Sme aj na sociálnych sieťach

Návody

Návod ako používať peňaženku Coinbase: Kúpa a odosielanie kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

Coinbase - ilustračný obrázok

Coinbase je najpopulárnejšia virtuálna peňaženka na svete podporujúca popredné kryptomeny vrátane Bitcoin, Bitcoin Cash, XRP, Litecoin, Ethereum či Stellar Lumens. V predchádzajúcom článku sme si vysvetliliako vytvoriť účet na tejto stránke a spôsob, ako ho verifikovať. Dnes popíšeme ako s touto krypto peňaženkou správne pracovať.

Použitím tohto linku dostanete za registráciu na Coinbase
BONUS 10 dolárov (8 eur)
(na účet je potrebné vložiť aspoň 100 dolárov)

Nákup kryptomien cez Coinbase

Nakupovať priamo cez Coinbase sa dá dvomi spôsobmi – cez bankový účet alebo platobnou kartou. Aby ste mohli využiť tento spôsob účet na Coinbase musí byť verifikovaný. Ako to dosiahnuť sme popísali v článku Návod: Coinbase – Ako vytvoriť účet a verifikácia.

Postup kúpy kryptomien cez Coinbase:

1) v hornom menu kliknite na “BUY/SELL”

Buy/sell - Coinbase

2) postupujte podľa nasledujúceho obrázku a inštrukcií, ktoré sú uvedené pod ním.

Coinbase - kúpa kryptomeny

 1. vyberte kryptomenu, ktorú chcete kúpiť. Na výber sú Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin
 2. Vyberte spôsob platby – pri platbe kartou sa obchod realizuje okamžite, no Coinbase za ňu účtuje vyššie poplatky (v čase písania článku až 3.99% z celkovej sumy). Okrem toho pri tomto spôsobe je možné odoslať na účet maximálne 500 eur týždenne. Spôsob SEPA platbou má nižšie poplatky, no nevýhodu má v tom, že ak ste ešte na účet neposlali peniaze, musíte absolvovať tento proces, čo trvá pár dní.
 3. Napíšte sumu v eurách, za ktorú chcete danú kryptomenu kúpiť. Vpravo vedľa tohto políčka uvidíte, koľko jednotiek danej kryptomeny za to dostanete.
 4. Potvrďte – kliknite na “BUY INSTANTLY”.

Následne uvidíte súhrn objednávky pre finálne potvrdenie s týmito informáciami (pozrite si aj obrázok):
– počet jednotiek (mincí) zakúpenej kryptomeny
– aktuálna hodnota zakúpenej kryptomeny vyjadrená v eurách
– poplatok, ktorý si účtuje Coinbase
– poplatok za transakciu
– celková suma, ktorú zaplatíte

Ak je všetko v poriadku kliknite na “Confirm Buy”

Coinbase - potvrdenie kúpy

Ak ste zvolili platbu kartou, obchod dokončíte cez platobnú bránu vašej banky. Následne sa v peňaženke na Coinbase (v sekcii “Accounts”) objavia zakúpené kryptomeny.

Ak ste zvolili spôsob SEPA platbou a máte peniaze (eurá) už na Coinbase účte, dokončite nákup podobne ako pri platbe kartou. Ak nemáte na Coinbase dostatok finančných prostriedkov na zakúpenie kryptomeny, budete ich musieť najprv na Coinbase odoslať.

Coinbase Vás najprv upozorní (prvý obrázok), aby ste nezabudli pri odoslaní peňazí na účet použiť referenčné číslo platby (veľmi dôležité). Zaškrtnite “I’ve copied or written down my Reference Number (v preklade “skopíroval som alebo som si odpísal referenčné číslo”) a kliknite na “CONTINUE” (pokračovať).

Coinbase - referenčné číslo

Následne sa objaví tabuľka (obrázok nižšie), v ktorej sa nachádza:
Reference Number – referenčné číslo, ktoré musíte použiť pri platbe
Amount – políčko, do ktorého napíšte sumu v eurách, ktorú chcete odoslať na Coinbase
– Account Name – názov účtu – ten musí byť zhodný s menom majiteľa účtu, z ktorého budú odoslané peniaze
zaškrtávacie políčko s textom“This name mathes the bank I’m sending from” – jeho zaškrtnutím potvrdíte, že meno majiteľa účtu je zhodné s menom majiteľa účtu na Coinbase

Ak všetko sedí kliknite na “Continue”.

Coinbase - Sepa platba

Zobrazí sa vám takýto súhrn (obrázok nižšie), v ktorom budú uvedené informácie k platbe:
Ammount – suma, ktorú treba odoslať
Currency – mena, v ktorej treba danú sumu odoslať
Reference Number – tento kód musí byť súčasťou vašej platby – v banke ho uveďte do políčka “referencia platiteľa”
Recipient’s IBAN – číslo účtu, na ktoré poslať peniaze v tvare IBAN
Bank Country, Bank Name, Bank Address, Recipient Address – ďalšie náležitosti, ktoré by mali byť súčasťou platby
– SWIFT / BIC – Swift/BIC kód banky

Ak je všetko v poriadku klikníte na “I’ve sent the funds” čím oznámite, že Coinbase odošlete platbu na základe týchto pokynov.

Následne choďte do banky (respektíve internet bankingu) a odošlite platbu. Nezabudnite uviesť všetky náležitosti platby vrátane referenčného čísla.

Pripravte sa na to, že uskutočnenie prevodu bude pár dní trvať. Coinbase Vás upozorní emailom, keď peniaze dorazia. Vaše  zakúpené kryptomeny sa následne objavia v sekcií “Accounts” v peňaženke pre eurá. Potom za ne môžete nakúpiť kryptomenu, napr. Bitcoin.

Odosielanie kryptomien na Coinbase

Či už kúpite Bitcoin na tejto stránke, alebo ho máte odinakadiaľ, napr. zo SimpleCoin, dôležité je vedieť, ako ho správne odoslať (a to nielen na Coinbase ale aj všade inde). Ak ste vo svete kryptomien začiatočník navždy si zapamätajte nasledujúcu informáciu:

UPOZORNENIE: Kryptomeny môžete posielať len na adresu peňaženky, ktorá je určená pre danú kryptomenu. Čiže ak kupujete Bitcoin (BTC), odošlite ho na adresu peňaženky určenej pre Bitcoin (BTC Wallet), ak kupujete Ethereum (ETH), odošlite ho na adresu peňaženky určenej pre Ethereum (ETH Wallet), ak kupujete Litecoin (LTC), odošlite ho na adresu peňaženky určenej pre Litecoin (LTC Wallet) a tak ďalej… ak sa pomýlite a napríklad Bitcoiny (BTC) odošlete na adresu peňaženky určenú pre Ethereum (ETH Wallet) o tieto kryptomeny navždy prídete.

Návod, ako odoslať kryptomenu na Coinbase účet:

1) V hornom menu kliknite na “Accounts”

Coinbase - Accounts

2) Vľavo vyberte kryptomenu, ktorú plánujete na Coinbase odoslať a kliknite na tlačítko “Receive”

Ak chcete odoslať na Coinbase kryptomenu Bitcoin, kliknite na “Receive” v zložke BTC Wallet (BTC je skratka pre Bitcoin). Ak chcete odoslať Ethereum (ETH), kliknite na “Receive” v zložke Ethereum (ETH Wallet) a tak ďalej … Opakujeme, odoslať Bitcoiny (BTC) napríklad na adresu peňaženky pre Ethereum (ETH Wallet) by znamenalo stratu odoslaných Bitcoinov!

Coinbase - Receive

Po kliknutí na “Receive” budete upozornený, že na adresu Bictoin peňaženky je možné odoslať len Bitcoiny (na Ethereum peňaženku len Ethereum a podobne…). Ak ste si istý, že odosielate kryptomenu správne, kliknite na “SHOW ADDRESS”.

Coinbase - upozornenie

Zobrazí sa adresa peňaženky v dvoch verziách:
 ako QR kód (pre platbu za pomoci QR kódu)
– vo forme písmen a čísiel (skopírujte ho).
Tento kód predstavuje adresu vašej peňaženky na Coinbase pre danú kryptomenu.

Coinbase - adresa peňaženky

Napríklad ak kupujete Bitcoiny na SimpleCoin a chcete ich odoslať na účet na Coinbase, na stránke SimpleCoin uveďte do políčka “Adresa vašej peňaženky” kód, ktorý na Coinbase prislúcha k Bitcoin peňaženke.

simplecoin nákup

Odosielanie kryptomien z Coinbase

Vlastníte na svojom účte na Coinbase určitú kryptomenu a chcete jej časť (alebo všetko) poslať na inú peňaženku (alebo burzu ako Binance)? Aj v tomto prípade je najdôležitejšie zapamätať si, že kryptomenu môžete poslať len na adresu, ktorá je určená pre túto kryptomenou.

Inak povedané Bitcoin (BTC) môžete odoslať len na adresu peňaženky pre Bitcoin (BTC Wallet), Ethereum (ETH) len na peňaženku určenú pre Ethereum (ETH Wallet) a tak ďalej.

K tomu, aby ste mohli túto transakciu realizovať potrebujete vedieť adresu, na ktorú chcete danú kryptomenu poslať. Táto adresa ako sme spomínali už viackrát musí byť validná s danou kryptomenou.

Návod ako postupovať:

1) Kliknite na “Accounts”.

Coinbase - Accounts
2) V ľavo kliknite na “SEND” vedľa kryptomeny, ktorú chcete odoslať. V tomto príklade budeme posielať Bitcoin, čiže vyberáme BTC Wallet.

Coinbase - Send
3) Zobrazí sa Vám tabuľka, ktorú vyplňte (vysvetlenie aj na obrázku):
Reciepient – adresa peňaženky, na ktorú chcete kryptomenu odoslať (musí byť určená pre túto kryptomenu)
Withdraw from – peňaženka na Coinbase, z ktorej bude kryptomena odoslaná
Amount – hodnota kryptomeny vyjadrená v eurách (vpravo je prepočet na danú kryptomenu)
Note – poznámka (ak je potrebné)
Network Fee – poplatok za transakciu
Total – celková hodnota transakcie spolu

Ak je všetko pripravené kliknite na “CONTINUE” (pokračovať).

Coinbase - Send BTC

4) Teraz vám príde SMS správa (alebo požiadavka na 2FA kód, podľa toho, aké zabezpečenie máte nastavené) s kódom pre potvrdenie transakcie (pozrite obrázok nižšie). Najprv si však urobte poslednú kontrolu – overte si ešte raz predovšetkým adresu peňaženky (či je kompletná a je určená pre kryptomenu, ktorú posielate). V prípade, že je všetko v poriadku kliknite pre definitívne potvrdenie transakcie na “CONFIRM”.

SEND Coinbase - SMS

A máme hotovo! Teraz už len musíte počkať, kým transakcia prebehne a kryptomena sa objaví v peňaženke, ktorú ste uviedol pri zadávaní prevodu.

Ešte nemáte účet na Coinbase?

Zaregistrujte sa cez náš link a dostanete bonus v hodnote 10 dolárov (platí len ak na účet vložíte aspoň 100 dolárov)

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kryptomeny

VIDEO: Predstavenie harmonických patternov: Gartley pattern

Michal Majzlík

Článok

zo dňa

harmonicke-patterny-gartley

Včera sme vás prostredníctvom článku Obchodovanie pomocou hamornických patternov: Predstavenie a ochutnávka Gartley uviedli to problematiky obchodovania pomocou harmonických patternov.

V dnešnom pokračovaní vám odborník na túto tému Michal Majzlík ukáže harmonické patterny a ich problematiku formou videa.

Taktiež upozorňujeme, že v piatok sa môžete tešiť  na súťaž o kurz harmonických patternov od Crypto Kingdom.

Obchodovanie pomocou hamornických patternov: Predstavenie a ochutnávka Gartley

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Obchodovanie pomocou hamornických patternov: Predstavenie a ochutnávka Gartley

Michal Majzlík

Článok

zo dňa

harmonicke-patterny

Ten to týždeň sa budeme na kryptonovinkách venovať technike obchodovania pomocou harmonických patternov. Oslovili sme preto odborníka na túto tému a autora kvalitného kurzu o harmonických patternoch Michala Majzlíka z Crypto Kingdom, aby našich čitateľov do tejto problematiky zasvätil. 

Harmonické obchodování

Jmenuji se Michal Majzlík a jsem zakladatel první československé komunity, kterou byste poznali pod názvem Mike Crypto Group. Před několika měsíci jsme provedli fúzi s největší krypto-komunitou u nás, konkrétně s Crypto Kingdom. Jsem přesvedčen, že Crypto Kingdom je v současné chvíli nejaktivnější a nejkvalitnější krypto-skupina na CZ/SK scéně. Harmonické patterny studuji několik let, prošel jsem řadou kurzů, přečetl všechny knihy od zakladatele harmonických patternů a pomáhám si touto technikou k úspěšnému obchodování. Vzhledem k tomu, že jsem jeden z hlavních traderů v Crypto Kingdom, tak aktivně informuji komunitu a posílám signální příkazy do naší aplikace, díky kterým komunita profituje. Spolupracuji s Honzou Čurajem a dalšími tradery, kteří nám pomáhají v Crypto Kingdom, abychom mohli nabídnout komunitě maximální servis, co se traderské činnosti týče.

Obchodování Harmonických Patternů je poměrně neznámou technikou na finančních trzích. Co bych na začátku rád zmínil je, že jsem za svou kariéru, jakožto „Harmonic Trader“, potkal spoustu lidí, kteří sice znali tuto techniku a snažili se ji aplikovat do svých obchodních strategií, ale nebyli ziskoví a tak odsoudili Harmonické patterny jako nefunkční strategii. A to z prostého důvodu – neznali celou teorii, ale pouze část z ní, která ovšem k ziskovému Harmonickému obchodování nestačí. Moje osobní zkušenosti s těmito technikami jsou až neuvěřitelné. Jsem díky nim schopný, v určitých situacích, se na trhu orientovat, i když je Price action velmi matoucí. A to platí samozřejmě pro jakýkoliv časový rámec od minutového až po roční.

Co jsou to Harmonické patterny?

Harmonické obchodování má svá specifika a přesná pravidla, která jsou poměrně jednoduchá v porovnání s jinými složitějšími strategiemi a tyto pravidla se vždy musí dodržovat. Konkrétněji se jedná o cenové formace, které se skládají až z šesti (nejčastěji z pěti) cenových pohybů (swingů), které mají tvary písmen „M“ a „W“ a harmonické se nazývají proto, že se zde pracuje se specifickými Fibonacciho hodnotami, které, jak historie potvrzuje, mezi sebou mají vzájemný vztah. Na základě 2-4 kalkulací Fibonacciho hladin ze zmíněných X swingů, jsme schopni definovat zónu, která může s velkou pravděpodobností (pokud tedy budou dodržena všechny pravidla) otočit trend – tzv. potenciální reverzní zóna. Někteří tradeři HP přirovnávají k matematickému obchodování právě kvůli zmíněným kalkulacím, které mohou působit až moc jednoduše. Na co však nesmí nikdo zapomenout je, že všechny patterny vychází z Price action, kterou matematicky definovat nelze, protože je zde X proměnných faktorů (psychologie, manipulace s cenou,…) a nejsme schopni sestavit přesný vzorec, který by vždy fungoval.

Kouzlo Harmonického Obchodování

Kouzlo těchto formací je v jejich naprosté přesnosti a v tom, že jsme schopni předem identifikovat velmi silnou support/resistance zónu, aniž bychom znali Price action před počátečním swingem formace. Potenciální reverzní zóna v kombinaci s dalšími faktory, jako jsou objemy a pohybový indikátor mohou otočit trend, i když to zrovna většina traderů nečeká. Pokud máte nyní špatné zkušenosti s obchodováním HP a chcete se v tomto obchodním stylu zdokonalit, je potřeba vynechat veškerou skepsi vůči nim a pořídit si kvalitní studijní materiál. Proto jsme připravili jedinečný kurz harmonických patternů, který na CZ/SK scéně nenajdete.

Příklad složitějšího HP a praxe

Harmonický pattern Gartley

Na obrázku výše můžete vidět klasický, velmi známý harmonický bullish Gartley pattern.

Ukázka harmonického Patternu

Graf XBTUSD (BitMEX) 15.11.2018-11.4.2019

Na grafu můžete vidět bullish Gartley pattern v praxi na Bitcoinu. Potenciální reverzní zónu zde tvoří 3 cenové kalkulace a nachází se mezi 3364 a 3456 USD. Zaznačené kalkulace, které dokončily tento pattern a otočily trend naprosto precizně, jsou retracement cenového pohybu XA na 78.6 %, druhou kalkulací je projekce 127 % cenového pohybu BC a třetí kalkulací je zde AB=CD pattern, který se vyskytuje téměř v každém Harmonickém patternu a vychází z předpokladu, že cena vytvoří dva stejně dlouhé legy, mezi kterými je korekce v opačném směru trendu a jakmile se dokončí druhý leg, nastane zvrat. Jak jsem již zmínil a jak můžete vidět na grafu, zóna mezi těmito kalkulacemi fungovala velmi precizně jako support a cena následně vystřelila velmi rychle vzhůru.

Historie Harmonických Patternů

Prvním Harmonickým Patternem byl „Gartley 222“, který byl pojmenován po jeho objeviteli H.M.Gartleyem, který tento pattern popisoval v jeho vlastní knize, která byla vydaná roku 1935, straně 222.

O autorovi kurzu

Michal MajzlíkCryptoKingdom50-50
Jmenuji se Michal Majzlík a mám na starosti signály Crypto Kingdom, které vycházejí právě z mého harmonického obchodování. Díky skvělým transparentním výsledkům byl obrovský zájem o vytvoření kurzu mých strategií. Pokud bys rád věděl, co obchodujeme v signálech, tak kurz je určen právě pro tebe.

Čítať ďalej

Analýzy

VIDEO: Elliott Wave Teória – základné zhrnutie formou videa

Marek Vaňha

Článok

zo dňa

ELLIOT-WAVE-VIDEO

Marek Vaňha z trejderskej skupiny Golden Pocket, ktorá sa špecializuje na obchodovanie pomocou Elliott Wave, vypracoval exkluzívne pre náš portál článok, v rámci ktorého čitateľov kryptonoviniek zasvätil do kúzla tejto teórie. Dnes k nemu ako doplňujúci materiál prináša video, v ktorom zhrnie Elliott Wave Teoriu aj touto formou. 

Obchodovanie na základe Elliott Wave teórie: Všetko, čo by mal nováčik vedieť

Kde nás najdete?

WEB: https://goldenpocket.cz/
TELEGRAMFACEBOOK
BITCOIN TRADING CZ/SK (Free skupina pro crypto nadšence)

Autor videa

Marek Vaňha

Ing. Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Čítať ďalej

Analýzy

Obchodovanie na základe Elliott Wave teórie: Všetko, čo by mal nováčik vedieť

Marek Vaňha

Článok

zo dňa

Trading Elliott Wave

Obchodovať na burzách, či už ide o kryptomeny, alebo iné druhý aktív, je možné aj pomocou veľmi zaujímavej Elliot Wave Teórie. Požiadali sme preto odborníkov na túto tému – trejderskú skupinu Golden Pocket, aby pripravili pre čitateľov kryptonoviniek článok, ktorým ich zasvätia do tejto mimoriadne zaujímavej témy. 

Elliott Wave Teória

Jmenuji se Marek Vaňha z firmy Golden Pocket a vítám vás u článku zaměřujícího se na obchodování na základě Elliott Wave Teorie. Spolu s kolegy Janem Bartošem a Tomášem Popovičem se živíme obchodováním a sdílením predikcí na kryptoměny i klasické akciové trhy právě dle této teorie, jejíž základy položil Ralph Nelson Elliott před více než 90-ti lety.

R.N. Elliott vycházel pro svoji teorii ze základů Dow teorie. V této teorii Charles Dow identifikoval určitou repetitivnost marketu, kdy se cena vyvíjí podle určitých pravidel (fraktálů) a nejedná se pouze o tzv. „unášený balónek větrem“. Elliott vzal tyto základy a navázal na ně dalším množstvím podmínek, které pomalinku začal utvářet jeho vlastní teorii. Dow teorie byla hodně obecná, kdežto Elliott Wave teorie velmi detailní a přesná. V roce 1934 napsal R.N.Elliott do Financial World magazínu, že by rád sdílel svůj nový analytický nástroj, který má podle něj obrovský potenciál. Ke své žádosti přiložil i analýzy pro Dow Index, že aktuální silný downtrend se blíží ke konci a indexy i akciové trhy zaznamenají v dalších letech neuvěřitelný boom. Jeho predikce se postupně vyplňovaly jedna přesněji než druhá a dostal šanci sdílet své analýzy ve formě tehdejšího newsletteru. Různých „zázračných“ analytických nástrojů v té době bylo stovky, ale málokteré obstály s posunem času tak, jako právě Elliott Wave Teorie. Na jeho práci poté v roce 1978 navázali R. Prechter a A.J. Frost, kteří ji dali podobu, kterou ve svých analýzách používáme i my dnes.

Prechter se proslavil tím, že na soutěži traderů svůj kapitál zhodnotil na základě Elliott Wave teorie o 400% během 4 měsíců a stal se tak naprostým vítězem celého utkání.

S Frostem se potkali na konferenci, kde oba přednášeli a zjistili, že jejich názory a pohledy se velmi shodují. I přes to, že mezi Prechterem a Frostem byl téměř dvougenerační rozdíl, jejich spolupráce nesla ovoce a dala vzniknout té nejlepší publikaci na toto téma – Elliott Wave Principle.

Naším cílem je navázat tam, kde tito pánové skončili a ukázat aplikaci a použitelnost EW Teorie pro každodenní obchodování a analyzování trhů. Funguje to pro FX trhy už téměř 90 let a ano, funguje to výborně i pro Crypto trhy.

Do dnešní doby se jedná o jeden z nejlepších a nejpřesnějších analytických nástrojů vůbec.

V čem tedy spočívá kouzlo této teorie?

Elliott totiž dokázal něco absolutně výjimečného – identifikoval souvislost mezi lidskou davovou psychologií a jejím dopadem na graf. V době, kdy přišel s tímto nástrojem, byla samozřejmě drtivá většina zastáncem toho, že market se nedá predikovat na základě aktuálních nebo minulých dat a vše je podmíněno fundamentálními aspekty a davovou nepředvídatelností. Jenže… opak je pravdou.

„The news is already on the chart, both of Yesterday and Tommorow“

Jakýkoliv graf je samozřejmě z části tvořen algoritmy a automaticky obchodujícími roboty, ale z drtivé části je tvořen lidmi a jejich emocionálními reakcemi. Graf je totiž ten nejlepší ukazatel globálního sentimentu v daném okamžiku. Vždy je to o tom, zda jdeme nahoru, dolů nebo do strany. Jenže EW technika vám dá vždy nejpravděpodobnější scénáře, které můžete na základě aktuální struktury očekávat. Nejedná se pouze o nástroj na predikce, ale o celkový popis, jakým se market chová. Lidé, kteří se spoléhají na fundament a čistou spekulaci, tak budou neustále o krok za vámi.

Elliott tedy definoval dva druhy základních pohybů:

Impulzní pohyb – AKCE: skládá se z 5-ti vln a posouvá trend k novým maximům, či novým minimům (bull market, bear market)

Korekční pohyb – REAKCE: skládá se pouze ze 3 vln a zajistí, že trend vychladne natolik, aby mohl ve svém hlavním směru pokračovat (bull market = růst, bear market = pokles)

Impulzní pohyb se skládá z 5-ti vln, z nichž tři jsou tzv. motivní (vlny 1-3-5) a dvě tzv. korekční (vlny 2-4). Každá akce má totiž svoji reakci a právě reakce (korekční vlna) určuje, jak silný market aktuálně je. V jakémkoliv čase se nacházíme v určité fázi impulzní vlny, kdy po dokončení 5-ti vln vznikne jedna vlna vyššího stupně.

elliot-wave-1

Proč tedy zrovna kombinace 5 a 3 vlny? Autor příliš nezkoumal, proč tomu tak je, nýbrž suše konstatoval, že toto jsou nálezy, které díky svým analýzám zjistil. Dá se to ale obhájit tím, že market musí zachovávat přirozený a udržitelný vývoj. Pokud by byl systém 3 a 3, pak bychom se nikam nepohnuli a hýbali bychom se v cyklických sinusoidních pohybech, což se neděje. Nejjednodušší vysvětlení je 3 kroky vpřed 2 kroky vzad. Tímto zajistíme, že se market neustále posouvá v hlavním směru a zároveň dostatečně vychladne pro nabrání sil.

Proč myslíte, že si američtí prezidenti k sobě brali finanční rádce s rozsáhlými znalostmi právě v teorii Elliott Waves?

