Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Štyri žiadosti o Bitcoin ETF odložené! Dátum prvého deadline sa už blíži

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) odložila verdikt k štyrom žiadostiam o Bitcoin ETF respektíve Bitcoin Futures ETF – na rozmyslenie si vyžiadala ďalších 45 dní.

SEC odložila rozhodnutia k Bitcoin ETF od Global X Bitcoin Trust, Valkyrie XBTO Bitcoin Futures Fund, WisdomTree Bitcoin TrustKryptoin Bitcoin ETF. Rozhodnutia k týmto žiadostiam by mala oznámiť podľa aktualizovaných termínov do 21. novembra, 8. decembra, 11. decembra, respektíve 24. decembra.

,,Komisia sa domnieva, že je vhodné predlžiť lehotu, v rámci ktorej sa majú vykonať opatrenia týkajúce sa navrhovaných zmien pravidiel, aby mala dostatok času na zváženie navrhovaných zmien a prípadných pripomienok,” uviedla SEC, ktorá verdikty k žiadostiam o Bitcoin ETF tradične odkladá na posledný možný termín. Napriek tomu však doposiaľ žiadnemu ETF na Bitcoin povolenie nedala.

V hre sú aj ďalšie podania

SEC má okrem zmieňovaných žiadosti, ku ktorým odložila verdikty, na stole ešte niekoľko ďalších. Najbližší deadline, teda dátum, kedy musí uviesť definitívne stanovisko bez možnosti ďalšieho odkladu, sa týka žiadosti od firmy VanEck o tradičné spotové Bitcoin ETF, ktoré je medzi investormi najžiadanejšie. Deadline je nastavený na 14. novembra.

Analytici Bloomberg nedávno uviedli, že už v októbri môžu byť schválené prvé Bitcoin ETF viazané na futures kontrakty, ktoré majú aj podľa náznakov šéfa SEC Garyho Genslera väčšiu šancu na schválenie než tradičné spotové Bitcoin ETF, pretože komisia ich môže ľahšie regulovať.

Analytici sa medzitým všeobecne domnievajú, že trh je lepšie pripravený na bitcoinové ETF než v minulosti. Aj samotná povaha žiadateľov o tieto fondy sa zmenila. Kým v minulosti išlo skôr o bitcoinvé startupy, dnes ide zväčša o veľké korporácie na čele so správcovskými gigantmi ako sú Fidelity či Stone Ridge (materská firma NYDIG).

Schválenie Bitcoin ETF je teda v tomto roku pravdepodobnejšie než kedykoľvek v minulosti. Do karát hrá aj skutočnosť, že v Kanade či Brazílii sa už bitcoinové ETF bez problémov obchodujú.

Prečo je Bitcoin ETF horúcou témou?

Bitcoin ETF by priniesli najjednoduchší a zároveň regulovaný prístup inštitúciám k priamej investícii do Bitcoinu bez toho, aby museli firmy riešiť jeho bezpečnú úschovu. Na rozdiel od investícii skrz Grayscsle Bitcoin Trust a či Bitcoin Futures by bol takýto druh investície zároveň menej nákladný a ľahší na správu. Inak povedané príchod Bitcoin ETF na americký trh by mohol priviesť do trhu s Bitcoinom nový kapitál od inštitúcii, ktoré majú o túto kryptomenu záujem, no pre súčasné trhové podmienky do nej ešte neinvestovali.

Zdroj: decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne