Sme aj na sociálnych sieťach

Návody

Návod ako používať peňaženku Coinbase: Kúpa a odosielanie kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

Coinbase - ilustračný obrázok

Coinbase je najpopulárnejšia virtuálna peňaženka na svete podporujúca popredné kryptomeny vrátane Bitcoin, Bitcoin Cash, XRP, Litecoin, Ethereum či Stellar Lumens. V predchádzajúcom článku sme si vysvetliliako vytvoriť účet na tejto stránke a spôsob, ako ho verifikovať. Dnes popíšeme ako s touto krypto peňaženkou správne pracovať.

Použitím tohto linku dostanete za registráciu na Coinbase
BONUS 10 dolárov (8 eur)
(na účet je potrebné vložiť aspoň 100 dolárov)

Nákup kryptomien cez Coinbase

Nakupovať priamo cez Coinbase sa dá dvomi spôsobmi – cez bankový účet alebo platobnou kartou. Aby ste mohli využiť tento spôsob účet na Coinbase musí byť verifikovaný. Ako to dosiahnuť sme popísali v článku Návod: Coinbase – Ako vytvoriť účet a verifikácia.

Postup kúpy kryptomien cez Coinbase:

1) v hornom menu kliknite na “BUY/SELL”

Buy/sell - Coinbase

2) postupujte podľa nasledujúceho obrázku a inštrukcií, ktoré sú uvedené pod ním.

Coinbase - kúpa kryptomeny

 1. vyberte kryptomenu, ktorú chcete kúpiť. Na výber sú Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin
 2. Vyberte spôsob platby – pri platbe kartou sa obchod realizuje okamžite, no Coinbase za ňu účtuje vyššie poplatky (v čase písania článku až 3.99% z celkovej sumy). Okrem toho pri tomto spôsobe je možné odoslať na účet maximálne 500 eur týždenne. Spôsob SEPA platbou má nižšie poplatky, no nevýhodu má v tom, že ak ste ešte na účet neposlali peniaze, musíte absolvovať tento proces, čo trvá pár dní.
 3. Napíšte sumu v eurách, za ktorú chcete danú kryptomenu kúpiť. Vpravo vedľa tohto políčka uvidíte, koľko jednotiek danej kryptomeny za to dostanete.
 4. Potvrďte – kliknite na “BUY INSTANTLY”.

Následne uvidíte súhrn objednávky pre finálne potvrdenie s týmito informáciami (pozrite si aj obrázok):
– počet jednotiek (mincí) zakúpenej kryptomeny
– aktuálna hodnota zakúpenej kryptomeny vyjadrená v eurách
– poplatok, ktorý si účtuje Coinbase
– poplatok za transakciu
– celková suma, ktorú zaplatíte

Ak je všetko v poriadku kliknite na “Confirm Buy”

Coinbase - potvrdenie kúpy

Ak ste zvolili platbu kartou, obchod dokončíte cez platobnú bránu vašej banky. Následne sa v peňaženke na Coinbase (v sekcii “Accounts”) objavia zakúpené kryptomeny.

Ak ste zvolili spôsob SEPA platbou a máte peniaze (eurá) už na Coinbase účte, dokončite nákup podobne ako pri platbe kartou. Ak nemáte na Coinbase dostatok finančných prostriedkov na zakúpenie kryptomeny, budete ich musieť najprv na Coinbase odoslať.

Coinbase Vás najprv upozorní (prvý obrázok), aby ste nezabudli pri odoslaní peňazí na účet použiť referenčné číslo platby (veľmi dôležité). Zaškrtnite “I’ve copied or written down my Reference Number (v preklade “skopíroval som alebo som si odpísal referenčné číslo”) a kliknite na “CONTINUE” (pokračovať).

Coinbase - referenčné číslo

Následne sa objaví tabuľka (obrázok nižšie), v ktorej sa nachádza:
Reference Number – referenčné číslo, ktoré musíte použiť pri platbe
Amount – políčko, do ktorého napíšte sumu v eurách, ktorú chcete odoslať na Coinbase
– Account Name – názov účtu – ten musí byť zhodný s menom majiteľa účtu, z ktorého budú odoslané peniaze
zaškrtávacie políčko s textom“This name mathes the bank I’m sending from” – jeho zaškrtnutím potvrdíte, že meno majiteľa účtu je zhodné s menom majiteľa účtu na Coinbase

Ak všetko sedí kliknite na “Continue”.

Coinbase - Sepa platba

Zobrazí sa vám takýto súhrn (obrázok nižšie), v ktorom budú uvedené informácie k platbe:
Ammount – suma, ktorú treba odoslať
Currency – mena, v ktorej treba danú sumu odoslať
Reference Number – tento kód musí byť súčasťou vašej platby – v banke ho uveďte do políčka “referencia platiteľa”
Recipient’s IBAN – číslo účtu, na ktoré poslať peniaze v tvare IBAN
Bank Country, Bank Name, Bank Address, Recipient Address – ďalšie náležitosti, ktoré by mali byť súčasťou platby
– SWIFT / BIC – Swift/BIC kód banky

Ak je všetko v poriadku klikníte na “I’ve sent the funds” čím oznámite, že Coinbase odošlete platbu na základe týchto pokynov.

Následne choďte do banky (respektíve internet bankingu) a odošlite platbu. Nezabudnite uviesť všetky náležitosti platby vrátane referenčného čísla.

Pripravte sa na to, že uskutočnenie prevodu bude pár dní trvať. Coinbase Vás upozorní emailom, keď peniaze dorazia. Vaše  zakúpené kryptomeny sa následne objavia v sekcií “Accounts” v peňaženke pre eurá. Potom za ne môžete nakúpiť kryptomenu, napr. Bitcoin.

Odosielanie kryptomien na Coinbase

Či už kúpite Bitcoin na tejto stránke, alebo ho máte odinakadiaľ, napr. zo SimpleCoin, dôležité je vedieť, ako ho správne odoslať (a to nielen na Coinbase ale aj všade inde). Ak ste vo svete kryptomien začiatočník navždy si zapamätajte nasledujúcu informáciu:

UPOZORNENIE: Kryptomeny môžete posielať len na adresu peňaženky, ktorá je určená pre danú kryptomenu. Čiže ak kupujete Bitcoin (BTC), odošlite ho na adresu peňaženky určenej pre Bitcoin (BTC Wallet), ak kupujete Ethereum (ETH), odošlite ho na adresu peňaženky určenej pre Ethereum (ETH Wallet), ak kupujete Litecoin (LTC), odošlite ho na adresu peňaženky určenej pre Litecoin (LTC Wallet) a tak ďalej… ak sa pomýlite a napríklad Bitcoiny (BTC) odošlete na adresu peňaženky určenú pre Ethereum (ETH Wallet) o tieto kryptomeny navždy prídete.

Návod, ako odoslať kryptomenu na Coinbase účet:

1) V hornom menu kliknite na “Accounts”

Coinbase - Accounts

2) Vľavo vyberte kryptomenu, ktorú plánujete na Coinbase odoslať a kliknite na tlačítko “Receive”

Ak chcete odoslať na Coinbase kryptomenu Bitcoin, kliknite na “Receive” v zložke BTC Wallet (BTC je skratka pre Bitcoin). Ak chcete odoslať Ethereum (ETH), kliknite na “Receive” v zložke Ethereum (ETH Wallet) a tak ďalej … Opakujeme, odoslať Bitcoiny (BTC) napríklad na adresu peňaženky pre Ethereum (ETH Wallet) by znamenalo stratu odoslaných Bitcoinov!

Coinbase - Receive

Po kliknutí na “Receive” budete upozornený, že na adresu Bictoin peňaženky je možné odoslať len Bitcoiny (na Ethereum peňaženku len Ethereum a podobne…). Ak ste si istý, že odosielate kryptomenu správne, kliknite na “SHOW ADDRESS”.

Coinbase - upozornenie

Zobrazí sa adresa peňaženky v dvoch verziách:
 ako QR kód (pre platbu za pomoci QR kódu)
– vo forme písmen a čísiel (skopírujte ho).
Tento kód predstavuje adresu vašej peňaženky na Coinbase pre danú kryptomenu.

Coinbase - adresa peňaženky

Napríklad ak kupujete Bitcoiny na SimpleCoin a chcete ich odoslať na účet na Coinbase, na stránke SimpleCoin uveďte do políčka “Adresa vašej peňaženky” kód, ktorý na Coinbase prislúcha k Bitcoin peňaženke.

simplecoin nákup

Odosielanie kryptomien z Coinbase

Vlastníte na svojom účte na Coinbase určitú kryptomenu a chcete jej časť (alebo všetko) poslať na inú peňaženku (alebo burzu ako Binance)? Aj v tomto prípade je najdôležitejšie zapamätať si, že kryptomenu môžete poslať len na adresu, ktorá je určená pre túto kryptomenou.

Inak povedané Bitcoin (BTC) môžete odoslať len na adresu peňaženky pre Bitcoin (BTC Wallet), Ethereum (ETH) len na peňaženku určenú pre Ethereum (ETH Wallet) a tak ďalej.

K tomu, aby ste mohli túto transakciu realizovať potrebujete vedieť adresu, na ktorú chcete danú kryptomenu poslať. Táto adresa ako sme spomínali už viackrát musí byť validná s danou kryptomenou.

Návod ako postupovať:

1) Kliknite na “Accounts”.

Coinbase - Accounts
2) V ľavo kliknite na “SEND” vedľa kryptomeny, ktorú chcete odoslať. V tomto príklade budeme posielať Bitcoin, čiže vyberáme BTC Wallet.

Coinbase - Send
3) Zobrazí sa Vám tabuľka, ktorú vyplňte (vysvetlenie aj na obrázku):
Reciepient – adresa peňaženky, na ktorú chcete kryptomenu odoslať (musí byť určená pre túto kryptomenu)
Withdraw from – peňaženka na Coinbase, z ktorej bude kryptomena odoslaná
Amount – hodnota kryptomeny vyjadrená v eurách (vpravo je prepočet na danú kryptomenu)
Note – poznámka (ak je potrebné)
Network Fee – poplatok za transakciu
Total – celková hodnota transakcie spolu

Ak je všetko pripravené kliknite na “CONTINUE” (pokračovať).

Coinbase - Send BTC

4) Teraz vám príde SMS správa (alebo požiadavka na 2FA kód, podľa toho, aké zabezpečenie máte nastavené) s kódom pre potvrdenie transakcie (pozrite obrázok nižšie). Najprv si však urobte poslednú kontrolu – overte si ešte raz predovšetkým adresu peňaženky (či je kompletná a je určená pre kryptomenu, ktorú posielate). V prípade, že je všetko v poriadku kliknite pre definitívne potvrdenie transakcie na “CONFIRM”.

SEND Coinbase - SMS

A máme hotovo! Teraz už len musíte počkať, kým transakcia prebehne a kryptomena sa objaví v peňaženke, ktorú ste uviedol pri zadávaní prevodu.

