Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Návod kryptozmenáreň Coinbase: Ako vytvoriť účet a verifikácia

Článok

zo dňa

Coinbase.com - populárna kryptopeňaženka

Coinbase je populárna kryptomenová zmenáreň, ktorá umožňuje jednoduchý nákup a predaj kryptomien Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) a Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) a Bitcoin Cash (BCH). Zmenáreň bola založená v roku 2012 rovnomennou spoločnosťou sídliacou v Kalifornii.

Po registrácii a overení vašej totožnosti (viac v návode nižšie) tu môžete kúpiť vyššie spomínané kryptomeny platobnou kartou alebo bankovým prevodom. Coinbase však môžete používať aj bez overenia totožnosti. Kryptomeny (napr. Bitcoin) totiž môžete kúpiť aj inde a na túto službu ich len odoslať. Napríklad u rokmi overenej československej zmenárne SimpleCoin.

Registračný link pre bonus 10 dolárov (pri vklade aspoň 100 dolárov)

Coinbase - top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

Rýchle hodnotenie

Plusy:
– Jednoduché a prehľadné
– je považovaná za najbezpečnejšiu krypto zmenáreň
– jeden z top startupov roku 2018 v USA, ohodnotená na 8 miliárd dolárov

– možnosť kúpiť kryptomeny platobnou kartou alebo bankovým prevodom
– pribúdajúci počet kryptomien v ponuke

Mínusy:  
– vysoké poplatky pri nákupe kryptomien – pri bankovom prevode 1,49% z celkovej sumy, pri platobnej karte 3,99% z celkovej sumy
– neexistujúci preklad do slovenčiny alebo češtiny

VYSKÚŠAŤ COINBASE

Ako získať bonus 10 dolárov?

Ak použijete pri registrácii tento link získate odmenu v podobe 10 dolárov (8 eur), ktoré vám budú automaticky zmenené na Bitcoin. Podmienkou je, aby ste na účet vložili minimálne 100 dolárov.

NÁVOD

1. Založenie účtu

Navštívte cez tento link stránku Coinbase.com, za čo dostanete bonus hodnote 10 dolárov, ak vložíte na účet aspoň 100 dolárov.

V úvodnom registračnom formulári budete musieť vyplniť vaše krstné meno, priezvisko, emailovú adresu a heslo.

Coinbase - registrácia

Odporúčame: Vytvorte si heslo, ktoré bude mať hodnotenie „EXCELLENT“ (čím komplikovanejšie heslo, tým je bezpečnejšie). Aby heslo spĺňalo tieto kritéria, musí mať aspoň 12 znakov, veľké a malé písmena, čísla a nejakú pomlčku. Na záver zaškrtnite tlačítko pod heslom, ktorým súhlasíte s obchodnými podmienkami služby.

2. Verifikácia emailovej adresy

V druhom kroku sa od vás bude požadovať verifikácia vašej emailovej adresy a to tak, že kliknete na “VERIFY EMAIL ADDRESS” v maily, ktorý by vám mal prísť na emailovú adresu, ktorú ste vyplnili pri registrácii. Ak vám email neprišiel, skontrolujte si vo vašom emailovom klientovi záložku “SPAM” (je možné, že bol omylom zaradený do nevyžiadanej pošty). Ak sa email nenachádza ani v záložke “Spam” kliknite na ,,Email didn’t arrive or want to use a different email?“ a následne na “Resend email”, čím sa vám odošle email znovu.

Coinbase - potvrdenie emailovej adresy

3. Potvrdenie cez SMS

V ďalšom kroku musíte zadať vaše telefónne číslo. Ide o dôležitú súčasť pri ochrane vašej kryptopeňaženky. Na toto číslo Vám príde pred každým prihlásením do systému a tiež pred každou transakciou SMS správa, v ktorej bude bezpečnostný kód, ktorým sa prihlásite resp. potvrdíte transakciu.

Coinbase - overenie telefónného čisla

Následne Vám príde SMS správa, v ktorej bude číselný kód, ktorý napíšte do okienka a kliknite na “Verify phone number” (tým vaše telefónne číslo overíte).

Hotovo! Sme úspešne prihlásený! Vyzerá to približne takto:

Coinbase - účet

V hornom menu nájdete tieto odkazy:
Dashboard – odkaz na úvodnú stránku, na ktorej vidíte základný prehľad o vašom konte a aktuálne ceny krypotmien Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin
Buy/Sell – cez tento odkaz kupujete alebo predávate kryptomeny Bitcoin, Litecoin a Ethereum
Accounts – cez túto záložku spravujete vaše peňaženky pre Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin a Ethereum a menu Euro. V tejto sekcii teda zistíte váš aktuálny stav, adresy vašich peňaženiek a zadávate príkazy pre odoslanie kryptomien na iné adresy
Tools – tu nájdete okrem iného históriu vašich transakcii
Settings – nastavenia vášho účtu

Potrebujete verifikáciu účtu?

Ak budete chcieť nakupovať kryptomeny priamo cez Coinbase alebo vyberať peniaze (fiat) z Coinbase, musíte si ešte verifikovať účet. Ak si budete chcieť kryptomeny cez Coinbase len preposielať (na burzy či do iných peňaženiek), verifikácia nie je nutná.

Návod na verifikáciu účtu

1. V hornom menu kliknite na BUY/SELL

Buy/sell - Coinbase

2. Zobrazí sa vám tabuľka na obrázku nižšie. Kliknite na “Add a Payment method” (pridanie spôsobu platby)

Coinbase - spôsob platby

3. V ďalšom kroku vyberte “Credit/Debit Card”

Coinbase - spôsob platby

4. Kliknite na “Upload ID”

Coinbase - upload dokladu totožnosti

5.  V ďalšom kroku bude od vás Coinbase požadovať verifikáciu vašej osoby prostredníctvom fotografií jedného z dokladov totožnosti.

Na výber máte:
cestovný pas (Passport)
vodičský preukaz (Drivers’s Licence)
– občiansky preukaz (Photo ID)

Coinbase - výber dokladu totožnosti

Služba vás vyzve urobiť fotografie vybraného dokladu totožnosti cez webkameru stolového počítača (desktopu) alebo kameru vášho mobilného zariadenia:

a) Ak sa registrujete cez počítač, musíte mať funkčnú webkameru. Následne vás stránka vyzve, aby ste cez webkameru odfotili prednú (front) a zadnú (back) stranu vášho dokladu totožnosti (napríklad občianskeho preukazu). Ak nemáte webkameru, prihláste sa do svojho účtu cez mobil (možnosť b).

b) Ak postupujete cez cez mobil, stránka vás vyzve, aby ste odfotili prednú a zadnú stranu vášho dokladu totožnosti prostredníctvom mobilného fotoaparátu.

UPOZORNENIE: Dajte si pozor, aby fotografie vášho dokladu totožnosti boli dostatočne kvalitné (aby bol text na nich čitateľný) a na fotkách nechýbala resp. nebola zakrytá ani časť dokladu. Ak by sa tak stalo, verifikácia nebude úspešná a budete musieť celý proces opakovať.

Následne sa fotografie vášho dokladu totožnosti odošlú na verifikáciu zamestnancom spoločnosti. Verifikácia môže trvať v závislosti od dopytu užívateľov pár hodín, ale v niektorých prípadoch aj viac dní (v súčasnej dobe je veľký záujem o nové účty a preto sa čakacia doba predlžuje). O verifikácii vašej totožnosti budete informovaný emailom.

Pomohol Vám náš návod?

Budeme radi ak pre registráciu na Coinbase použijete tento link s bonusom 10 dolárov (pri vklade nad 100 dolárov).

VYSKÚŠAŤ COINBASE

Napísali sme aj Návod ako používať peňaženku Coinbase: Kúpa a odosielanie kryptomien.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2018

-