Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

NASDAQ zalistuje ETF zamerané na bitcoinové ťažobné spoločnosti

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) síce doposiaľ nepovolila žiadne bitcoinové spotové ETF, no udelila súhlas aspoň niektorým ETF, ktoré sú naviazané na trh s kryptomenami. Od utorka sa k nim radí aj fond, ktorý umožňuje expozíciu voči firmám zaoberajúcim sa ťažbou Bitcoinu.

Na NASDAQ bude od dnes možné obchodovať Bitcoin Miners ETF od spoločnosti Valkyrie pod tickerom WGMI. Podľa oznámenia z 26. januára nebude tento investičný fond ponúkať priamu expozíciu voči cene Bitcoinu, ale z 80% budú jeho portfólio tvoriť spoločnosti, ktoré Bitcoin ťažia.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tento investičný fond je podobný Digital Asset Mining ETF z dielne spoločnosti VanEck, ktorá však stále čaká na verdikt SEC ohľadom jeho povolenia. Najbližší termín pre rozhodnutie je stanovený na 14. februára.

Firma Valkyrie sa stala jedným z prvých správcov aktív, ktorý dostal povolenie pre bitcoinové futures ETF. Okrem Valkyrie ho ponúka aj VanEck a ProShares. Futures ETF na Bitcoin však neponúka priamu expozíciu voči cene BTC na rozdiel od spotového Bitcoin ETF, ktoré SEC stále nechce povoliť.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) najnovšie odložila verdikt aj k žiadosti o spotové Bitcoin ETF firmy Grayscale Investments. Tá chce konvertovať svoj Grayscale Bitcoin Trust, ktorý kryje vyše 650 000 BTC, na spotové ETF.

Ďalšie zaujímavé články

Ktorá PoS kryptomena spotrebuje najmenej energie na jednu transakciu?

Veľký hack vo svete kryptomien! Hacker sa postaral o škodu 320 miliónov dolárov

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.