Ešte nemáte účet na Coinbase?

Zaregistrujte sa cez náš link a dostanete bonus v hodnote 10 dolárov (platí len ak na účet vložíte aspoň 100 dolárov)

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kryptomeny

3Commas môžete používať aj zadarmo. Návod ako na to

Avatar

Článok

zo dňa

od

3commas Zadarmo

O platforme 3Commas sme napísali už niekoľko článkov. V súčasnosti je to asi najpopulárnejší nástroj, ktorý uľahčuje obchodovanie na kryptoburzách. Propaguje ho dokonca aj populárny krypto YouTuber Ivan on Tech.

Neviete čo je to 3Commas a chcete vedieť, ako môže zlepšiť výsledky vášho tradingu? Prečítajte si tento náš článok.

5 funkcií, pre ktoré sa oplatí vyskúšať platformu 3commas

Ako používať 3Commas zadarmo?

3Commas je možné po novom používať aj zadarmo. Po 72 hodinovej skúšobnej dobe sa tak môžete vyhnúť povinnosti platiť pravidelné mesačné poplatky, ktoré sa v závislosti od toho, aké produkty tejto platformy využívate a na akú dlhú dobu si ich objednáte, pohybujú medzi 22 až 99 dolármi mesačne.

Ako na to? Existujú dva spôsoby:

1. Obchodujte s kryptomenami na burze Huobi

Vaše konto na 3Commas prepojíte s burzou Huobi Global, ktorá je partnerom tejto platformy. Čiže ak budete obchodovať na Huobi pomocou 3Commas, máte to úplne zadarmo so všetkými dostupnými funkciami. Zaregistrovať na Huobi sa môžete aj cez tento link.

2. Váš depozit bude nižší než 750 dolárov

Ak obchodujete na iných burzách, či už ide o Binance, Bittrex, BitMEX, Kraken, KuCoin a mnoho ďalších, stále máte možnosť používať 3Commas zadarmo, čiže všetky funkcie vrátane trading botov, marketplace, Smart trade príkazov či funkcií na správu portfólia. Podmienkou však je, že na všetkých vašich burzových účtoch, ktoré budete mať prepojené pomocou API kľúčov s 3Commas, nebudete môcť mať depozit vyšší než 750 dolárov. Ak prekročíte tento limit, 3Commas vás upozorní notifikáciou a ak v priebehu 72 hodín hodnota neklesne pod túto úroveň, budete si musieť za služby 3Commas zaplatiť.

3Commas je naozaj zaujímavá platforma, ktorá stojí za vyskúšanie. 3 dní je to úplne zadarmo a ďalších X mesiacov môžete plaformu využívať zadarmo, ak splníte aspoň jeden z vyššie uvedených bodov.

Nezabudnite si prečítať našu recenziu 3Commas:

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

Čítať ďalej

Bitcoin

Nová zmenáreň Binance pre EÚ ponúka prvým 5000 zákazníkom bonus 20 EUR

Avatar

Článok

zo dňa

od

Binance Jersey

Burza Binance, najväčšia burza s kryptomenami na svete podľa denného objemu obchodov, spustila od včera vlastnú zmenáreň určenú pre zákazníkov z Európskej Únie.

Na zmenárni Binance Jersey (webová adresa Binance.je) môžete od 15. januára 2019 nakupovať kryptomeny BitcoinEthereum za eurá alebo britské libry. Užívateľské prostredie pripomína burzu Binance, no proces registrácie musíte absolvovať žiaľ nanovo. Všetko si popíšeme nižšie v texte.

Na tomto obrázku môžete vidieť, že užívateľské prostredie pre obchodovanie na zmenárni Binance Jersey je totožné s burzou Binance. 

Ukážka z Binance Jersey

BONUS €20 pre prvých 5000 zákazníkov

Binance v rámci propagácie novej zmenárne vyhlásila akciu, v rámci ktorej rozdá 20 EUR prvým 5000 zákazníkom, ktorí sa zaregistrujú a absolvujú proces verifikácie účtu (návod nižšie) a stihnú tak urobiť medzi 16. januárom 2019 a 31. januárom 2019.

Podmienkou pre získanie tohto bonusu teda nie je žiadny okamžitý nákup. BONUS 20 EUR si však zo zmenárne nemôžete vybrať. Použiť ho môžete len na pokrytie vašich budúcich poplatkov za transakcie a výbery.

Každopádne predpoklad, že z tejto zmenárne sa stane populárny nástroj na nákup kryptomien v celej Európskej únii je veľmi veľký (vzhľadom na to, že Binance je najväčšia burza na svete), bonus, vďaka ktorému ušetríte na poplatkoch, určite nie je na zahodenie.

Podmienky pre získanie bonusu 20 EUR:

 1. Užívateľ sa musí zaregistrovať a absolvovať proces  verifikácie účtu (KYC) medzi 16. januárom 2019 (čas UTC) a 31. januárom 2019 (čas UTC)
 2. Odmenu dostane len prvých 5000 zákazníkov, ktorí splnili bod č.1
 3. Odmena bude pripísaná do 7 pracovných dní po ukončení tejto promo akcie. Užívatelia si budú môcť skontrolovať či dostali odmenu v histórii svojich transakcii
 4. Odmena môže byť použitá iba na zaplatenie transakčných poplatkov a poplatkov za výber. Nemôže byť vybraná

UPOZORNENIE: Na získanie bonusu musíte prejsť aj procesom overenia vašej adresy. Nestačí overenie totožnosti.

Prvé informácie o zmenárni

Užívateľské prostredie zmenárne Binance Jersey určenej pre Európsku úniu dizajnovo pripomína burzu Binance. Je prehľadne a ľahko sa s nim pracuje. Binance Jersey zatiaľ ponúka službu na nákup a predaj u obchodných párov BTC/EUR, BTC/GBP, ETH/EUR a ETH/GBP (doplnenie ďalších párov sa predpokladá čoskoro).

K týmto párom ponúka aj priamo možnosť obchodovania so všetkými bežnými príkazmi (order, market, stop loss…) na aké ste zvyknutí priamo z burzy Binance.

Po registrácii a overení totožnosti, ktorý podľa Binance Jersey prebieha rýchlo, môžete začať s nákupom a predajom Bitcoinu a Ethereum za eurá či britské libry v časti FUNDS > DEPOSITS (pre nákup) respektíve FUNDS > WITHDRAWALS (pre predaj).

Nákup je zatiaľ možné realizovať prostredníctvom bankového prevodu (2-5 dní) alebo SEPA prevodom (1-3 pracovné dni). Či Binance Jersey sprístupní možnosť nákupu aj platobnou kartou zatiaľ nie je známe.

Zmenáreň na svojich stránkach tvrdí, že zákaznícky servis je k dispozícii nepretržite 24 hodín 7 dní v týždni. Viac než 95% zákazníckych dotazov je vyriešených do 24 hodín. Proces overenia totožnosti je rýchly.

Aktualizácia: Nepotešila informácia o poplatkoch. Pri depozite EUR je poplatok 8 EUR, pri výbere až 20 EUR. Minimálny výber u BTC je 0.01 BTC, u ETH 0.02 ETH.

Registrácia a verifikácia účtu

Spracovali sme rýchly návod ako si vytvoriť nový účet na Binance Jersey a úspešne absolvovať proces verifikácie účtu (KYC).

1. Navštívte stránku zmenárne Binance.je a hore kliknite na “REGISTER”

Registrácia Binance Jersey

2. Vyplňte jednoduchý registračný formulár – uveďte vašu emailovú adresu, 2x heslo a dole zaškrtnite, že súhlasíte s obchodnými podmienkami. Následne vám bude na uvedenú emailovú adresu odoslaný overovací email, ktorý potvrďte.

Binance Jersey - registračný formulár

3. Po overení emailu vás Binance Jersey upozorní na bezpečnostné rizika a vyzve vás, aby ste vpravo vedľa nich zaškrtli, že ste si všetko prečítali. Potom kliknite na “I understand, cointinue”.

4. Teraz vás Binance Jersey upozorní, aby ste pre lepšie zabezpečenie účtu zvolili dvojfaktorové zabezpečenie. Buď prostredníctvom Google Authentication (odporúčame) alebo formou SMS. Tento krok môžete preskočiť, ale my zdôrazňujeme, že dvojfaktorové zabezpečenie by malo byť pre vás absolútnym štandardom.

Binance Jersey 2FA

5. Po nastavení zabezpečenia účtu (alebo ak ste ten krok preskočili) sa ocitnete už v užívateľskom prostredí zmenárne, ktorá nápadne pripomína burzu Binance. Vľavo si všimnite tabuľku ACCOUNT VERIFICATION a kliknite na “VERIFY” pre realizovanie procesu overenia vašej totožnosti.

Binance - Jersey Verifikácia účtu

6. V prvom kroku verifikácie účtu vyplňte vaše osobne údaje – meno, priezvisko, adresu, dátum narodenia, národnosť a úplne dole potom potvrďte, že nie ste občanom USA. Následne kliknite na SUBMIT.

Binance jersey - osobné údaje

7. Nasledovnou tabuľkou budete informovaný o tom, aby ste si pripravili váš doklad totožnosti. Môže to byť občiansky preukaz, pas alebo vodičský preukaz.

BInance verifikacia info

8. Vyberte doklad totožnosti, ktorý máte k dispozícii, napríklad občiansky preukaz (Identity card). Systém vás vyzve, aby ste nahrali fotografiu občianskeho preukazu z prednej a zadnej strany. Ak nemáte k dispozícii skener, skúste si odfotiť doklad vašim smartphone (v dostatočnej kvalite, aby bol celý čitateľný).

Binance typ dokladu

9. Po nahratí požadovaných fotografii resp. skenu dokladu totožnosti budete vyzvaný ešte k tomu, aby ste zaslali fotku na ktorej ste vy a v ruke držíte papier, na ktorom je napísane “BINANCE + aktuálny dátum”.

Binance overenie totžnosti

10. Nakoniec počkajte, kým zmizne táto tabuľka. Potom budete presmerovaný na úvodnú stránku užívateľského prostredia.

BInance Jersey kontrola

11. Proces verifikácie totožnosti ste úspešne zvládli. Teraz už len musíte počkať na to, kým zákaznícky servis manuálne overí vašu totožnosť na základe zaslaných dokladov.

12. Po tom ako Binance Jersey úspešne overí vašu totožnosť, absolvujte rovnaký proces pri overení vašej adresy. V rovnakej tabuľke ako pri kroku č. 5 kliknite na overenie adresy (Address Verification) a postupujte podobne, ako pri procese overenia vašej totožnosti. Táto možnosť bude povolená až po úspešnom zvládnutí procesu overenia totožnosti.

Pokiaľ vás zaujíma samotná burza Binance, napísali sme jej recenziu. Prečítať si ju môžete tu.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Návod: Investovanie do Bitcoinu a ďalších kryptomien u brokerov

Avatar

Článok

zo dňa

od

Investovanie do kryptomien cez brokerov

Investovanie do bitcoinu a ďalších kryptomien sa dá aj bez toho, aby ste ich skutočne vlastnili. Môžete tak urobiť napríklad vďaka brokerom. Naše hodnotenie brokerov s kryptomenami môžete nájsť tu.

Upozornenie: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% – 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Ak ste si otvorili tento článok, pravdepodobne nepotrebujete vlastniť skutočné bitcoiny či iné kryptomeny, no radi by ste zarobili na raste ich hodnoty. Výhodou tejto možnosti je to, že ide o jednoduchšiu a bezpečnejšiu alternatívu. Nevýhodou sú o čosi vyššie nákupné ceny kryptomien a ich menšia ponuka. A samozrejme to, že kryptomeny nebudete nikdy v skutočnosti vlastniť a teda za ne nikdy nič nekúpite a nebudete súčasťou “kryptomenovej revolúcie”.

Prehľad brokerov s kryptomenami

UPOZORNENIE: Investovanie do kryptomien akýmkoľvek spôsobom je rizikové, ich cena sa môže náhle zmeniť rôznymi smermi. Investujte do kryptomien vždy len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. V žiadnom prípade si neberte na investíciu do kryptomien pôžičky.

Bezpečnejšou alternatívou rozumejte to, že nebudete vlastniť reálne bitcoiny resp. iné kryptomeny, čo znamená, že ich vám nebudú môcť ani ukradnúť, respektíve ich nebudete mať ako stratiť. Pre mnohých začiatočníkov tak ide o jednoduchú a rýchlu alternatívu.

POZOR na hodlovanie! U niektorých brokerov môže byť vaša pozícia automatický ukončená po uplynutí určitého časového obdobia. Brokeri nie sú vhodný na dlhodobý HODL (neaktívne držanie investície).

Ideálnym riešením je investovanie u brokerov ako sú XTB či investičná sieť eToro, ktorí majú prehľadné užívateľské prostredie a tiež šikovné mobilné aplikácie. Zjednodušene povedané to funguje tak, že na obchodnú platformu brokera odošlete peniaze, ktoré chcete investovať (bankovým prevodom alebo kartou) a následne ich investujete do kryptomien. Celý čas budete mať informáciu o tom, akú aktuálnu hodnotu má vaša investícia v eurách či dolároch.

eToro

Na eToro nájdete aktuálne 15 kryptomien. Ide o najväčšiu investičnú sieť na svete, ktorá vám poskytne okrem kryptomien možnosť obchodovania na forexe, s akciami, komoditami či indexmi. Taktiež poskytuje akýsi druh trenažéru (demo účtu), kde sa môžete najprv naučiť obchodovať s virtuálnymi neexistujúcimi peniazmi, kým vám pôjde trading natoľko dobre, aby ste mohli začať obchodovať s vašimi skutočnými peniazmi. Ďalšou výhodou je existencia akejsi sociálnej siete, kde môžete komunikovať s ostatnými užívateľmi. Nuž a skvelou funkciou je aj možnosť automaticky kopírovať investície skúsených investorov, ktorých si môžete vyhľadať podľa úspešnosti.

Kryptomeny na eToro: Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), MIOTA (IOTA), Cardano (ADA), Stellar (XLM), NEO (NEO), EOS (EOS), Dash (DASH), Binance Coin (BNB), Zcash (ZEC), Tron (TRX).

Vyskúšať eToroVáš kapitál je spojený s rizikom*

Naša rozsiahla recenzia eToro:

Recenzia eToro: Top broker, kryptomeny, skúsenosti a hodnotenie

XTB

XTB je overený spoľahlivý broker, ktorý má dominantné postavenie na Slovensku a v Českej republike. Je pod dohľadom Českej národnej banky a Národnej banky Slovenska. Na pomery brokerov má naozaj bohatú ponuku kryptomien a prináša lokálne umiestnenie peňažných prostriedkov klientov UniCredit Bank Czech Republic a Slovakia. Na XTB je okrem kryptomien možné obchodovať na Forexe, s indexami, komoditami a akciami. K dispozícii je 30 dňový demo účet zdarma a v prípade, že prejdete administratívnou registráciou reálneho účtu, môžete demo účet využívať neobmedzene.

Kryptomeny na XTB: Bitcoin, Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash, Cardano (ADA), Dash, EOS, IOTA, Litecoin (LTC), Stellar Lumens (XLM), NEO, Tron (TRX), XEM, ZEC či Monero (XMR).

Vyskúšať XTB
Váš kapitál je spojený s rizikom*

Naša rozsiahla recenzia XTB:

Recenzia XTB: Overený broker s bohatou ponukou kryptomien, akcií, komodít, indexov a FOREXu

Pozrite si naše hodnotenie brokerov s kryptomenami.

* Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 74 % až 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Čítať ďalej

Kryptomeny

Návod ako kúpiť Bitcoin a ďalšie kryptomeny a čo s nimi robiť

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ako kúpiť Bitcoin

Tento návod je určený pre začiatočníkov, ktorí sa rozhodli, že chcú vlastniť reálny bitcoin (BTC), respektíve iné kryptomeny. Taktiež je určený pre nováčikov, ktorí chcú s kryptomenami aktívne obchodovať na burze. 

TIP: Ak chcete len špekulovať na hodnotu kryptomien a nemáte potrebu ich vlastniť prečítajte si tento článok

UPOZORNENIE: Investovanie do kryptomien akýmkoľvek spôsobom je rizikové, ich cena sa môže náhle zmeniť rôznymi smermi. Investujte do kryptomien vždy len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. V žiadnom prípade si neberte na investíciu do kryptomien pôžičky.

KÚPA KRYPTOMIEN

Ak ste sa rozhodli, že chcete reálne vlastniť Bitcoin či iné kryptomeny a že s nimi chcete manipulovať, teda obchodovať s nimi na burzách, alebo ich použiť ako platidlo, budete musieť ako prvé splniť tieto dve úlohy:

 • Zvoliť spôsob, ako si ich kúpiť
 • Vytvoriť peňaženku, kde si ich pošlete

Keďže je tento článok určený predovšetkým pre začiatočníkov, odporúčame vám, aby ste zvolili pre prvý nákup kryptomien najjednoduchšiu a zároveň bezpečnú cestu, ktorou je americká kryptozmenáreň Coinbase, prostredníctvom ktorej zvládnete obe úlohy naraz.

Coinbase - top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

Ďalšími odporúčanými možnosťami, ak už máte vlastnú peňaženku pre Bitcoin, alebo si ju plánujete vytvoriť, sú rokmi overená česloslovenská zmenáreň SimpleCoin (recenzia tu) alebo nová slovenská kryptozmenáreň KryptoTop (recenzia KryptoTop).

SimpleCoin - spoľahlivý československý predajca kryptomien KryptoTop banner

Kryptomeny na Coinbase: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH), Ox (ZRX), Basic Attention (BAT), Zcash (ZEC), Ripple (XRP), Stellar Lumens (XLM)

Kryptomeny na SimpleCoin: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ripple (XRP)

Kryptomeny na KryptoTop:  Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, EOS, Ethereum Classic, Ethereum, Gnosis, Litecoin, Augur, Stellar (XLM), Monero, Ripple (XRP), Zcash, Cardano (ADA) a QTUM

Výhody Coinbase:

 • Poskytne vám možnosť kúpy Bitcoinu a ďalších štyroch kryptomien Litecoin, Ethereum, Ethereum Classic a Bitcoin Cash prevodom SEPA alebo platobnou kartou
 • Automaticky vám poskytne prvú peňaženku, kde vami kúpené kryptomeny odošle
 • Podľa ratingu IcoRating je Coinbase najbezpečnejšou kryptozmenárňou na svete. Podľa informácie z roku 2019 má poistené hot wallets do hodnoty 225 miliónov dolárov. Väčšinu kryptomien má však bezpečne uloženú na cold wallets.
 • Ak použijete pred registráciou tento link a nakúpite cez Coinbase kryptomeny v hodnote aspoň 100 dolárov, dostanete bonus 10 dolárov (približne 8 eur). Rovnaký bonus dostane aj naša stránka.
 • Coinbase má vlastnú burzu Coinbase Pro, na ktorú si môžete odoslať kryptomeny z vašej peňaženky na Coinbase s nulovým poplatkom
 • Coinbase je rýchlo rozvíjajúca sa spoločnosť, ktorá sa už plnohodnotne zameriava aj na inštitucionálnych investorov
 • Hodnota Coinbase bola v októbri 2018 ocenená na 8 miliárd dolárov (CNN). Je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich startupov v USA

Rozhodli ste sa pre Coinbase? Pokiaľ áno, prečítajte si dva dôležité návody, ktoré sme pre vás napísali:
Návod ako si vytvoriť účet na Coinbase a verifikovať ho
Návod ako na Coinbase kúpiť kryptomeny a odoslať ich ďalej

Zvažujete aj iné kryptozmenárne? Pozrite si naše hodnotenie najznámejších kryptozmenárni.

ČO CHCETE S KRYPTOMENAMI ROBIŤ?

Čo chcete s kryptomenami robiť?

Ak ste zvládli prvý krok, už reálne vlastníte nejaké kryptomeny. Teraz sa musíte rozhodnúť čo ďalej.

Možnosti sú:

A: Chcem kúpiť ďalšie kryptomeny, ktoré nie sú v ponuke na Coinbase ani na SimpleCoin a bezpečne ich uložiť

B: Chcem s kryptomenami aktívne obchodovať na kryptoburze (trading)

C:. Chcem kryptomeny bezpečne držať (hodlovať) a čakať na ich budúci cenový vývoj

Možnosť A – kupujeme ďalšie kryptomeny

Musíte zamieriť na kryptomenovú burzu, ktorá ponúka kryptomeny, ktoré si chcete kúpiť. Väčšina búrz neponúka možnosť priamej kúpy danej kryptomeny za doláre, či eurá. To však nie je problém, pretože ak už máte kúpený Bitcoin na Coinbase, môžete ho odoslať na túto burzu a za Bitcoin nakúpiť kryptomeny, ktoré chcete vlastniť. Potom si ich musíte z burzy odoslať na vaše peňaženky, ku ktorým máte privátne kľúče. O tom píšeme v texte k MOŽNOSTI C.

Možnosť B – obchodujeme

Rovnako ako v prípade Možnosti A musíte ísť na kryptomenovú burzu. Naše hodnotenie búrz s kryptomenami nájdete tu. Na väčších kryptomenových burzách sa nachádzajú stovky kryptomien, ktoré môžete obchodovať voči hodnote Bitcoinu (BTC). Na najväčších burzách sú dostupné aj možnosti obchodovania voči Ethereum (ETH), americkému doláru či takzvaným stable coinom (najznámejší je USDT), ktoré majú kopírovať aktuálnu hodnotu doláru.

Binance - svetová burza s kryptomenami

Pre MOŽNOSŤ A a MOŽNOSŤ B musíte byť registrovaný na kryptoburze. Tých je mnoho, no my odporúčame burzu Binance, ktorá je veľmi populárna, ponúka obrovský výber kryptomien a užívateľsky je príjemná. Taktiež má prehľadnú a rýchlu mobilnú aplikáciu. Binance je veľmi rýchlo sa rozvíjajúca sa spoločnosť, ktorá spúšťa decentralizovanú burzu Binance DEX, ktorá bude využívať na transakcie Binance Coin, čo je populárna kryptomena vydaná priamo touto burzou. Binance má taktiež vlastnú zmenáreň Binance Jersey a umožňuje nákup kryptomien platobnou kartou priamo cez burzu. Pokiaľ ide o bezpečnosť, Binance ponúka odmenu 250 tisíc dolárov (v hodnote kryptomeny Binance Coin) za poskytnutie informácií o každom hackerovi, ktorý sa pokúsi burzu napadnúť a pre tieto dôvody vyčlenila bokom 10 miliónov dolárov (v hodnote Binance Coin).  Dôležité je však vedieť, že kým sú vaše kryptomeny priamo na burze, bez ohľadu na to či ide o Binance, Bittrex, či inú burzu, nikdy nie sú priamo vaše. Burzy sú napadnuteľné hackermi. Preto sa všeobecne odporúča, aby neboli úschovňou pre kryptomeny. Inak povedané majte na nich len tie kryptomeny (resp. ich časť), s ktorými aktívne obchodujete. Ak kryptomeny len držíte, odošlite si ich na peňaženku, ku ktorej máte privátne kľúče (viac v texte k MOŽNOSTI C). Pozor, každú kryptomenu treba odoslať na peňaženku pre ňu určenú. Čiže Bitcoin na peňaženku pre Bitcoin, Litecoin na peňaženku pre Litecoin a podobne. Ak odošlete omylom Bitcoin na peňaženku pre Litecoin, vaše bitcoiny budú nenávratne preč.

Možnosť C – “Hodlujeme”

Hodl - stratégia dlhodobého držania kryptomien

Ak máte nakúpené kryptomeny, no neplánujete s nimi ďalej obchodovať, čiže ich chcete len držať (hodlovať), alebo používať ako platidlo, najbezpečnejším spôsobom ich úschovy je mať ich na peňaženkách, ku ktorým máte privátne kľúče. Takou peňaženkou napríklad nie je peňaženka Coinbase, pretože k nej privátny kľúč nemáte. To znamená, že ak by teoreticky hackli Coinbase, môžete prísť aj o vaše kryptomeny. Coinbase je pravdepodobne najbezpečnejšou kryptozmenárňou súčasnosti a hoci je pravdepodobnosť “hacku” malá, túto informáciu treba uviesť. To isté platí, keby ste držali kryptomeny priamo na akejkoľvek centralizovanej burze.

PEŇAŽENKY NA KRYPTOMENY

Peňaženky pre kryptomeny - aké poznáme?

“Skutočné” peňaženky, teda tie, ku ktorým máte privátne kľúče, rozdeľujeme na:

Hot wallet – ide o peňaženky, ktoré sú neustále pripojené na internet. Vďaka tomu hrozí o čosi väčšie nebezpečenstvo, no omnoho ľahšie sa používajú. Radíme sem všetky peňaženky na internete, mobilné peňaženky a peňaženky v počítačoch, ktoré majú prístup k internetu

Cold wallet – ide o peňaženky, ktoré nie sú pripojené na internet a k internetu ich pripájame, len keď chceme použiť naše kryptomeny. Sú bezpečnejšie, no o čosi menej praktické. Radíme sem najmä populárne hardware peňaženky ako TREZOR či Ledger Nano S. Ak chcete kryptomeny aktívne používať ako platidlo, je praktickejšie používať Hot wallet. Ak ich chcete dlhodobo držať, je ideálne Cold Wallet. Ideálne kombinácia oboch.

Na mobiloch sú najznámejšie peňaženky Coinomi či Bread Wallet. Obe sú dostupné pre Android aj iOS. Na počítačoch je najpopulárnejšia Electrum. Tá sa dá použiť na počítači, ktorí nie je pripojený k internetu, aj ako vhodný cold wallet. Za najbezpečnejšie riešenie sú však všeobecne považované spomínané hardware peňaženky – na trhu sú najznámejšie TREZOR (výrobcom je česká spoločnosť SatoshiLabs) a Ledger Nano S.

Poslednou diskutabilnou a podľa mnohých ľudí ale aj najbezpečnejšou možnosťou je papierová peňaženka, ktorú vám však ako nováčikovi nebudeme vysvetľovať a ani odporúčať. Existujú tu totiž viaceré praktické riziká a preto je vhodná len pre pokročilejších.

UPOZORNENIE: Na peňaženky odosielajte vždy len kryptomeny, ktoré sú danou peňaženkou podporované. Napríklad na peňaženku pre bitcoiny odosielajte vždy len bitcoin (BTC). Ak by ste na  peňaženku určené pre bitcioiny odoslali kryptomenu Litecoin (LTC), vaše litecoiny by boli nenávratne stratené.

Alternatíva v podobe brokerov

Necítite potrebu reálne vlastniť kryptomeny, no chceli by ste s nimi obchodovať? Využiť môžete služby brokerov. Viac o tejto možnosti píšeme v tomto článku.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Návod pre začiatočníkov: Bitcoin a kryptomeny: Viete čo s nimi chcete robiť?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Tento článok je určený začiatočníkom, ktorí sa rozhodli vstúpiť do sveta kryptomien a zatiaľ nevedia ako na to. Vysvetlíme si, že investovať do Bitcoinu resp. ďalších kryptomien sa dá viacero spôsobmi, ktoré sa odlišujú jednak vo forme, ale aj nákladoch či bezpečnosti. Text by mal pomôcť rozhodnúť sa, ktorú formu je vhodné zvoliť na začiatok a ako postupovať v budúcnosti.

Chcete len investovať, alebo kryptomeny naozaj vlastniť?

Prvé čo by ste mali spraviť, je si odpovedať na jednoduchú otázku, aký úmysel s kryptomenami vlastne máte. Vyberte si z dvoch možnosti:

Možnosť č. 1: Chcem kúpiť Bitcoin či iné kryptomeny, pretože ich chcem vlastniť, chcem s nimi obchodovať alebo ich chcem využiť na nákup tovarov alebo služieb

Možnosť č. 2: Chcem investovať do bitcoinu a ďalších kryptomien, pretože chcem špekulovať na ich cenu – teda chcem do nich investovať, no nepotrebujem ich reálne vlastniť

Ak si zvolíte možnosť číslo 1 ste človek, mali by ste splniť aspoň jeden z týchto bodov:

 • Chcem vlastniť kryptomeny, pretože verím v ich budúcnosť a to že budú mať reálne využitie
 • Chcete obchodovať s kryptomenami na kryptoburzách
 • Chcem za kryptomeny nakupovať tovar a služby

Ak si zvolíte možnosť číslo 2 ste človek, ktorý verí v rast hodnoty kryptomien, ale robí to hlavne s úmyslom, aby na nich zarobil fiatovú menu, teda eurá, doláre, české koruny a podobne. Nepotrebuje ich vlastniť.

POZOR na hodlovanie! Ak zvolíte možnosť č. 2, berte na vedomie, že u niektorých brokerov môže byť vaša pozícia automatický ukončená po uplynutí určitého časového obdobia. Brokeri nie sú vhodný na dlhodobý HODL (neaktívne držanie investície).

Rozhodli ste sa?

Pokiaľ áno, napísali sme podrobnejšie články pre obe možnosti. V týchto článkoch vám odporučíme aj to, akého predajcu zvoliť. Pre možnosť č.  1 existujú totiž úplné iné služby ako pre možnosť B, kde kryptomeny vlastne ani nekupujete, no len s nimi obchodujete prostredníctvom brokerov.

Návod k možnosti č. 1 – kúpa reálnych kryptomien, obchodovanie a nákup tovaru a služieb za kryptomeny. Ako na to?

Návod k možnosti č. 2 – investícia do kryptomien bez ich reálneho držania. Ako na to?

UPOZORNENIE: Investovanie do kryptomien akýmkoľvek spôsobom je rizikové, ich cena sa môže náhle zmeniť rôznymi smermi. Investujte do kryptomien vždy len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. V žiadnom prípade si neberte na investíciu do kryptomien pôžičky.

Čítať ďalej

Bitcoin

Návod Binance: Ako obchodovať na najväčšej burze s kryptomenami (príkazy Limit, Market, Stop-Limit)

Avatar

Článok

zo dňa

od

Návod ako obchodovať na Binance

Kryptomenová burza Binance existuje len od roku 2017, no v čase písania tohto článku je už najpopulárnejšou na svete. Ak chcete začať obchodovať s kryptomenami, alebo nakúpiť tie, ktoré v bežných zmenárňach nenájdete, tento návod je určený pre vás. Popíšeme si v ňom všetky základne funkcie obchodovania a tiež jednotlivé obrazovky, aby ste sa v nich rýchlo zorientovali.

Ak ešte nepoznáte burzu Binance, prečítajte si našu podrobnú recenziu, z ktorej sa dozviete všetko podstatné.

Úvod

Pred tým, ako začnete na Binance obchodovať, potrebujete si na ňu odoslať Bitcoin (BTC), respektíve inú kryptomenu, s ktorou začnete na burze obchodovať. Druhou variantou je kúpiť si kryptomeny priamo cez Binance pomocou platobnej karty. Sú s tým však spojené pomerne vysoké poplatky.

Aby ste mohli začať obchodovať musíte byť na tejto burze samozrejme zaregistrovaný. Ak ste tak ešte neurobili použíte tento link. Ak potrebujete návod pre registráciu a odoslanie kryptomeny na Binance, nájdete ho tu.

Ak už máte na Binance nejaké prostriedky (Bitcoin či inú kryptomenu) môžete začať obchodovať s ostatnými altcoinami. Na Binance je naozaj bohatá ponuka. V čase písania tohto článku ponúka dokopy vyše 400 obchodných párov voči Bitcoinu (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) a Tether (USDT). Altcoinov je v ponuke viac než 150.

Vyskúšať Binance

Obchodovanie na Binance

Začnite tým, že sa prihlásite. V návode, ktorý sa týkal registrácie na Binance, sme zdôrazňovali dôležitosť ochrany vášho účtu využitím funkcie dvojfaktorovej autentifikácie (2FA). Ak ste túto funkciu neaktivovali, určite tak urobte čím skôr.

TIP: Ak si chcete znížiť poplatky za obchodovanie na Binance, hneď na úvodnej stránke (po prihlásení) zaškrtnite možnosť “Using BNB to pay for fees”. Aby mohla byť funkcia aktivovaná, musíte si kúpiť aspoň malé množstvo kryptomeny Binance Coin (BNB). Určite sa vám to však oplatí. Zľava na poplatkoch môže byť až 50%.

Návod Binance: Úvodná obrazovka po príhlásení

Teraz môžete navštíviť stránku, kde sa priamo obchoduje s kryptomenami. Na výber máte dva typy vzhľadov – BASIC (základný biely) a ADVANCED (tmavý – výraznejší graf, viac profi). Začiatočníkom však bude pravdepodobne sympatickejšie prevedenie BASIC.

Návod Binance: Preklik na zónu obchodovania

Basic vzhľad:

Návod Binance: Obchodný pár BNB/BTC - vzhľad Basic

Advanced vzhľad:

Návod Binance: Obchodný pár BNB/BTC - vzhľad Advanced

Popis obrazovky

Ak ste úplný začiatočník , možno vám sa vám bude zdať obrazovka pre obchodovanie neprehľadná či zložitá. Preto je dôležité vysvetliť si, čo jednotlivé časti vlastne znamenajú a ako fungujú. Rozdelíme si ju do siedmich častí a každú z nich popíšeme.

Návod Binance: rozloženie obchodnej obrazovky

1) ZÁKLADNÉ INFO O OBCHODNOM PÁRE

V tomto prípade ide o obchodný pár BNB/BTC. Znamená to, že kupujete alebo predávate kryptomenu Binance Coin (BNB) za Bitcoin (BTC). V tejto časti sa dozviete poslednú zobchodovanú cenu na burze (Last Price), zmenu ceny za posledných 24 hodín (24h Change), najvyššiu cenu za posledných 24 hodín (24 High), najnižšiu cenu za posledných 24 hodín (24h low) a objem realizovaných obchodov za posledných 24 hodín vyjadrený v BTC (24h Volume).

Návod Binance: Obchodný pár BNB/BTC

2) OBJEDNÁVKY

V tejto časti môžete vidieť aktuálne objednávky na predaj (hore červené) a kúpu (dole zelené) u obchodného páru BNB/BTC. V strede je cena, ktorá je práve aktuálna a bola posledná zobchodovaná.

 • Price (BTC) znamená cena, za ktorú ma byť obchod, teda predaj či kúpa realizovaný
 • Amount (BNB) znamená množstvo kryptomeny BNB, ktoré má byť za túto cenu nakúpené resp. predané
 • TOTAL (BTC) znamená celková hodnota danej objednávky vyjadrená v BTC

Návod Binance: Objednávky nákup a predaj BNB/BTC

3) GRAF OBCHODNÉHO PÁRU

Aktuálny graf vybraného obchodného páru – vľavo hore ho môžete upravovať podľa časových jednotiek podľa minút, hodín, dní, týždňa či mesiaca. Vpravo hore môžete prepnúť na grafické znázornenie TradingView či zobraziť graf na celú obrazovku.

Návod Binance: Graf obchodného páru

4) PRÍKAZY NA NÁKUP A PREDAJ  – Limit, Market, Stop-Limit

V tejto časti realizujete samotný obchod – v ľavej časti sa rieši nákup (BUY), vpravo zas predaj (SELL). Príkazy môžeme robiť prostredníctvom funkcii LIMIT, MARKET a STOP-LIMIT.

Návod Binance: Príkaz nákup/predaj

LIMIT

Pri tejto funkcii nastavujete cenu, za ktorú ste ochotný kúpiť resp. predať danú kryptomenu:

 • v políčku Price zadáte hodnotu, za ktorú ste ochotný danú kryptomenu kúpiť resp. predať (ak kupujete, zadávate vždy nižšiu hodnotu, než je tá aktuálna, ak predávate, tak vždy vyššiu než je aktuálna).
 • v políčku Amount zadávate množstvo kryptomeny, ktoré chcete kúpiť resp. predať – buď ho určíte konkrétne (napr. 10 BNB) alebo použijete percentuálne vyjadrenie pod tým – 25%, 50%, 75% alebo 100% množstva, ktoré z tejto kryptomeny vlastníte
 • v políčku TOTAL je uvedená hodnota obchodu vyjadrená v BTC

UPOZORNENIE: Funkciu LIMIT SELL nepoužívajte ako stop-loss! Na to slúži funkcia STOP-LIMIT SELL, ktorú popisujeme v časti STOP-LIMIT. Ak do LIMIT SELL zadáte nižšiu hodnotu, než je tá aktuálna, burza vám danú kryptomenu predá za túto hodnotu okamžite, hoci je obchodovaná hodnota vyššia (čiže prerobíte). 

TIP: ak chcete kúpiť či predať danú kryptomenu v konkrétnom množstve BTC, napríklad 0.1 BTC, napíšte do políčka TOTAL “0.1“ a systém vám automaticky vyplní políčko AMOUNT. Ak chcete predať danú kryptomeny v konkrétnom množstve BNB, napr. 10 BNB, napíšte do políčka AMOUNT 10 a systém vám automaticky vyplní políčko TOTAL.

Obrázok 1: Nastavili sme, že chceme kúpiť 10 BNB za cenu 0.001500 BTC. Objednávku potvrdíme kliknutím na BUY BNB.

Návod Binance: Príkaz Limit Buy

Obrázok 2: Nastavili sme, že chceme predať 10 BNB za cenu 0.001600 BTC. Objednávku potvrdíme kliknutím na Sell BNB.

Návod Binance: Príkaz Limit Sell

MARKET

Pri tejto funkcii nechávate obchod na burzu. Stanovujete len množstvo danej kryptomeny, ktoré chcete kúpiť respektíve predať. Cenu určí burza tak, že nakúpi/predá danú kryptomenu za aktuálnu cenu. Vyplňujete teda len políčko AMOUNT, kde číslom alebo percentuálne uvediete, aké množstvo BNB chcete obchodovať.

Obrázok 1: Nastavili sme, že chceme kúpiť 10 BNB za aktuálnu cenu v BTC. Potvrdíme kliknutím na Buy BNB.

Návod Binance: Buy podľa aktuálnej ceny

Obrázok 2: Nastavili sme, že chceme predať 10 BNB za aktuálnu cenu v BTC. Potvrdíme kliknutím na Sell BNB.

Návod Binance: Sell podľa aktuálnej ceny

STOP-LIMIT

Najzložitejšia, no dôležitá funkcia, bez ktorej sa skúsený trejder nezaobíde. V tejto časti nastavujete cenu, pri ktorej sa má obchod automaticky realizovať na základe podmienky ceny.

V ľavej strane pre BUY nastavujete hodnotu, pri ktorej sa má daná kryptomena kúpiť. Oveľa dôležitejšia je však pravá strana, ktorá sa týka predaja (SELL). V nej nastavujeme, pri akej hodnote sa má kryptomena, ktorú vlastníte, predať. Táto funkcia sa využíva ako ochrana respektíve poistka, aby ste neprišli o väčšiu hodnotu, než ste ochotný akceptovať.

 • V políčku STOP určujete hodnotu danej kryptomeny vyjadrenú v BTC, pri ktorej má burza vykonať obchodný príkaz
 • V políčku LIMIT určujete hodnotu danej kryptomeny vyjadrenú v BTC, pri ktorej má burza danú kryptomenu predať
 • V poličku AMOUNT určujete množstvo danej kryptomeny, ktorú chcete pri vyššie nastavených podmienkach (STOP, LIMIT) predať. Určite buď konkrétne množstvo, alebo v percentách z celkového množstva, ktoré vlastníte (25%, 50%, 75%, 100%)

TIP: Hodnota uvedená v políčku STOP by mala byť o čosi vyššia, než hodnota uvedená v políčku LIMIT. Ak totiž uvediete v políčku STOP a v políčku LIMIT rovnakú hodnotu, obchod sa nemusí stihnúť realizovať.

Príklad:

Kúpili ste Binance Coin (BNB) v obchodnom páre s Bitcoinom (BTC) za hodnotu 0.001550 BTC. Rozhodli ste sa, že v prípade, ak klesne hodnota BNB voči BTC na menej než 0.001502 BTC, chcete všetkých 10 BNB, ktoré vlastníte, predať za 0.001500 BTC.

Príkaz STOP LIMIT SELL BNB (poznáme aj ako stop-loss) nastavíte takto:

 • do políčka STOP uvediete hodnotu 0.001502
 • do políčka LIMIT uvediete hodnotu 0.001500
 • do políčka AMOUNT dáte 10 BNB (resp. kliknete na 100%)
 • dole v políčku TOTAL bude vyjadrená hodnota v BTC, ktorú po aplikovaní príkazu dostanete
 • keď je všetko nastavené, kliknete na SELL BNB

Obrázok 1: Zadanie príkazu STOP LIMIT SELL

Návod Binance: Zadanie Stop Limit Sell

 • vyskočí na vás tabuľka s informáciou: ,,Ak posledná cena klesne na alebo pod 0.001502 BTC, príkaz predať 10 BNB za 0.001500 bude nastavený” – definitívne to potvrdíte kliknutím na PLACE ORDER

Obrázok 2: Potvrdenie príkazu STOP LIMIT SELL

Návod Binance: Stop Limit Sell - Place Order

5) OBCHODNÉ PÁRY

V tejto tabuľke môžete vidieť aktuálne ceny všetkých obchodných párov voči BTC. Prepnúť však môžete aj na obchodné páry voči BNB, ETH a USDT. Ak kliknete na hviezdičku vedľa nejakého obchodného páru, napríklad vedľa BNB/BTC, tento obchodný pár sa vám uloží do záložky FAVORITES (obľúbené). Pod FAVORITES je políčko SEARCH (vyhľadávanie), do ktorého môžete napísať skrátený názov kryptomeny, ku ktorej hľadáte obchodný pár (napr. ak napíšte BNB, ukáže vám BNB/BTC).

Návod Binance: Obchodné páry

6) TRADE HISTORY

V tejto tabuľke môžete sledovať posledné realizované obchody obchodného páru, ktorý máte aktuálne zobrazený. Ak kliknete vpravo hore na YOURS, zobrazia sa vám vaše predchádzajúce obchody.

Návod Binance: História obchodov

 7) OPEN ORDERS – Otvorené príkazy/objednávky

V tejto časti budete vidieť všetky otvorené príkazy, ktoré ste nastavili a ešte neboli realizované. Ak napríklad nastavíte, že chcete kúpiť Binance Coin (BNB) za hodnotu 0.001200, bude sa to nachádzať v tejto časti stránky až do momentu, kým cena neklesne na 0.001200 a váš obchod bude realizovaný. Každý príkaz môžete jednoducho zrušiť kliknutím na CANCEL (v danom riadku vpravo).

Návod Binance: Otvorené objednávky

Stav účtu, preklik na vklad a výber

Váš aktuálny stav účtu na Binance uvidíte po kliknutí na FUNDS > BALANCES (úplne hore). V prehľadnej tabuľke sú uvedené názvy všetkých kryptomien, ktoré aktuálne vlastníte, ich množstvo (Total balance) a ich aktuálna hodnota v BTC (stĺpec BTC value). Vpravo vedľa nich sú odkazy DEPOSIT, WITHDRAWAL a TRADE.

