdielom medzi Bitcoin futures ETF, na ktoré dá súhlas, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou nebude chcieť dať povolenie len pre jeden fond, ale hneď niekoľko, aby jej rozhodnutie neuprednostňovalo žiadneho konkrétneho hráča. Ak však bude raziť tuto stratégiu, bude sa musieť snažiť docieliť, aby všetci žiadatelia o Bitcoin Futures ETF mali dokonale optimalizované svoje podania. A to môže spôsobiť zdržanie.

Generálny riaditeľ firmy VanEck, Jan van Eck, ktorá žiada o Bitcoin Futures ETF, ale aj spotové Bitcoin ETF (k nemu dostane definitívny verdikt najneskôr 14. novembra), si myslí, že SEC aktuálne trápi najmä nesúlad medzi skutočnou cenou Bitcoinu a cenami, za ktoré sa obchoduje v rámci futures kontraktov. SEC si taktiež uvedomuje, že potenciál takýchto fondov je príliš veľký a preto je komisia obzvlášť opatrná.

Samotný Jan van Eck naznačil, že pre Bitcoin ETF by bolo ideálne, keby mala SEC lepší dohľad nad burzami, na ktorých sa Bitcoin obchoduje, čo však stále nie je realitou a je otázne, či sa jej tento cieľ podarí naplniť v dohľadnej dobe.

Budú mať opačný efekt, než sa očakáva?

Či bude Bitcoin futures ETF tento mesiac schválené, alebo sa ho dočkáme najskôr budúci rok, sa dozvieme už v najbližších dvoch týždňoch. Šéf firmy Pantera Capital Dan Morehead má však obavy, že ak by sa Bitcoin ETF náhodou schválilo, na trh by to mohlo mať presne opačný efekt, ako sa očakáva. Ak vás zaujíma jeho názor, prečítajte si tento náš článok.

Zdroj:  cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne