Sme aj na sociálnych sieťach

Návody

Návod ako používať peňaženku Coinbase: Kúpa a odosielanie kryptomien

Článok

Coinbase - ilustračný obrázok
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Coinbase je najpopulárnejšia virtuálna peňaženka na svete podporujúca popredné kryptomeny vrátane Bitcoin, Bitcoin Cash, XRP, Litecoin, Ethereum či Stellar Lumens. V predchádzajúcom článku sme si vysvetliliako vytvoriť účet na tejto stránke a spôsob, ako ho verifikovať. Dnes popíšeme ako s touto krypto peňaženkou správne pracovať.

Použitím tohto linku dostanete za registráciu na Coinbase
BONUS 10 dolárov (8 eur)
(na účet je potrebné vložiť aspoň 100 dolárov)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nákup kryptomien cez Coinbase

Nakupovať priamo cez Coinbase sa dá dvomi spôsobmi – cez bankový účet alebo platobnou kartou. Aby ste mohli využiť tento spôsob účet na Coinbase musí byť verifikovaný. Ako to dosiahnuť sme popísali v článku Návod: Coinbase – Ako vytvoriť účet a verifikácia.

Postup kúpy kryptomien cez Coinbase:

1) v hornom menu kliknite na „BUY/SELL“

Buy/sell - Coinbase

2) postupujte podľa nasledujúceho obrázku a inštrukcií, ktoré sú uvedené pod ním.

Coinbase - kúpa kryptomeny

  1. vyberte kryptomenu, ktorú chcete kúpiť. Na výber sú Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin
  2. Vyberte spôsob platby – pri platbe kartou sa obchod realizuje okamžite, no Coinbase za ňu účtuje vyššie poplatky (v čase písania článku až 3.99% z celkovej sumy). Okrem toho pri tomto spôsobe je možné odoslať na účet maximálne 500 eur týždenne. Spôsob SEPA platbou má nižšie poplatky, no nevýhodu má v tom, že ak ste ešte na účet neposlali peniaze, musíte absolvovať tento proces, čo trvá pár dní.
  3. Napíšte sumu v eurách, za ktorú chcete danú kryptomenu kúpiť. Vpravo vedľa tohto políčka uvidíte, koľko jednotiek danej kryptomeny za to dostanete.
  4. Potvrďte – kliknite na „BUY INSTANTLY“.

Následne uvidíte súhrn objednávky pre finálne potvrdenie s týmito informáciami (pozrite si aj obrázok):
– počet jednotiek (mincí) zakúpenej kryptomeny
– aktuálna hodnota zakúpenej kryptomeny vyjadrená v eurách
– poplatok, ktorý si účtuje Coinbase
– poplatok za transakciu
– celková suma, ktorú zaplatíte

Ak je všetko v poriadku kliknite na „Confirm Buy“

Coinbase - potvrdenie kúpy

Ak ste zvolili platbu kartou, obchod dokončíte cez platobnú bránu vašej banky. Následne sa v peňaženke na Coinbase (v sekcii „Accounts“) objavia zakúpené kryptomeny.

Ak ste zvolili spôsob SEPA platbou a máte peniaze (eurá) už na Coinbase účte, dokončite nákup podobne ako pri platbe kartou. Ak nemáte na Coinbase dostatok finančných prostriedkov na zakúpenie kryptomeny, budete ich musieť najprv na Coinbase odoslať.

Coinbase Vás najprv upozorní (prvý obrázok), aby ste nezabudli pri odoslaní peňazí na účet použiť referenčné číslo platby (veľmi dôležité). Zaškrtnite „I’ve copied or written down my Reference Number (v preklade „skopíroval som alebo som si odpísal referenčné číslo“) a kliknite na „CONTINUE“ (pokračovať).

Coinbase - referenčné číslo

Následne sa objaví tabuľka (obrázok nižšie), v ktorej sa nachádza:
Reference Number – referenčné číslo, ktoré musíte použiť pri platbe
Amount – políčko, do ktorého napíšte sumu v eurách, ktorú chcete odoslať na Coinbase
– Account Name – názov účtu – ten musí byť zhodný s menom majiteľa účtu, z ktorého budú odoslané peniaze
zaškrtávacie políčko s textom„This name mathes the bank I’m sending from“ – jeho zaškrtnutím potvrdíte, že meno majiteľa účtu je zhodné s menom majiteľa účtu na Coinbase

Ak všetko sedí kliknite na „Continue“.

Coinbase - Sepa platba

Zobrazí sa vám takýto súhrn (obrázok nižšie), v ktorom budú uvedené informácie k platbe:
Ammount – suma, ktorú treba odoslať
Currency – mena, v ktorej treba danú sumu odoslať
Reference Number – tento kód musí byť súčasťou vašej platby – v banke ho uveďte do políčka „referencia platiteľa“
Recipient’s IBAN – číslo účtu, na ktoré poslať peniaze v tvare IBAN
Bank Country, Bank Name, Bank Address, Recipient Address – ďalšie náležitosti, ktoré by mali byť súčasťou platby
– SWIFT / BIC – Swift/BIC kód banky

Ak je všetko v poriadku klikníte na „I’ve sent the funds“ čím oznámite, že Coinbase odošlete platbu na základe týchto pokynov.

Následne choďte do banky (respektíve internet bankingu) a odošlite platbu. Nezabudnite uviesť všetky náležitosti platby vrátane referenčného čísla.

Pripravte sa na to, že uskutočnenie prevodu bude pár dní trvať. Coinbase Vás upozorní emailom, keď peniaze dorazia. Vaše  zakúpené kryptomeny sa následne objavia v sekcií „Accounts“ v peňaženke pre eurá. Potom za ne môžete nakúpiť kryptomenu, napr. Bitcoin.

Odosielanie kryptomien na Coinbase

Či už kúpite Bitcoin na tejto stránke, alebo ho máte odinakadiaľ, napr. zo SimpleCoin, dôležité je vedieť, ako ho správne odoslať (a to nielen na Coinbase ale aj všade inde). Ak ste vo svete kryptomien začiatočník navždy si zapamätajte nasledujúcu informáciu:

UPOZORNENIE: Kryptomeny môžete posielať len na adresu peňaženky, ktorá je určená pre danú kryptomenu. Čiže ak kupujete Bitcoin (BTC), odošlite ho na adresu peňaženky určenej pre Bitcoin (BTC Wallet), ak kupujete Ethereum (ETH), odošlite ho na adresu peňaženky určenej pre Ethereum (ETH Wallet), ak kupujete Litecoin (LTC), odošlite ho na adresu peňaženky určenej pre Litecoin (LTC Wallet) a tak ďalej… ak sa pomýlite a napríklad Bitcoiny (BTC) odošlete na adresu peňaženky určenú pre Ethereum (ETH Wallet) o tieto kryptomeny navždy prídete.

Návod, ako odoslať kryptomenu na Coinbase účet:

1) V hornom menu kliknite na „Accounts“

Coinbase - Accounts

2) Vľavo vyberte kryptomenu, ktorú plánujete na Coinbase odoslať a kliknite na tlačítko „Receive“

Ak chcete odoslať na Coinbase kryptomenu Bitcoin, kliknite na „Receive“ v zložke BTC Wallet (BTC je skratka pre Bitcoin). Ak chcete odoslať Ethereum (ETH), kliknite na „Receive“ v zložke Ethereum (ETH Wallet) a tak ďalej … Opakujeme, odoslať Bitcoiny (BTC) napríklad na adresu peňaženky pre Ethereum (ETH Wallet) by znamenalo stratu odoslaných Bitcoinov!

Coinbase - Receive

Po kliknutí na „Receive“ budete upozornený, že na adresu Bictoin peňaženky je možné odoslať len Bitcoiny (na Ethereum peňaženku len Ethereum a podobne…). Ak ste si istý, že odosielate kryptomenu správne, kliknite na „SHOW ADDRESS“.

Coinbase - upozornenie

Zobrazí sa adresa peňaženky v dvoch verziách:
 ako QR kód (pre platbu za pomoci QR kódu)
– vo forme písmen a čísiel (skopírujte ho).
Tento kód predstavuje adresu vašej peňaženky na Coinbase pre danú kryptomenu.

Coinbase - adresa peňaženky

Napríklad ak kupujete Bitcoiny na SimpleCoin a chcete ich odoslať na účet na Coinbase, na stránke SimpleCoin uveďte do políčka „Adresa vašej peňaženky“ kód, ktorý na Coinbase prislúcha k Bitcoin peňaženke.

simplecoin nákup

Odosielanie kryptomien z Coinbase

Vlastníte na svojom účte na Coinbase určitú kryptomenu a chcete jej časť (alebo všetko) poslať na inú peňaženku (alebo burzu ako Binance)? Aj v tomto prípade je najdôležitejšie zapamätať si, že kryptomenu môžete poslať len na adresu, ktorá je určená pre túto kryptomenou.

Inak povedané Bitcoin (BTC) môžete odoslať len na adresu peňaženky pre Bitcoin (BTC Wallet), Ethereum (ETH) len na peňaženku určenú pre Ethereum (ETH Wallet) a tak ďalej.

K tomu, aby ste mohli túto transakciu realizovať potrebujete vedieť adresu, na ktorú chcete danú kryptomenu poslať. Táto adresa ako sme spomínali už viackrát musí byť validná s danou kryptomenou.

Návod ako postupovať:

1) Kliknite na „Accounts“.

Coinbase - Accounts
2) V ľavo kliknite na „SEND“ vedľa kryptomeny, ktorú chcete odoslať. V tomto príklade budeme posielať Bitcoin, čiže vyberáme BTC Wallet.

Coinbase - Send
3) Zobrazí sa Vám tabuľka, ktorú vyplňte (vysvetlenie aj na obrázku):
Reciepient – adresa peňaženky, na ktorú chcete kryptomenu odoslať (musí byť určená pre túto kryptomenu)
Withdraw from – peňaženka na Coinbase, z ktorej bude kryptomena odoslaná
Amount – hodnota kryptomeny vyjadrená v eurách (vpravo je prepočet na danú kryptomenu)
Note – poznámka (ak je potrebné)
Network Fee – poplatok za transakciu
Total – celková hodnota transakcie spolu

Ak je všetko pripravené kliknite na „CONTINUE“ (pokračovať).

Coinbase - Send BTC

4) Teraz vám príde SMS správa (alebo požiadavka na 2FA kód, podľa toho, aké zabezpečenie máte nastavené) s kódom pre potvrdenie transakcie (pozrite obrázok nižšie). Najprv si však urobte poslednú kontrolu – overte si ešte raz predovšetkým adresu peňaženky (či je kompletná a je určená pre kryptomenu, ktorú posielate). V prípade, že je všetko v poriadku kliknite pre definitívne potvrdenie transakcie na „CONFIRM“.

SEND Coinbase - SMS

A máme hotovo! Teraz už len musíte počkať, kým transakcia prebehne a kryptomena sa objaví v peňaženke, ktorú ste uviedol pri zadávaní prevodu.

Ešte nemáte účet na Coinbase?

Zaregistrujte sa cez náš link a dostanete bonus v hodnote 10 dolárov (platí len ak na účet vložíte aspoň 100 dolárov)

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.