DEPOSIT – slúži na odoslanie vašich kryptomien na burzu Binance (dnu). Ak napríklad chcete odoslať Bitcoin, nájdete si v tejto časti BTC, kliknete na DEPOSIT a Binance vám napíše adresu vašej peňaženky pre BTC, na ktorú treba BTC odoslať, aby prišli na burzu.

WITHDRAWAL – slúži na odoslanie vašich kryptomien z burzy Binance (von). Ak napríklad chcete odoslať Bitcoin na vašu zabezpečenú peňaženku, nájdete si v tejto časti BTC, kliknete na WITHDRAWAL a odošlete BTC na adresu vašej peňaženky pre BTC.

UPOZORNENIE: Vždy posielajte danú kryptomenu len na peňaženku, ktorá je pre túto kryptomenu určená. Nikdy neposielajte BTC na adresu peňaženky pre LTC a podobne. Tým by ste nenávratne prišli o vaše kryptomeny.

Návod Binance: Bilancia účtu

Ďalšie podstránky

Ďalšie podstránky, ktoré budete využívať sa nachádzajú hore v záložke ORDERS.

Open Orders je výpis všetkých ešte nerealizovaných obchodov, ktoré ste nastavili
Order History predstavuje históriu všetkých vami nastavených objednávok, aj tých, ktoré sa zrušili
Trade History je výpis všetkých realizovaných obchodov

ODPORÚČAME

Na záver zopár dôležitých rád skôr než začnete na Binance obchodovať:

 • Aktivujte 2FA, teda dvojfaktorovú autentifikáciu vášho účtu pre omnoho vyššiu bezpečnosť
 • Aktivujte Withdrawal Address Management (na úvodnej strane po prihlásení) – táto funkcia zabezpečí, aby kryptomeny z vášho účtu neboli odoslané na peňaženky, ktoré dopredu neboli autorizované a nezaradili ste ich na “whitelist”. Ďalšia šikovná ochrana pred hackermi
 • Nikdy nedržte na burze kryptomeny, s ktorými dlhodobo neobchodujete. Tie patria na peňaženky, ku ktorým máte privátne kľúče a teda sú plne vo vašej moci

Vyskúšať Binance

Návod Binance - vytvorenie účtu

Recenzia burzy Binance

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Čítať ďalej

Návody

Ako najrýchlejšie kúpiť Bitcoin a začať obchodovať s kryptomenami na burze?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin, Ethereum a Ripple

Prepadli ste Bitcoinu a fenoménu kryptomien? V tomto článku Vám prezradíme, ako môžete začať obchodovať s kryptomenami ešte dnes.

// UPOZORNENIE: Tento článok nie je investičnou radou. Investovanie do kryptomien je rizikové. Investujte len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť.

V tomto návode vysvetľujeme ako rýchlo kúpiť Bitcoin a následne zaňho nakúpiť ďalšie kryptomeny na známej burze Binance. Všetko sa dá za optimálnych podmienok stihnúť v priebehu niekoľkých hodín (v pracovnom týždni).

V rámci tohto návodu nezohľadňujeme prípadný výber peňazí, teda výmenu kryptomien naspäť za bežné peniaze (taký proces trvá dlhšie).

Rýchlosť tohto spôsobu spočíva v tom, že nevyžaduje okamžité overenie vašej totožnosti prostredníctvom dokladov.

Kedy zvoliť tento postup?

Odporúčame ho, ak chcete začať čo najrýchlejšie obchodovať s krytomenami na burze. Ak nemáte záujem o “trejdovanie” a chcete len vlastniť na dlhšiu dobu nejaké Bitcoiny (resp. Ethereum či Litecoin), je bezpečnejšie držať ich mimo burzu, teda napríklad na kryptopeňaženke Coinbase, alebo hardware zariadení ako Ledger či Trezor.

TIP: Ako kúpiť Bitcoin, Litecoin či Ethereum cez Coibnase sme vysvetlili v tomto návode

Návod ako začať ešte dnes

1. zaregistrujte sa cez tento link na kryptoburze Binance.com

2. po registrácii na Binance.com zistite Vašu depozitnú adresu pre Bitcoin (BTC Deposit Address)

Ak neviete ako zvládnuť prvý a druhý krok prečítajte si náš návod ako sa zaregistrovať na Binance a zistiť depozitnú adresu pre Vašu kryptomenu.

3. choďte na stránku SimpleCoin a kúpte Bitcoin, ktorý odošlite na adresu určenú pre Bitcoin vo vašom Binance účte (BTC Deposit Address). Za Bitcoiny zaplatíte vkladom na účet. Urobte to na účet banky uvedenej touto službou. Ak budete posielať peniaze z inej banky transakcia bude trvať viac dní a cena bitcoinu sa môže medzitým zmeniť.

Po tom ako platba dorazí na účet prevádzkovateľa portálu simplecoin.sk, vaše zaplatené bitcoiny budú odoslané na adresu, ktorú ste uviedli v objednávke (čiže pri dodržaní nášho postupu budú odoslané na Váš účet na Binance). Celý proces môže trvať niekoľko hodín. Keď Bitcoiny dorazia, môžete začať obchodovať na Binance a za BTC nakupovať ďalšie kryptomeny.

Čo keď budem chcieť predať kryptomeny a vybrať peniaze?

Binance Vám hodnotu vašich kryptomien za nami známe peniaze ako sú eurá, doláre či koruny nevymení. Preto je potrebné zaregistrovať sa aj v spoločnosti, ktorá takéto služby ponúka. My Vám odporúčame kryptopeňaženku Coinbase.

Na Coinbase si budete musieť okrem vytvorenia účtu verifikovať aj vašu totožnosť. Všetko sme popísali v tomto návode.

Následne budete postupovať tak, že z Binance odošlete na Coinbase takú hodnotu kryptomien, ktorú chcete vymeniť za eurá. Upozorňujeme, že na Coinbase je možné odoslať len Bitcoin, Litecoin alebo Ethereum.

Ak teda máte na Binance iné kryptomeny, ktoré chcete speňažiť, najprv ich na Binancepredajte za Bitcoin, Litecoin alebo Ethereum. Následne ich pošlite na adresu vašej peňaženky na Coinbase, ktorá je určená pre tú kryptomenu, ktorú budete posielať.

Keď sa transakcia realizuje a na Coinbase dorazia vaše Bitcoiny (respektíve Ethereum alebo Litecoin) vymeníte ich za eurá a odošlite ich naspäť na svoj bankový účet.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Návod kryptoburza Binance: Vytvorenie účtu a odoslanie prostriedkov

Avatar

Článok

zo dňa

od

Binance - titulný obrázok

Binance je populárna kryptomenová burza, ktorá sa teší veľkej obľube u svojich užívateľov. Obchoduje sa na a nej výhradne s kryptomenami, ktorých ponuka je veľmi široká. Binance je známa aj vďaka nízkym poplatkom, prehľadnému dizajnu a mobilnej aplikácii pre Android a iOS.

Ak budete chcieť s kryptomenami obchodovať, skôr či neskôr vás to zavedie na kryptoburzu. Binance je dobrou voľbou, pretože ide o neustále sa rozvíjajúcu platformu, ktorá zatiaľ nemala vážnejšie problémy a neustále rozširuje svoje portfolio kryptomien.

Na tejto burze sa síce dajú od roku 2019 kúpiť kryptomeny priamo a to platobnou kartou, no sú s tým spojené vysoké poplatky. Preto je lepšou variantou kúpiť kryptomeny napríklad SEPA prevodom na Coinbase, KryptoTop či Simplecoin a následne ich odoslať na burzu Binance.

Návod ako založiť účet na Binance a odoslať naň svoje prostriedky, nájdete práve v tomto článku.

Vyskúšať Binance

Registrácia na Binance

Registrácia na tejto kryptoburze je jednoduchá. Ak pri nej použijete tento link podporíte tým rozvoj nášho portálu kryptonovinky. Nič vás to nebude stáť, no my dostaneme malú odmenu, ktorú investujeme do tvorby nových článkov.

1. Kliknite vpravo hore na “Register”

Binance - kliknutie na registráciu

2. Vyplňte nasledujúce údaje:

Váš email
heslo
heslo znovu
Referral ID – ak je táto kolónka prázdna, napíšte do nej nasledujúce číslo: 15257291

Následne zaškrtnite “I agree to Binance’s Terms of Use”, čím potvrdíte, že súhlasíte s podmienkami používania stránky a kliknite na Register.

Binance - registrácia - formálár

3. Teraz sa Vám ukáže okienko, ktoré slúži na overenie, že ste človek. Kliknite na krúžok a pomocou myšky posuňte puzzle dielik tak, aby zapadol  do dierky s rovnakým tvarom (ľavé tlačítko myšky držte, kým puzzle posúvate).

Binance - posuvný krúžok pre puzzle

4. Zobrazí sa stránka s informáciou, že Vám bol odoslaný email, ktorým overíte vašu emailovú adresu uvedenú pri registrácii. Choďte do svojej emailovej schránky.

Binance - verifikácia emailu oznámenie

5. Otvorte si email a kliknite na “Verify Email” čím potvrdíte, že ste skutočným majiteľom tejto emailovej adresy.

Binance - vzhľad emailu s verifikáciou

6. Po potvrdení emailovej adresy je Váš účet na úspešne vytvorený. Pri prvom prihlásení sa Vám zobrazí stránka s piatimi upozorneniami, ktoré by ste si mali dobre zapamätať. Ide o ochranu pred zneužitím Vášho účtu hackermi alebo podvodníkmi.

Upozornenia od Binance:

– Pred prihlásením a vyplnením hesla sa vždy pozrite, či ste naozaj na stránke Binance.com (skontrolujte adresu a pozrite sa, či je vedľa nej zelený uzamknutý zámok.

Binance - zelený zámok
– Nikdy do prehliadača neinštalujte žiadne plug-iny, ktoré Vám budú tvrdiť, že majú niečo spoločné s Binance

– Neveďte telefónny rozhovor s človekom, ktorý Vám bude tvrdiť, že pracuje pre Binance. V žiadnom prípade mu neprezrádzajte svoje prihlasovacie údaje a iné citlivé informácie, ktoré by mohli byť zneužité

– Nikomu neprezraďte Vaše heslo, Google Autorizačný kód (Google Authentication Code), SMS autorizačný kód (SMS Authentication Code) alebo Google autorizačný kľúč (Google Authentication Key). Platí to aj pre členov zákazníckeho servisu Binance. Tí tieto údaje od Vás nikdy nesmú žiadať

– Nikdy nerobte transakcie alebo neposielajte svoje prostriedky človeku, ktorý Vám bude tvrdiť, že pracuje pre Binance

Po prečítaní týchto upozornení vpravo vedľa textu všetky zaškrtnite (potvrdíte tým, že rozumiete) a kliknite na “I understand, continue” (Rozumiem a súhlasím).