Technická analýza vs. fundament

Každá vlna má své specifické vlastnosti, pravidla a charakter, na které jsou poté navázány další aspekty jako třeba – fundament, novinky, zprávy.

elliot-wave-2

Už v třicátých letech minulého století Elliott identifikoval, jaký druh zpráv při jaké vlně můžeme očekávat. Jakmile jsme blízko „dna“ vychází samé špatné zprávy a zdá se, jakoby základní fundament celého aktiva měl více problémů, než kdy dřív. Jakmile jsme blízko „topu“, převládají samé pozitivní zprávy. Najednou má fundament neskutečné využití a je zázrak, že je za tak „levnou“ cenu. To jsou právě jedny z mnoha momentů, kdy jsou Elliott Wave tradeři napřed a vidí, jak to celé do sebe krásně zapadá. Warren Buffet to shrnul trochu jednodušeji:

Buďte chamtiví, když jsou ostatní vystrašení a buďte vystrašení, když jsou ostatní chamtiví.“

EWT vychází samozřejmě z klasických analytických technik, jako jsou patterny, volume, indikátory, svíčkové formace, Fibonacci a spoustu dalších, ale povyšuje je o level výš. Elliott po svých rozsáhlých analýzách identifikoval, že se jakýkoliv graf skládá vždy pouze z 13-ti typů různých formací (channel, triangl, wedge, …) Tyto formace poté vytváří na vyšších stupních větší verze sebe sama. To by nebylo samo o sobě tak přelomové. Přelomové je však to, že dokázal nastavit pravidla posloupnosti, kdy se jaká formace může vyskytnout a co po ní přesně následuje. Získáte tedy nejen perfektní analytický nástroj, ale spolu s její technikou i to nejcennější – disciplínu.

Máme tady základní vlny a patterny, ale kam až může jaká vlna dojít? Pokud někam dojde, kam až může spadnout? Jak zjistit ten nejpravděpodobnější target? Kde vstoupit do obchodu? Kde vystoupit? Kdy je vhodná doba zůstat mimo trh?

Zde přichází na scénu Fibonacciho sekvence, z níž celá EW teorie vychází.

Fibonacciho sekvence

Fibonacci byl geniální matematik 13. století, kterému vděčíme za matematický systém, jak jej známe dnes. Fibonacciho sekvence je totiž výběr matematických čísel a kombinací, které dávají dohromady důležité milníky. Jedná se v jednoduchosti o tato čísla – 1, 3, 5, 8, 13. 21, 34, 55, atd., kdy vždy suma dvou předchozích čísel dává číslo následující. Vychází to z teorie množení králíků „Rabbit Family Tree“, ale nebudeme zacházet příliš do detailu. Jde o to, co tato čísla znamenají pro nás jako tradery. Z různých kombinací a poměru těchto čísel totiž vychází to nejdůležitější pro celou EW teorii – tzv. Golden Ratio a Golden Spiral = .618 (0.618 nebo 1.618).

Každá přímka se dá totiž rozdělit na dva díly, kdy poměr mezi kratší a delší částí, je stejný jako poměr delší části vůči celku = .618, neboli phi.

elliot-wave-3

a/b = (a+b)/a = 1.6180339887498948420

Naše tělesné proporce jsou dokonalým důkazem tohoto poměru, kdy se náš pas nachází přesně v 61,8% celkové výšky. Jedná se o hodnotu, která se vyskytuje při vytváření galaxií, naší DNA, stavbě pyramid, dispozici našeho těla, tvaru lastur, uspořádání semínek na slunečnici, odvalování mořských vln, tvaru hurikánů, vírů, atd.

Kdo zná film „Stopařův průvodce po galaxii“, pamatuje si, že se zde řešila otázka čísla, které je základem vesmíru života a vůbec. Ve filmu bylo toto číslo 42, ale v reálném světě by se mělo jednat o .618, které je základem úplně všeho kolem nás.

Pokud se tedy tento poměr 61,8% (.618) vyskytuje všude kolem nás a jsme z něj stvoření, jednáme na jeho základě, aniž bychom si to uvědomovali. Proto lze predikovat trh, protože nejsme jedineční. Naše pocity a chování jsou dané přírodními zákony, které rozbijeme pouze pomocí nástroje, který je eliminuje a vyloučí naše přirozené pudy (emoce) z rozhodování = ELLIOTT WAVE TEORIE.

Jedná se přesně o ten pocit, kdy si říkáte, „Jo, jdu nakoupit, protože teď je ta vhodná chvíle, než do toho naskáčou ostatní, cítím to!“ No a ono to jde ještě x % proti vám a nechápete proč.

elliot-wave-4

Jde o to, že ten „pocit“ má bohužel většina lidí stejný, ale graf ještě není připravený na to, abychom změnili směr. Díky Fibonaccimu dokážeme určit vhodné vstupy, výstupy a strategie pro naše obchodování. Je to základní kámen, na kterém je celá EW teorie postavená a její aplikaci v praxi si ukážeme v dalším pokračování.

Pokud se tedy chcete naučit její praktické použití, rádi vás naučíme vše, co umíme. S obrovskou skromností si stojíme za tvrzením, že lepší zdroj informací o EWT aktuálně v CZ/SK nenajdete. Naše analýzy jsou denně k dispozici zde.

Pokud jste dočetli až sem, moc děkujeme a praktické využití si ukážeme ve středeční video analýze.

Nechť vás síla provází a přejeme příjemný start do nového týdne!

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

golden-pocket-banner

Autor článku

Marek Vaňha

Ing. Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Čítať ďalej

Kryptomeny

VIDEO: Úvod do money managementu (2. diel)

Avatar

Článok

zo dňa

money-management-video

V nadväznosti na článok o money managemente, ktorý pre krypotonovinky pripravil trejder Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital, vám prinášame aj sprievodné video, v ktorom zhrnul základy tejto kľúčovej oblasti tradingu.

Vďaka zvládnutiu Money managementu dokážete vykľučkovať aj z tých najhorších situácii. Ide o kľúčovú oblasť tradingu, ktorá úzko súvisí s psychológiou obchodníka. Možno si to mnohí začiatočníci neuvedomujú, ale práve táto oblasť tradingu rozhoduje v najväčšej miere o víťazoch a porazených. Viac sa dozviete z videa vyššie, alebo tohto článku

Jakub Kraľovanský venuje problematike money managementu v kurze Trader 2.0 viac než 8-hodinový priestor.

Trading kryptomien: Úvod do money managementu

Autor videa

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
Trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Trading kryptomien: Úvod do money managementu

Avatar

Článok

zo dňa

MONEY-MANAGEMENT

Čo je základným poslaním money managementu? Zjednodušene sa dá povedať, že ide o kombináciu troch základných úloh: Zabezpečenia nízkych strát, zabezpečenia stabilných ziskov a zabezpečenia samotného prežitia na trhu.

Vďaka zvládnutiu Money managementu dokážete vykľučkovať aj z tých najhorších situácii. Ide o kľúčovú oblasť tradingu, ktorá súvisí aj s psychológiou obchodníka. Možno si to mnohí začiatočníci neuvedomujú, ale práve táto oblasť tradingu rozhoduje v najväčšej miere o víťazoch a porazených. Nakoľko ide o veľmi dôležitú tému, požiadali sme Ing. Jakuba Kraľovanského z Nexaltic Capital, ktorý vo svojom kurze Trader 2.0 venuje Money managementu viac než 8-hodinový priestor, aby našich čitateľov do tejto témy aspoň trochu uviedol.

Pri money managmente najčastejšie používame 3 základné stratégie:

 1. RRR
 2. Škálovanie
 3. manažovanie pozície

Kvôli rozsiahlosti danej problematiky si v tomto článku zhrnieme predovšetkým základy RRR a tiež sa čiastočne pozrieme na manažovanie pozície.

RRR 

Nakoľko ide len o úvod do money managementu, pre potreby tohto článku spomenieme len pár dôležitých a kľúčových bodov. Pôjde predovšetkým o vysvetlenie toho, ako používať RRR (pomer rizika a odmeny) a manažovanie pozície.

ZLATÉ PRAVIDLO pre začiatočníkov je:
10% kapitálu do jedného obchodu.
Stoploss v jednom obchode max 10%.

Pri stratovom obchode vám pri dodržiavaní týchto pravidiel hrozí maximálne 1% strata z celého kapitálu. Týmto štýlom dokážete prežiť aj sériu niekoľkých strát po sebe. Ja osobne dodržujem pravidlo maximálne 10% kapitálu do jedného obchodu. Keďže môj Money management je založený na manažovaní pozície, tak moja maximálna angažovanosť je 50%. Zvyšných 50% kapitálu mám vždy určené na dokupovanie.

