Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF už v októbri? Analytik Bloomberg tomu dáva 75% šancu

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Len pred pár dňami Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) odložila až na posledné týždne tohto roka verdikty k štyrom žiadostiam o schválenie spotových Bitcoin ETF. Analytik Bloombergu sa však domnieva, že už tento mesiac existuje relatívne veľká šanca na schválenie jednej zo žiadosti o tzv. Bitcoin futures ETF.

Kým tradičné Bitcoin ETF sú viazané na priame podkladové aktívum – teda v tomto prípade Bitcoin a jeho obchodovanie na spotových burzách, Bitcoin futures ETF sú akýmsi hybridným druhom bitcoinového ETF, ktorý sleduje obchodovanie bitcoinových futures kontraktov – v prípade USA na chicagskej burze CME.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Gary Gensler, šéf SEC, pred niekoľkými týždňami naznačil, že Bitcoin Futures ETF má väčšiu šancu na schválenie, pretože z pohľadu SEC je ľahšie regulovateľné, než spotové ETF. Reguluje sa tiež podľa iného zákonu (z roku 1940 na rozdiel od 1933 v prípade tradičného ETF), čo podľa Genslera dáva SEC viac právomocí na reguláciu takého typu fondu.

Analytik Bloombergu Eric Balchunas cez víkend uviedol, že dáva 75% šancu na schválenie Bitcoin Futures ETF už v októbri. ,,Áno, SEC odkopla Bitcoin ETF (odložila verdikty), ale tam išlo o fyzicky zaistené fondy podľa zákona z roku 1933,” tweetol. ,,Futures ETF podľa zákona z roku 1940 (ktorý Gensler miluje) sú stále na programe (myslíme si, že existuje 75% šanca na schválenie).”

Ktoré dátumy sledovať?

SEC má na stole päť žiadosti o schválenie Bitcoin Futures ETF – ide o podania od firiem ProShares, Invesco, VanEck, Valkyrie a Galaxy Digital. Vyjadriť sa k ním musí do 18., 19., 25. a 25. októbra, respektíve v prípade žiadosti od Galaxy Digital do 1. novembra 2021.

Nutné je však poznamenať, že SEC má v prípade týchto žiadosti možnosť definitívny verdikt odložiť až na budúci rok. U žiadosti o tradične Bitcoin ETF od firmy VanEck však musí rozhodnúť najneskôr do 14. novembra 2021, pretože všetky existujúce možnosti o odloženie verdiktu už počas tohto roku vyčerpala.

Krátka história ETF v USA

O tradičné Bitcoin ETF sa americké firmy snažia už niekoľko rokov, no SEC ich žiadosti doposiaľ vždy zamietla s odôvodnením, že cena Bitcoinu môže byť ľahko manipulovateľná. Tento rok sú však podľa analytikov šance na schválenie Bitcoin ETF väčšie než v minulosti, nakoľko trh s Bitcoinom výrazne dozrieva a inštitucionalizuje sa. SEC má aktuálne na stole vyše 10 žiadosti o tradičné spotové ETF a nechýbajú medzi nimi ani podania od správcovských gigantov typu Fidelity či Stone Ridge (NYDIG).

Schválenie Bitcoin futures ETF je ale aj tak vďaka sympatiám Garyho Genslea pravdepodobnejšie, než povolenie žiadanejšieho tradičného Bitcoin ETF. SEC samotnú možnosť obchodovania futures kontraktov na Bitcoin povolila v posledných týždňoch roku 2017 veľmi tesne pred vyvrcholením predošlého bullrunu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.