Binance - upozornenia

7. Stránka Vám teraz odporučí, aby ste na ochranu účtu pred zneužitím aktivovali druhý stupeň zabezpečenia. Nemusíte to urobiť, no my to 100% odporúčame. Kliknite na “Google Authentication” (druhý spôsob prostredníctvom SMS žiaľ nie je v Európe podporovaný).

Binance - výzva na dvojfaktorovú verifikáciu

Prečo zvoliť dvojstupňovú ochranu účtu?
Aktiváciou dvojstupňovej ochrany účtu dosiahnete, že stránka Binance Vás pri každom prihlásení do systému vyzve, aby ste okrem hesla uviedli aj špeciálny kód, ktorý vygeneruje mobilná aplikácia Google Anthentication APP. Tým pádom ak by sa chcel niekto nabúrať do Vášho účtu, okrem hesla by musel mať aj Váš mobil.

8. Najprv si do Vášho telefónu stiahnite a nainštalujte aplikáciu “Google Authentication APP”. Nájdete ju pod týmto názvom v obchode „Google Play” (pre Android) alebo “APP STORE” pre operačný systém iOS.

Binance - stiahnutie aplikácie

9. V ďalšom kroku sa Vám zobrazí QR kód, ktorý pomocou stiahnutej aplikácie Google Authentication APP naskenujte do svojho mobilu. Následne kliknite na NEXT STEP.

Binance - QR kód

10. Teraz Vás web upozorní, aby ste si na papier odpísali kód, ktorý sa nachádza v ľavej časti obrazovky. Slúži pre obnovenie vášho “Google Authentication kódu” v prípade, že stratíte telefón. Nezabudnite si tento kód odložiť na miesto, kde ho kedykoľvek v prípade potreby nájdete. Následne kliknite na NEXT STEP.

Binance - textový kód

11. Teraz vyplňte nasledujúce tri políčka:

KEY – kód, ktorý ste odpísali v predchádzajúcom kroku

Login Password – Vaše heslo na Binance

2FA Code
– kód, ktorý sa Vám aktuálne v tomto momente zobrazuje v aplikácii Google Ahthentication APP (tento kód sa mení v pravidelných časových intervaloch v čom spočíva bezpečnosť tejto služby).

Ak máte všetko správne vyplnené, kliknite na “Enable Google Authentication” čím aktivujete dvojstupňovú ochranu účtu. Systém Vás následne presmeruje na úvodnú stránku pre prihlásených užívateľov.

Binance - aktivácia dvojfaktorového zabezpečenia

Vklad prostriedkov na Binance

Na Binance sa nedajú vložiť peniaze, preto je potrebné na Váš účet na tejto burze odoslať aspoň jednu kryptomenu, s ktorou začnete obchodovať. Spravidla to býva Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) alebo Litecoin (LTC). Tieto kryptomeny môžete kúpiť napríklad na Coinbase (návod tu) alebo veľmi jednoducho na SimpleCoin.eu.

Návod ako odoslať kryptomeny na Binance

1. V hodnom menu vpravo kliknite na symbol panáčika a následne kliknite na položku “Estimated Value”

Binance - vklad - prvý krok

2. Zobrazí sa Vám kompletný prehľad kryptomien, ktoré sa dajú na Binance odoslať.

Binance - kompletná ponuka kryptomien

3. Teraz je dôležité, aby ste v tomto zozname našli kryptomenu, ktorú chcete na Binance odoslať (čiže kryptomenu, ktorú už vlastníte niekde inde). Ak vlastníte napríklad Bitcoin, napíšte vľavo hore do vyhľadávania “BTC”  a potom vpravo v riadku, kde je BTC, kliknite na “DEPOSIT”

Binance - výber kryptomeny na vloženie

4. Zobrazí sa Vám takáto stránka (obrázok nižšie), v ktorej uvidíte v riadku s nadpisom “Deposit Address” (ak ste vybrali Bitcoin bude tam nadpis “BTC Deposit Address”). Ide o adresu, na ktorú máte bitcoin poslať.

Dôležité upozornenie: Na adresu určenú pre Bitcoin (BTC Deposit Address) odosielajte iba bitcoiny (BTC), na adresu pre inú kryptomenu odosielajte takú istú kryptomenu. Ak odošlete napríklad Litecoin (LTC) na adresu pre Bitcoin (BTC Deposit Address) Vaše LTC sa nenávratne stratia!

 

Binance- depozit Bitcoinu

 

Máte odoslané? Super! Teraz už len treba počkať, kým sa transakcia realizuje, čo môže od typu kryptomeny trvať pár minút, no aj niekoľko hodín. Následne môžete na Binance začať obchodovať so všetkými kryptomenami, ktoré sú v ponuke a to tak, že ich nakúpite za kryptomenu, ktorú ste sem odoslali.

Vyskúšať Binance

Návod ako obchodovať na burze Binance

Recenzia burzy Binance

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Čítať ďalej

Návody

Návod eToro: Ako automaticky kopírovať obchody úspešných trejderov

Avatar

Článok

zo dňa

od

Etoro - kopírovanie úspešných investorov

eToro – najväčšia sociálna investičná sieť na svete ponúka skvelý nástroj – možnosť automaticky kopírovať obchody skúsených investorov, za ktorými stoja dlhodobo dobré výsledky.

Upozornenie: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% – 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

V tomto článku si vysvetlíme ako túto výbornú funkciu aktivovať a popíšeme pár základných rád, ako si vybrať investora respektíve viacerých investorov, ktorým zveríte svoje peniaze do rúk.

Naše články o eToro:
Podrobná recenzia
Návod ako začať

Skôr než začnete vyhľadávať vhodných kandidátov, prečítajte si naše odporúčania.

Dôležité rady na úvod

1. Nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť

Investovanie, zvlášť do kryptomien, so sebou prináša veľkú mieru rizika.

2. Dajte si pozor, koho obchody kopírujete

Skontrolujte si dlhodobé štatistiky investora, ktorého ste si vyhliadli. Celkové percento neznamená všetko (čo ak len šťastne investoval v správny čas, no inak nevie, ktorá bije?). Prihliadajte preto na štatistiky minimálne rok dozadu a skontrolujte, koľko ostatných užívateľov ho kopíruje. Dajte si pozor na ľudí, ktorí vás budú presviedčať (v sekcii “news feed”), aby ste ich kopírovali. Títo ľudia rozhodne nie sú profesionáli, jediné o čo sa snažia je, aby na vás zarobili (ak ich niekto kopíruje, majú od eToro odmenu).

3. Je investor označený hviezdičkou?

Na eToro môžete kopírovať obchody kohokoľvek, aj začiatočníka, ktorý rozbehol obchody len dnes. To samozrejme nie je dobrý nápad (!!!) Profesionálni investori sa od bežných užívateľov odlišujú tým, že vedľa svojho mena majú hviezdičku určitej farby:

Modrá – Cadet – kadet/začiatočník (neodporúčame)
Oranžová – Rising Star – vychádzajúca hviezda
Červená – Champion – šampión
Zelená – Elite – najvyššia úroveň

Etoro - hviezdička

4. Neočakávajte výsledky okamžite!

Ideálne je niekoho kopírovať aspoň pár mesiacov. Zbavte sa myšlienky uzavrieť kopírovanie už pri malých stratách a po pár dňoch (samozrejme, ak ste nezistili, že ste vybrali vyslovene zlého obchodníka). Ak sa bojíte výraznejšieho prepadu vášho kapitálu stačí nastaviť, pri akej strate sa má obchod automaticky uzavrieť. Pozor, u kryptomien sú bežné prepady aj 30% (prepad z roku 2017 na rok 2018 bol u mnohých kryptomien až 90%), berte to na vedomie.

5. Vyberte si investora podľa miery rizika

Čím majú vyššie RISK SCORE, tým robia riskantnejšie obchody, pri ktorých sú možné vyššie zisky, no aj väčšie straty.

Etoro - miera rizika

6. Pozrite si portfólio investora

Keďže sme na stránke o krypromenách, zrejme aj váš výber investora bude podmienený tým, aby sa sústredil na túto oblasť. Nie je však na škodu, ak si vyberiete niekoho, kto má širšie portfólio svojich investícii a nesústredí sa len na kryptomeny. Zmenšíte tým riziko veľkých strát v prípade, že kryptomeny zažijú negatívne turbulentné obdobie. Ako vybrať investora aj podľa tohto kritéria popisujeme nižšie v texte.

Na priloženom obrázku vidíte štatistiky populárneho investora Jaya Edwarda Smitha, ktorý mal v roku 2017 fantastické výsledky. Po kliknutí na záložku STATS môžete vidieť približne toto (viď. obrázok).

Etoro - Štatistiky investora

7. Rozložte vašu investíciu medzi viacerých investorov s úspešnými výsledkami

Zvýšite tým pravdepodobnosť, že budete v peknom pluse.

8. Nastavte si sumu, pri ktorej sa má obchod automaticky uzavrieť (stop copying)

Je to poistka, aby ste na eToro nestratili viac peňazí, než ste ochotný akceptovať. Napríklad ak investujete do kopírovania investora 300 dolárov, nastavíte, aby sa obchod automaticky uzavrel, ak hodnota tejto investície klesne na 200 dolárov (strata 33%). Ak investujete do človeka, ktorý sa sústredí na kryptomeny, 30% prepady sú bežné a ak sa rozhodnete do toho ísť, musíte byť pripravený, že sa to môže udiať aj Vám.

Vyskúšať eToroVáš kapitál je spojený s rizikom* 

Vyhľadávanie správneho investora

Na stránke eToro kliknete v ľavom menu na “Copy People”. Zobrazí sa vám úvodná stránka populárnych investorov.

Etoro - Copy People

V hornom menu môžete vyhľadávať investora na kopírovanie obchodov podľa:

People from (Krajina, z ktorej pochádza)
Who invest in (do čoho investuje) – čiže buď kryptomeny (crypto), komodity, akcie atď. Ak vám na tom nezáleží, stačí, keď ponecháte v nastavení “any market”
Gained at least – percentuálna úspešnosť
During the TIme – časový úsek, ktorého sa má vyhľadávanie týkať
Následne kliknite na “GO” a vyhľadávanie vám vyberie najúspešnejších investorov podľa týchto nastavení.

Etoro - vyhľadávanie investorov

V sekcii “Copy Pople” nájdete pod vyhľadávaním aj výber populárnych investorov podľa ďalších rôznych kritérií:

TOP Invetors – čiže TOP obchodníci
Trending – Investori, ktorí sú aktuálne v trende
Most Copied – Investori, ktorých obchody kopíruje najviac ľudí
Lower Risk Score – Investori, ktorí majú dobré zhodnotenie svojho kapitálu pri nízkej miere rizika
Medium Risk Score – Investori, ktorí majú dobré zhodnotenie pri strednej miere rizika

Ako začať kopírovať

Máte vybraného investora? Fajn! Kliknite naňho a postupujte podľa návodu.