Risk to reward ratio -> Pomer rizika a odmeny
Majte pravdepodobnosť na svojej strane!

Absolútny základ, ktorý musíte vedieť používať aj o polnoci. V opačnom prípade nemáte na trhu žiadnu šancu. RRR je pomer rizika a odmeny. Táto stratégia je založená na pevne založených stoplossoch a targetoch. Nájdete si svoj obchod či už podľa supportov a rezistencií, pivotov, patternov, alebo iných stratégií. Nájdete si svoj set-up, nastavíte stoploss a target a necháte graf ísť. Buď vám chytí jedno, alebo druhé. Nedokupujete do pozície, nepriemerujete ani nešpekulujete. Jednoducho nastavíte dva príkazy a čakáte. Akonáhle sa jeden z nich vyplní, tak si obchod zapíšete do tabuľky a idete ďalej.

Uveďme si konkrétne príklady.

Príklad 1: Do obchodu vložím 100€. Riskujem 10%, čiže o 10€ môžem prísť  a získať môžem tiež 10€. V takomto prípade je moje RRR 1:1. Riskujem toľko, čo môžem stratiť.

Príklad 2: Do obchodu vložím 100€ a riskujem 10%, čiže 10€, ale získať môžem 20€, čiže 20%. V takomto prípade je RRR 2:1.

Teraz už vieme zhruba o čo ide. RRR sa vždy kombinuje s úspešnosťou obchodu.

Ak budem mať pri RRR 1:1 úspešnosť 50%, to znamená z 10 obchodov budem mať úspešných 5 a stratových 5, tak som na nule. Na 5 ziskových obchodoch som získal 50€, ale následne som na 5 stratových obchodoch o 50€ prišiel.

Absolútnym základom Money managementu je kombinovať RRR a úspešnosť svojich obchodov. Aby ste túto stratégiu mohli dodržiavať, tak si musíte zapisovať svoje obchody, aby ste ich vedeli vyhodnotiť. Ideálne je písať si vlastný trejderský denník, kde si napíšete aj dôvody, prečo ste do obchodov vstupovali, ako ste sa pri nich cítili a v akom psychickom rozpoložení ste počas nich boli. Váš denník vám potom krásne nastaví zrkadlo a po čase budete vedieť kedy a v čom ste robili chyby. Je to náročné, ale aj takáto ,,maličkosť“ oddeľuje priemer od špičky.

RRR a pivoty

Na grafe nižšie využívame RRR s indikátorom Pivot-y. Jednoducho si len nastavím vstup na P, stoploss tesne pod support a target tesne pod rezistenciu. Vďaka funkcii RRR mi vyskočí RRR v našom prípade 1,4:1. Nastavím príkazy a už len čakám.

RRR a supporty a rezistencie

Ďalším príkladom je využívať RRR v kombinácii so supportom a rezistenciou. Vstup na supporte a výstup pod rezistenciou. Viď príklad.

RRR v kombinácii s patternami (triangle, wedge, channeli atď.)

Aká by mala byť minimálna úspešnosť obchodov pri danom RRR pri danej úspešnosti? Toto je moje osobné odporúčanie:

RRR 1:1 Minimálna úspešnosť 65 – 70%

RRR 2:1 Minimálna úspešnosť  45 – 50%

RRR 3:1 Minimálna úspešnosť 40 – 45%

RRR 4:1 Minimálna úspešnosť 30 – 35%

RRR 5:1 Minimálna úspešnosť 25 – 30%

Toto sú moje hodnoty, ktoré by som vám odporúčal dodržiavať. To aké RRR si stanovíte, je už na vás. Sú obchodníci, ktorí idú radšej na istotu a po menšom RRR. Naopak sú aj traderi, ktorí majú nižšiu úspešnosť, ale vysoké RRR. Nastavenie RRR úzko súvisí s vašou psychológiou a nastavením hlavy.  Ja osobne najčastejšie používam RRR 2:1 a 3:1. Takéto nastavenie mi vyhovuje a moja úspešnosť sa hýbe medzi 60 – 65%, takže dokážem byť ziskový. V prípade, že mám sériu zlých obchodov a potrebujem sa dať viac ,,do pohody“ a zdvihnúť si sebavedomie, tak si zobchodujem pár obchodov s RRR 1:1, kde je moja úspešnosť takmer 80%.

Mať RRR 5:1 je síce veľmi pekné, ale treba si uvedomiť, že stratové obchody vás môžu poriadne deprimovať. A v prípade ak máte úspešný len každý piaty obchod, môže to byť rana pre vašu psychiku.

Manažovanie pozície

Stratégiu manažovania pozície používam v poslednom období stále častejšie, pretože mi viac vyhovuje. RRR stratégia je založená na pevne daných stoplossoch a targetoch. Tam idete ako stroj. Nájdete si pattern, alebo support a rezistenciu, nastavíte vstup, stoploss a target a už len čakáte. Trh s kryptomenami je však vysoko volatilný a preto sa vám pri tejto stratégii môže stať, že váš obchod skončí na stoplosse. Ak chcete dávať širšie stoplossy, tak bude naopak trpieť vaše RRR.

Ukážka situácia, ktorá je na krypto bežná a je proti vám:

Takéto knoty, ktoré sú okamžite vyťahované, vám vedia pokaziť pár obchodov. Manažovanie pozície je založené na pohyblivých stoplossoch a targetoch. Pozície teda nemáte pevne stanovené, ale manažujete ich počas daného obchodu. Tejto stratégii sa venujem v kurze Trader 2.0 takmer dve hodiny.

Manažovanie stoplossu

V takomto prípade si nastavím zóny na dokupovanie. Nemáme teda jeden vstup, ale vstupov mám viac. Ak mám na 1 obchod vyčlenených 100€ a mám 3 vstupy do obchodu, tak môžem vstupovať:

 1. Konštantne – do každého vstupu 33€
 2. Progresívne – Čím nižší vstup, tým vyšší vklad. Napríklad 20€, 30€ a 50€

Na nižšie uvedenom grafe EOS mám vyznačené 2 zóny, kde môžem vstupovať.

Ak graf prepadne pod moju prvú zónu, stále máme kapitál na dokupovanie. Ak by som však ostal len pri dokupoch, tak to nie je metóda manažovania pozície, ale škálovacia metóda. Ak sa obchod vyvíja proti mne, tak dané pozície riadim oddelene vďaka fibo retracementu. Štatisticky vzato až v 95% prípadoch ide graf minimálne na 0.236 retracement.

Autor článku

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
Trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Čítať ďalej

Kryptomeny

3Commas môžete používať aj zadarmo. Návod ako na to

Avatar

Článok

zo dňa

od

3commas Zadarmo

O platforme 3Commas sme napísali už niekoľko článkov. V súčasnosti je to asi najpopulárnejší nástroj, ktorý uľahčuje obchodovanie na kryptoburzách. Propaguje ho dokonca aj populárny krypto YouTuber Ivan on Tech.

Neviete čo je to 3Commas a chcete vedieť, ako môže zlepšiť výsledky vášho tradingu? Prečítajte si tento náš článok.

5 funkcií, pre ktoré sa oplatí vyskúšať platformu 3commas

Ako používať 3Commas zadarmo?

3Commas je možné po novom používať aj zadarmo. Po 72 hodinovej skúšobnej dobe sa tak môžete vyhnúť povinnosti platiť pravidelné mesačné poplatky, ktoré sa v závislosti od toho, aké produkty tejto platformy využívate a na akú dlhú dobu si ich objednáte, pohybujú medzi 22 až 99 dolármi mesačne.

Ako na to? Existujú dva spôsoby:

1. Obchodujte s kryptomenami na burze Huobi

Vaše konto na 3Commas prepojíte s burzou Huobi Global, ktorá je partnerom tejto platformy. Čiže ak budete obchodovať na Huobi pomocou 3Commas, máte to úplne zadarmo so všetkými dostupnými funkciami. Zaregistrovať na Huobi sa môžete aj cez tento link.

2. Váš depozit bude nižší než 750 dolárov

Ak obchodujete na iných burzách, či už ide o Binance, Bittrex, BitMEX, Kraken, KuCoin a mnoho ďalších, stále máte možnosť používať 3Commas zadarmo, čiže všetky funkcie vrátane trading botov, marketplace, Smart trade príkazov či funkcií na správu portfólia. Podmienkou však je, že na všetkých vašich burzových účtoch, ktoré budete mať prepojené pomocou API kľúčov s 3Commas, nebudete môcť mať depozit vyšší než 750 dolárov. Ak prekročíte tento limit, 3Commas vás upozorní notifikáciou a ak v priebehu 72 hodín hodnota neklesne pod túto úroveň, budete si musieť za služby 3Commas zaplatiť.

3Commas je naozaj zaujímavá platforma, ktorá stojí za vyskúšanie. 3 dní je to úplne zadarmo a ďalších X mesiacov môžete plaformu využívať zadarmo, ak splníte aspoň jeden z vyššie uvedených bodov.

Nezabudnite si prečítať našu recenziu 3Commas:

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

Čítať ďalej

Bitcoin

Nová zmenáreň Binance pre EÚ ponúka prvým 5000 zákazníkom bonus 20 EUR

Avatar

Článok

zo dňa

od

Binance Jersey

Burza Binance, najväčšia burza s kryptomenami na svete podľa denného objemu obchodov, spustila od včera vlastnú zmenáreň určenú pre zákazníkov z Európskej Únie.

Na zmenárni Binance Jersey (webová adresa Binance.je) môžete od 15. januára 2019 nakupovať kryptomeny BitcoinEthereum za eurá alebo britské libry. Užívateľské prostredie pripomína burzu Binance, no proces registrácie musíte absolvovať žiaľ nanovo. Všetko si popíšeme nižšie v texte.

Na tomto obrázku môžete vidieť, že užívateľské prostredie pre obchodovanie na zmenárni Binance Jersey je totožné s burzou Binance. 

Ukážka z Binance Jersey

BONUS €20 pre prvých 5000 zákazníkov

Binance v rámci propagácie novej zmenárne vyhlásila akciu, v rámci ktorej rozdá 20 EUR prvým 5000 zákazníkom, ktorí sa zaregistrujú a absolvujú proces verifikácie účtu (návod nižšie) a stihnú tak urobiť medzi 16. januárom 2019 a 31. januárom 2019.

Podmienkou pre získanie tohto bonusu teda nie je žiadny okamžitý nákup. BONUS 20 EUR si však zo zmenárne nemôžete vybrať. Použiť ho môžete len na pokrytie vašich budúcich poplatkov za transakcie a výbery.

Každopádne predpoklad, že z tejto zmenárne sa stane populárny nástroj na nákup kryptomien v celej Európskej únii je veľmi veľký (vzhľadom na to, že Binance je najväčšia burza na svete), bonus, vďaka ktorému ušetríte na poplatkoch, určite nie je na zahodenie.

Podmienky pre získanie bonusu 20 EUR:

 1. Užívateľ sa musí zaregistrovať a absolvovať proces  verifikácie účtu (KYC) medzi 16. januárom 2019 (čas UTC) a 31. januárom 2019 (čas UTC)
 2. Odmenu dostane len prvých 5000 zákazníkov, ktorí splnili bod č.1
 3. Odmena bude pripísaná do 7 pracovných dní po ukončení tejto promo akcie. Užívatelia si budú môcť skontrolovať či dostali odmenu v histórii svojich transakcii
 4. Odmena môže byť použitá iba na zaplatenie transakčných poplatkov a poplatkov za výber. Nemôže byť vybraná

UPOZORNENIE: Na získanie bonusu musíte prejsť aj procesom overenia vašej adresy. Nestačí overenie totožnosti.

Prvé informácie o zmenárni

Užívateľské prostredie zmenárne Binance Jersey určenej pre Európsku úniu dizajnovo pripomína burzu Binance. Je prehľadne a ľahko sa s nim pracuje. Binance Jersey zatiaľ ponúka službu na nákup a predaj u obchodných párov BTC/EUR, BTC/GBP, ETH/EUR a ETH/GBP (doplnenie ďalších párov sa predpokladá čoskoro).

K týmto párom ponúka aj priamo možnosť obchodovania so všetkými bežnými príkazmi (order, market, stop loss…) na aké ste zvyknutí priamo z burzy Binance.

Po registrácii a overení totožnosti, ktorý podľa Binance Jersey prebieha rýchlo, môžete začať s nákupom a predajom Bitcoinu a Ethereum za eurá či britské libry v časti FUNDS > DEPOSITS (pre nákup) respektíve FUNDS > WITHDRAWALS (pre predaj).

Nákup je zatiaľ možné realizovať prostredníctvom bankového prevodu (2-5 dní) alebo SEPA prevodom (1-3 pracovné dni). Či Binance Jersey sprístupní možnosť nákupu aj platobnou kartou zatiaľ nie je známe.

Zmenáreň na svojich stránkach tvrdí, že zákaznícky servis je k dispozícii nepretržite 24 hodín 7 dní v týždni. Viac než 95% zákazníckych dotazov je vyriešených do 24 hodín. Proces overenia totožnosti je rýchly.

Aktualizácia: Nepotešila informácia o poplatkoch. Pri depozite EUR je poplatok 8 EUR, pri výbere až 20 EUR. Minimálny výber u BTC je 0.01 BTC, u ETH 0.02 ETH.

Registrácia a verifikácia účtu

Spracovali sme rýchly návod ako si vytvoriť nový účet na Binance Jersey a úspešne absolvovať proces verifikácie účtu (KYC).

1. Navštívte stránku zmenárne Binance.je a hore kliknite na “REGISTER”

Registrácia Binance Jersey

2. Vyplňte jednoduchý registračný formulár – uveďte vašu emailovú adresu, 2x heslo a dole zaškrtnite, že súhlasíte s obchodnými podmienkami. Následne vám bude na uvedenú emailovú adresu odoslaný overovací email, ktorý potvrďte.

Binance Jersey - registračný formulár

3. Po overení emailu vás Binance Jersey upozorní na bezpečnostné rizika a vyzve vás, aby ste vpravo vedľa nich zaškrtli, že ste si všetko prečítali. Potom kliknite na “I understand, cointinue”.

4. Teraz vás Binance Jersey upozorní, aby ste pre lepšie zabezpečenie účtu zvolili dvojfaktorové zabezpečenie. Buď prostredníctvom Google Authentication (odporúčame) alebo formou SMS. Tento krok môžete preskočiť, ale my zdôrazňujeme, že dvojfaktorové zabezpečenie by malo byť pre vás absolútnym štandardom.

Binance Jersey 2FA

5. Po nastavení zabezpečenia účtu (alebo ak ste ten krok preskočili) sa ocitnete už v užívateľskom prostredí zmenárne, ktorá nápadne pripomína burzu Binance. Vľavo si všimnite tabuľku ACCOUNT VERIFICATION a kliknite na “VERIFY” pre realizovanie procesu overenia vašej totožnosti.

Binance - Jersey Verifikácia účtu

6. V prvom kroku verifikácie účtu vyplňte vaše osobne údaje – meno, priezvisko, adresu, dátum narodenia, národnosť a úplne dole potom potvrďte, že nie ste občanom USA. Následne kliknite na SUBMIT.

Binance jersey - osobné údaje

7. Nasledovnou tabuľkou budete informovaný o tom, aby ste si pripravili váš doklad totožnosti. Môže to byť občiansky preukaz, pas alebo vodičský preukaz.

BInance verifikacia info

8. Vyberte doklad totožnosti, ktorý máte k dispozícii, napríklad občiansky preukaz (Identity card). Systém vás vyzve, aby ste nahrali fotografiu občianskeho preukazu z prednej a zadnej strany. Ak nemáte k dispozícii skener, skúste si odfotiť doklad vašim smartphone (v dostatočnej kvalite, aby bol celý čitateľný).

Binance typ dokladu

9. Po nahratí požadovaných fotografii resp. skenu dokladu totožnosti budete vyzvaný ešte k tomu, aby ste zaslali fotku na ktorej ste vy a v ruke držíte papier, na ktorom je napísane “BINANCE + aktuálny dátum”.

Binance overenie totžnosti

10. Nakoniec počkajte, kým zmizne táto tabuľka. Potom budete presmerovaný na úvodnú stránku užívateľského prostredia.

BInance Jersey kontrola

11. Proces verifikácie totožnosti ste úspešne zvládli. Teraz už len musíte počkať na to, kým zákaznícky servis manuálne overí vašu totožnosť na základe zaslaných dokladov.