1. Vpravo kliknite na “COPY”

Etoro - kopírovanie investora

2. Nastavte sumu, ktorú chcete do tohto obchodníka investovať (minimum bolo v čase písania tohto textu 100 dolárov). Ak nemáte na účte aspoň 100 dolárov (mimo vašich otvorených obchodov) najprv ich musíte vložiť na účet.

3. Nastavte sumu, pri ktorej sa má obchod automaticky uzavrieť ako poistku pred veľkými stratami. Napríklad môžete nastaviť, že pri investícii 100 dolárov sa obchod automaticky uzavrie, ak hodnota vašej investície klesne na 60 dolárov.

4. Odškrtnite alebo nechajte zaškrtnutú kolónku “Copy Open Trades” – Nastavíte tým, či chcete kopírovať aj súčasné obchody daného investora (tie, ktoré otvoril pred tým, ako ste začali kopírovať), alebo len tie, ktoré otvorí od tohto momentu.

Väčšinou sa odporúča túto kolónku nemať zaškrtnutú, no záleží to od situácie na trhu. Ak nebude zaškrtnutá, je možné, že v prvých dňoch od kopírovania sa s vašou investíciou veľa neudeje (kým tento obchodník neurobí ďalšie obchody). Taktiež dopredu upozorňujeme, že ak je investor vo veľkom pluse, neznamená to, že v ňom budete automaticky aj vy.  Vaša investícia sa týka len pohybov na trhu od momentu, kedy začnete kopírovať.

Etoro - kopírovanie - tabuľka

5. Máte potvrdené? Fajn! Počkajte si trpezlivo na výsledky. Boháčmi zo dňa na noc nestanete a to platí aj pre kryptomeny. Kopírovať sa odporúča dlhodobo a nemá zmysel kontrolovať váš účet každých pár minút. Stav vašej investície vždy uvidíte v sekcii “PORTFOLIO” v ľavom menu.

Úprava a zastavenie kopírovania

Rozhodli ste sa ukončiť alebo upraviť kopírovanie? Choďte do sekcie “PORTFOLIO” a vpravo kliknite na koliesko.

Etoro - nastavenie kopírovania

 • Ak chcete kopírovanie obchodov ukončiť vyberte možnosť “Stop copying” a potvrďte.
 • Ak chcete kopírovanie len dočasne prerušiť bez toho, aby ste ho úplne uzavreli, kliknite na “Pause copy”.
 • Chcete vložiť do tohto investora ďalšie peniaze? Potom kliknite na “ADD Funds”

Vyskúšať eToroVáš kapitál je spojený s rizikom* 

O eToro sme napísali aj rozsiahlú recenziu a návod, ako začať s investovaním.

* Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 74 % až 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.


Ak sa Vám páčia naše články
sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Čítať ďalej

Návody

Návod eToro: Ako začať obchodovať s kryptomenami

Avatar

Článok

zo dňa

od

Návod ako začať s Etoro

Ak ste sa rozhodli investovať na obchodnej platforme eToro, ktorá je aktuálne najväčšou sociálnou investičnou sieťou na svete, budete chcieť na ňu skôr či neskôr vložiť peniaze, aby sa vaše obchodovanie rozbehlo. V tomto stručnom návode vám vysvetlíme ako na to.

Upozornenie: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% – 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Skúste to najprv bez rizika

Po registrácii na eToro nemusíte okamžite obchodovať s reálnymi peniazmi. Ak ste na forexe začiatočník, odporúčame Vám najprv vyskúšať tzv. “virtual portoflio”, ktoré vám eToro ponúkne hneď po prvom prihlásení do systému.

Obchodovať tak budete len s virtuálnymi bodmi/kreditom, číže neriskujete stratu svojich peňazí. Až keď si otestujete, ako sa obchoduje na eToro, vložte vaše peniaze na účet, prepnite na “REAL” a rozbehnite obchod naostro.

virtuálne portfólio

 

Vyskúšať eToroVáš kapitál je spojený s rizikom* 

Ako začať s reálnymi peniazmi

Aby ste mohli začať obchodovať s reálnymi peniazmi, skôr než si vložíte peniaze na účet, musíte prejsť verifikáciou. eToro bude od vás požadovať tieto veci:

–  fotografiu dokladu totožnosti (občianskeho preukazu – prednú aj zadnú stranu),

–  fotografiu/scan jedného dokladu/faktúry, ktorá je uvedená na vaše meno a je na nej vidieť vaša adresa uvedená na občianskom preukaze (napríklad výpis z bankového účtu, platba za elektrinu, plyn …)

potvrdenie vášho telefónneho čísla prostredníctvom SMS správy

Proces verifikácie účtu môže trvať niekoľko dní. Náš účet bol schválený v priebehu 24 hodín, no občas treba rátať aj s dlhšou čakacou dobou.

Verifikácia - potrebné náležitosti

Prvý vklad a obchodovanie

1. Kliknite vľavo dole na DEPOSIT FUNDS

Etoro - vloženie finančných prostriedkov

2. Vložte peniaze na účet prostredníctvom platobnej karty, bankovým prevodom či cez PayPal (platobnou kartou je to najrýchlejšie). Výšku minimálneho vkladu eToro často mení a závisí aj od regiónu. Nám stačilo v dobe našej registrácie vložiť 200 dolárov (v tom čase cca 160 eur).

3. Kliknite na “Watchlist” – zobrazí sa vám základná ponuka (Ak chcete vidieť len kryptomeny, kliknite vľavo hore na “my watchlist” a následne na “Create new list“. Nový list/záložku pomenujte napríklad “Crypto”. Potom kliknite na “ADD MARKETS”, vyberte “CRYPTO” a potvrďte. Vytvorí sa vám záložka, v ktorej budete mať len kryptomeny)

Etoro - Watchlist

4. Obchodovať s kryptomenou môžete dvoma spôsobmi:

a) kliknutím na pozíciu SELL (S) – ak zvolíte túto možnosť vsádzate na to, že hodnota tejto kryptomeny bude klesať. Čiže ste v pluse, ak sa jej cena zníži a naopak ak bude rásť, strácate.

Etoro - Sell pozícia

b) kliknutím na pozíciu BUY (B) – ak zvolíte túto možnosť, zarábate vtedy, ak jej hodnota rastie a prerábate, ak klesá.

Etoro - Buy pozícia

Všimnite si, že hodnota BUY pozície je vyššia, než hodnota SELL pozície. Tento rozdiel zvaný tiež „spread“ je v podstate odmenou (zárobkom) pre brokera. Keď volíte BUY pozíciu, počítajte s tým, že po potvrdení obchodu budete na začiatku automaticky o niečo v mínuse, pretože aktuálna hodnota kryptomeny je vždy nižšia, než hodnota uvedená v pozícii BUY.

5. Po kliknutí na jednu z týchto dvoch možností sa vám otvorí tabuľka (pozrite obrázok nižšie), v ktorej si nastavíte:

a) či obchodujete za túto cenu okamžite (TRADE), alebo len objednávate (ORDER)
– ak obchodujete (TRADE), akceptujete aktuálnu hodnotu SELL respektíve BUY pozície
– ak objednávate (ORDER), nastavíte hodnotu, pri ktorej sa má váš obchod uskutočniť

b) hodnotu (AMOUNT), ktorú chcete do tohto obchodu vložiť – pri kryptomenách je to minimálne 200 dolárov (v čase písania návodu).

c) hodnotu, pri ktorej sa má obchod automaticky uzavrieť:

– STOP LOSS – najnižšia hodnota v dolároch, pri ktorej sa má obchod automaticky uzavrieť
– TAKE PROFIT – najvyššia hodnota obchodu v dolároch, pri ktorej sa má obchod automaticky uzavrieť

Keď budete mať všetko nastavené a ste pripravený obchodovať, kliknite na OPEN TRADE resp. SET ORDER (podľa toho, čo ste nastavili v bode 5a)

Etoro - tabuľka pre realizáciu obchodu

Sledovanie aktuálneho stavu

Aktuálny stav vašich obchodov môžete sledovať v dolnej lište, alebo v menu kliknite na PORTFOLIO.

V dolnej lište máte len rýchly súhrn:
AVAILABLE – stav na účte, ktorý ste neinvestovali
TOTAL ALLOCATED – celková suma, ktorá je investovaná
PROFIT – koľko ste aktuálne v pluse (zelená) alebo v mínuse (červená farba)
EQUITY – váš aktuálny stav celkovo (vložené peniaze plus respektíve mínus váš profit alebo strata)

Etoro - aktuálny stav na účte

V sekcii PORTFOLIO nájdete detailnejší prehľad o vašich obchodoch rozdelený do jednotlivých investícií. Nájdete tam informácie o tom koľko jednotiek danej investície vlastníte, za akú hodnotu ste obchod otvorili, aká je aktuálna hodnota daného obchodu či percentuálne vyjadrenie plusu resp. mínusu.

Ako uzavrieť obchod?

Keď príde ten moment, že chcete obchod uzavrieť (veríme, že s parádnym profitom), choďte do sekcie PORTFOLIO, a vpravo vedľa obchodu, ktorý uzatvárate kliknite na “koliečko”, v ktorom vyberte funkciu “CLOSE” a potvrďte.

Etoro - uzavretie obchodu

Pozor! Ak máte otvorených viac obchodov na rovnakú kryptomenu a chcete uzatvoriť len jeden z nich, nastavte si zobrazenie v PORTFOLIO tak, aby bol každý obchod zobrazený zvlášť. Urobíte tak kliknutím na tlačítko, ktoré je v sekcii PORTFOLIO v pravom dolnom rohu.

Etoro - zmena zobrazenia portfólia

Ako vybrať paniaze?

V ľavom menu kliknite na WITHDRAW FUNDS a zvoľte čiastku, ktorú chcete vybrať.

Etoro - výber peňazí

Dôležité vedieť pred výberom peňazí:

 • minimálna suma, ktorú môžete vybrať, je 50 dolárov
 • vybrať môžete len peniaze, ktoré máte v kolónke ”AVAILABLE”, teda aktuálny zostatok na účte. Sem sa neradí to, s čím aktuálne obchodujete. Čiže ak chcete vybrať aj sumu, s ktorou obchoduje, musíte najprv uzavrieť obchod, až potom vybrať peniaze.
 • Poplatok za výber je až 25 dolárov, čiže odporúčame vyberať peniaze menej často a väčšie čiastky
 • je možné, že eToro vám pošle peniaze na viac častí – čiže napríklad ak vyberáte 500 dolárov môže sa stať, že vám príde najprv 200 dolárov a potom 300.
 • Bežná čakacia doba, kým prídu peniaze, je 5-10 pracovných dní.

Vyskúšať eToroVáš kapitál je spojený s rizikom* 

Odporúčame Vám prečítať si aj návod ako na Etoro kopírovať obchody skúsených investorov a tiež komplexnú recenziu eToro.

* Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 74 % až 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.


Ak sa Vám páčia naše články
sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-