12. Po tom ako Binance Jersey úspešne overí vašu totožnosť, absolvujte rovnaký proces pri overení vašej adresy. V rovnakej tabuľke ako pri kroku č. 5 kliknite na overenie adresy (Address Verification) a postupujte podobne, ako pri procese overenia vašej totožnosti. Táto možnosť bude povolená až po úspešnom zvládnutí procesu overenia totožnosti.

Pokiaľ vás zaujíma samotná burza Binance, napísali sme jej recenziu. Prečítať si ju môžete tu.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Návod: Investovanie do Bitcoinu a ďalších kryptomien u brokerov

Avatar

Článok

zo dňa

od

Investovanie do kryptomien cez brokerov

Investovanie do bitcoinu a ďalších kryptomien sa dá aj bez toho, aby ste ich skutočne vlastnili. Môžete tak urobiť napríklad vďaka brokerom. Naše hodnotenie brokerov s kryptomenami môžete nájsť tu.

Upozornenie: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% – 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Ak ste si otvorili tento článok, pravdepodobne nepotrebujete vlastniť skutočné bitcoiny či iné kryptomeny, no radi by ste zarobili na raste ich hodnoty. Výhodou tejto možnosti je to, že ide o jednoduchšiu a bezpečnejšiu alternatívu. Nevýhodou sú o čosi vyššie nákupné ceny kryptomien a ich menšia ponuka. A samozrejme to, že kryptomeny nebudete nikdy v skutočnosti vlastniť a teda za ne nikdy nič nekúpite a nebudete súčasťou “kryptomenovej revolúcie”.

Prehľad brokerov s kryptomenami

UPOZORNENIE: Investovanie do kryptomien akýmkoľvek spôsobom je rizikové, ich cena sa môže náhle zmeniť rôznymi smermi. Investujte do kryptomien vždy len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. V žiadnom prípade si neberte na investíciu do kryptomien pôžičky.

Bezpečnejšou alternatívou rozumejte to, že nebudete vlastniť reálne bitcoiny resp. iné kryptomeny, čo znamená, že ich vám nebudú môcť ani ukradnúť, respektíve ich nebudete mať ako stratiť. Pre mnohých začiatočníkov tak ide o jednoduchú a rýchlu alternatívu.

POZOR na hodlovanie! U niektorých brokerov môže byť vaša pozícia automatický ukončená po uplynutí určitého časového obdobia. Brokeri nie sú vhodný na dlhodobý HODL (neaktívne držanie investície).

Ideálnym riešením je investovanie u brokerov ako sú XTB či investičná sieť eToro, ktorí majú prehľadné užívateľské prostredie a tiež šikovné mobilné aplikácie. Zjednodušene povedané to funguje tak, že na obchodnú platformu brokera odošlete peniaze, ktoré chcete investovať (bankovým prevodom alebo kartou) a následne ich investujete do kryptomien. Celý čas budete mať informáciu o tom, akú aktuálnu hodnotu má vaša investícia v eurách či dolároch.

eToro

Na eToro nájdete aktuálne 15 kryptomien. Ide o najväčšiu investičnú sieť na svete, ktorá vám poskytne okrem kryptomien možnosť obchodovania na forexe, s akciami, komoditami či indexmi. Taktiež poskytuje akýsi druh trenažéru (demo účtu), kde sa môžete najprv naučiť obchodovať s virtuálnymi neexistujúcimi peniazmi, kým vám pôjde trading natoľko dobre, aby ste mohli začať obchodovať s vašimi skutočnými peniazmi. Ďalšou výhodou je existencia akejsi sociálnej siete, kde môžete komunikovať s ostatnými užívateľmi. Nuž a skvelou funkciou je aj možnosť automaticky kopírovať investície skúsených investorov, ktorých si môžete vyhľadať podľa úspešnosti.

Kryptomeny na eToro: Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), MIOTA (IOTA), Cardano (ADA), Stellar (XLM), NEO (NEO), EOS (EOS), Dash (DASH), Binance Coin (BNB), Zcash (ZEC), Tron (TRX).

Vyskúšať eToroVáš kapitál je spojený s rizikom*

Naša rozsiahla recenzia eToro:

Recenzia eToro: Top broker, kryptomeny, skúsenosti a hodnotenie

XTB

XTB je overený spoľahlivý broker, ktorý má dominantné postavenie na Slovensku a v Českej republike. Je pod dohľadom Českej národnej banky a Národnej banky Slovenska. Na pomery brokerov má naozaj bohatú ponuku kryptomien a prináša lokálne umiestnenie peňažných prostriedkov klientov UniCredit Bank Czech Republic a Slovakia. Na XTB je okrem kryptomien možné obchodovať na Forexe, s indexami, komoditami a akciami. K dispozícii je 30 dňový demo účet zdarma a v prípade, že prejdete administratívnou registráciou reálneho účtu, môžete demo účet využívať neobmedzene.

Kryptomeny na XTB: Bitcoin, Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash, Cardano (ADA), Dash, EOS, IOTA, Litecoin (LTC), Stellar Lumens (XLM), NEO, Tron (TRX), XEM, ZEC či Monero (XMR).

Vyskúšať XTB
Váš kapitál je spojený s rizikom*

Naša rozsiahla recenzia XTB:

Recenzia XTB: Overený broker s bohatou ponukou kryptomien, akcií, komodít, indexov a FOREXu

Pozrite si naše hodnotenie brokerov s kryptomenami.

* Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 74 % až 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Návod ako kúpiť Bitcoin a ďalšie kryptomeny a čo s nimi robiť

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ako kúpiť Bitcoin

Tento návod je určený pre začiatočníkov, ktorí sa rozhodli, že chcú vlastniť reálny bitcoin (BTC), respektíve iné kryptomeny. Taktiež je určený pre nováčikov, ktorí chcú s kryptomenami aktívne obchodovať na burze. 

TIP: Ak chcete len špekulovať na hodnotu kryptomien a nemáte potrebu ich vlastniť prečítajte si tento článok

UPOZORNENIE: Investovanie do kryptomien akýmkoľvek spôsobom je rizikové, ich cena sa môže náhle zmeniť rôznymi smermi. Investujte do kryptomien vždy len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. V žiadnom prípade si neberte na investíciu do kryptomien pôžičky.

KÚPA KRYPTOMIEN

Ak ste sa rozhodli, že chcete reálne vlastniť Bitcoin či iné kryptomeny a že s nimi chcete manipulovať, teda obchodovať s nimi na burzách, alebo ich použiť ako platidlo, budete musieť ako prvé splniť tieto dve úlohy:

 • Zvoliť spôsob, ako si ich kúpiť
 • Vytvoriť peňaženku, kde si ich pošlete

Keďže je tento článok určený predovšetkým pre začiatočníkov, odporúčame vám, aby ste zvolili pre prvý nákup kryptomien najjednoduchšiu a zároveň bezpečnú cestu, ktorou je americká kryptozmenáreň Coinbase, prostredníctvom ktorej zvládnete obe úlohy naraz.

Coinbase - top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

Ďalšími odporúčanými možnosťami, ak už máte vlastnú peňaženku pre Bitcoin, alebo si ju plánujete vytvoriť, sú slovenská kryptozmenáreň so širokou ponukou kryptomien KryptoTop (recenzia KryptoTop). alebo rokmi overená česloslovenská zmenáreň SimpleCoin.

KryptoTop banner

SimpleCoin - spoľahlivý československý predajca kryptomien

Kryptomeny na KryptoTop:  Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, EOS, Ethereum Classic, Ethereum, Gnosis, Litecoin, Augur, Stellar (XLM), Monero, Ripple (XRP), Zcash, Cardano (ADA) a QTUM

Kryptomeny na Coinbase: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH), Ox (ZRX), Basic Attention (BAT), Zcash (ZEC), Ripple (XRP), Stellar Lumens (XLM)

Kryptomeny na SimpleCoin: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ripple (XRP)

Výhody Coinbase:

 • Poskytne vám možnosť kúpy Bitcoinu a ďalších štyroch kryptomien Litecoin, Ethereum, Ethereum Classic a Bitcoin Cash prevodom SEPA alebo platobnou kartou
 • Automaticky vám poskytne prvú peňaženku, kde vami kúpené kryptomeny odošle
 • Podľa ratingu IcoRating je Coinbase najbezpečnejšou kryptozmenárňou na svete. Podľa informácie z roku 2019 má poistené hot wallets do hodnoty 225 miliónov dolárov. Väčšinu kryptomien má však bezpečne uloženú na cold wallets.
 • Ak použijete pred registráciou tento link a nakúpite cez Coinbase kryptomeny v hodnote aspoň 100 dolárov, dostanete bonus 10 dolárov (približne 8 eur). Rovnaký bonus dostane aj naša stránka.
 • Coinbase má vlastnú burzu Coinbase Pro, na ktorú si môžete odoslať kryptomeny z vašej peňaženky na Coinbase s nulovým poplatkom
 • Coinbase je rýchlo rozvíjajúca sa spoločnosť, ktorá sa už plnohodnotne zameriava aj na inštitucionálnych investorov
 • Hodnota Coinbase bola v októbri 2018 ocenená na 8 miliárd dolárov (CNN). Je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich startupov v USA

Rozhodli ste sa pre Coinbase? Pokiaľ áno, prečítajte si dva dôležité návody, ktoré sme pre vás napísali:
Návod ako si vytvoriť účet na Coinbase a verifikovať ho
Návod ako na Coinbase kúpiť kryptomeny a odoslať ich ďalej

Zvažujete aj iné kryptozmenárne? Pozrite si naše hodnotenie najznámejších kryptozmenárni.

ČO CHCETE S KRYPTOMENAMI ROBIŤ?

Čo chcete s kryptomenami robiť?

Ak ste zvládli prvý krok, už reálne vlastníte nejaké kryptomeny. Teraz sa musíte rozhodnúť čo ďalej.

Možnosti sú:

A: Chcem kúpiť ďalšie kryptomeny, ktoré nie sú v ponuke na Coinbase ani na SimpleCoin a bezpečne ich uložiť

B: Chcem s kryptomenami aktívne obchodovať na kryptoburze (trading)

C:. Chcem kryptomeny bezpečne držať (hodlovať) a čakať na ich budúci cenový vývoj

Možnosť A – kupujeme ďalšie kryptomeny

Musíte zamieriť na kryptomenovú burzu, ktorá ponúka kryptomeny, ktoré si chcete kúpiť. Väčšina búrz neponúka možnosť priamej kúpy danej kryptomeny za doláre, či eurá. To však nie je problém, pretože ak už máte kúpený Bitcoin na Coinbase, môžete ho odoslať na túto burzu a za Bitcoin nakúpiť kryptomeny, ktoré chcete vlastniť. Potom si ich musíte z burzy odoslať na vaše peňaženky, ku ktorým máte privátne kľúče. O tom píšeme v texte k MOŽNOSTI C.

Možnosť B – obchodujeme

Rovnako ako v prípade Možnosti A musíte ísť na kryptomenovú burzu. Naše hodnotenie búrz s kryptomenami nájdete tu. Na väčších kryptomenových burzách sa nachádzajú stovky kryptomien, ktoré môžete obchodovať voči hodnote Bitcoinu (BTC). Na najväčších burzách sú dostupné aj možnosti obchodovania voči Ethereum (ETH), americkému doláru či takzvaným stable coinom (najznámejší je USDT), ktoré majú kopírovať aktuálnu hodnotu doláru.

Binance - svetová burza s kryptomenami

Pre MOŽNOSŤ A a MOŽNOSŤ B musíte byť registrovaný na kryptoburze. Tých je mnoho, no my odporúčame burzu Binance, ktorá je veľmi populárna, ponúka obrovský výber kryptomien a užívateľsky je príjemná. Taktiež má prehľadnú a rýchlu mobilnú aplikáciu. Binance je veľmi rýchlo sa rozvíjajúca sa spoločnosť, ktorá spúšťa decentralizovanú burzu Binance DEX, ktorá bude využívať na transakcie Binance Coin, čo je populárna kryptomena vydaná priamo touto burzou. Binance má taktiež vlastnú zmenáreň Binance Jersey a umožňuje nákup kryptomien platobnou kartou priamo cez burzu. Pokiaľ ide o bezpečnosť, Binance ponúka odmenu 250 tisíc dolárov (v hodnote kryptomeny Binance Coin) za poskytnutie informácií o každom hackerovi, ktorý sa pokúsi burzu napadnúť a pre tieto dôvody vyčlenila bokom 10 miliónov dolárov (v hodnote Binance Coin).  Dôležité je však vedieť, že kým sú vaše kryptomeny priamo na burze, bez ohľadu na to či ide o Binance, Bittrex, či inú burzu, nikdy nie sú priamo vaše. Burzy sú napadnuteľné hackermi. Preto sa všeobecne odporúča, aby neboli úschovňou pre kryptomeny. Inak povedané majte na nich len tie kryptomeny (resp. ich časť), s ktorými aktívne obchodujete. Ak kryptomeny len držíte, odošlite si ich na peňaženku, ku ktorej máte privátne kľúče (viac v texte k MOŽNOSTI C). Pozor, každú kryptomenu treba odoslať na peňaženku pre ňu určenú. Čiže Bitcoin na peňaženku pre Bitcoin, Litecoin na peňaženku pre Litecoin a podobne. Ak odošlete omylom Bitcoin na peňaženku pre Litecoin, vaše bitcoiny budú nenávratne preč.

Možnosť C – “Hodlujeme”

Hodl - stratégia dlhodobého držania kryptomien

Ak máte nakúpené kryptomeny, no neplánujete s nimi ďalej obchodovať, čiže ich chcete len držať (hodlovať), alebo používať ako platidlo, najbezpečnejším spôsobom ich úschovy je mať ich na peňaženkách, ku ktorým máte privátne kľúče. Takou peňaženkou napríklad nie je peňaženka Coinbase, pretože k nej privátny kľúč nemáte. To znamená, že ak by teoreticky hackli Coinbase, môžete prísť aj o vaše kryptomeny. Coinbase je pravdepodobne najbezpečnejšou kryptozmenárňou súčasnosti a hoci je pravdepodobnosť “hacku” malá, túto informáciu treba uviesť. To isté platí, keby ste držali kryptomeny priamo na akejkoľvek centralizovanej burze.

PEŇAŽENKY NA KRYPTOMENY

Peňaženky pre kryptomeny - aké poznáme?

“Skutočné” peňaženky, teda tie, ku ktorým máte privátne kľúče, rozdeľujeme na:

Hot wallet – ide o peňaženky, ktoré sú neustále pripojené na internet. Vďaka tomu hrozí o čosi väčšie nebezpečenstvo, no omnoho ľahšie sa používajú. Radíme sem všetky peňaženky na internete, mobilné peňaženky a peňaženky v počítačoch, ktoré majú prístup k internetu

Cold wallet – ide o peňaženky, ktoré nie sú pripojené na internet a k internetu ich pripájame, len keď chceme použiť naše kryptomeny. Sú bezpečnejšie, no o čosi menej praktické. Radíme sem najmä populárne hardware peňaženky ako TREZOR či Ledger Nano S. Ak chcete kryptomeny aktívne používať ako platidlo, je praktickejšie používať Hot wallet. Ak ich chcete dlhodobo držať, je ideálne Cold Wallet. Ideálne kombinácia oboch.

Na mobiloch sú najznámejšie peňaženky Coinomi či Bread Wallet. Obe sú dostupné pre Android aj iOS. Na počítačoch je najpopulárnejšia Electrum. Tá sa dá použiť na počítači, ktorí nie je pripojený k internetu, aj ako vhodný cold wallet. Za najbezpečnejšie riešenie sú však všeobecne považované spomínané hardware peňaženky – na trhu sú najznámejšie TREZOR (výrobcom je česká spoločnosť SatoshiLabs) a Ledger Nano S.

Poslednou diskutabilnou a podľa mnohých ľudí ale aj najbezpečnejšou možnosťou je papierová peňaženka, ktorú vám však ako nováčikovi nebudeme vysvetľovať a ani odporúčať. Existujú tu totiž viaceré praktické riziká a preto je vhodná len pre pokročilejších.

UPOZORNENIE: Na peňaženky odosielajte vždy len kryptomeny, ktoré sú danou peňaženkou podporované. Napríklad na peňaženku pre bitcoiny odosielajte vždy len bitcoin (BTC). Ak by ste na  peňaženku určené pre bitcioiny odoslali kryptomenu Litecoin (LTC), vaše litecoiny by boli nenávratne stratené.

Alternatíva v podobe brokerov

Necítite potrebu reálne vlastniť kryptomeny, no chceli by ste s nimi obchodovať? Využiť môžete služby brokerov. Viac o tejto možnosti píšeme v tomto článku.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-