Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Najväčšie kryptofondy skončili po 5 týždňoch strát v miernom pluse

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Po piatich červených týždňoch skončili kryptomenové fondy prvýkrát v tomto roku v pluse – hoci miernom. Po včerajšom dni, počas ktorého Bitcoin predviedol vysokú volatilitu, to môže byť správa, ktorá vleje trhu s digitálnymi aktívami miernu dávku optimizmu.

Výsledky kryptomenových fondov vždy v úvode týždňa zverejňuje spoločnosť Coinshares, ktorá sama o sebe prevádzkuje dva z nich (Coinshares XBT a Coinshares Physical). Okrem týchto fondov reportuje aj o výsledkoch Grayscale, 3iQ, 21Shares, Purpose, ProShares a ETC Group.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z najnovšieho reportu, ktorý sa týka predošlého pracovného týždňa, vyplýva, že inštitucionálni akreditovaní investori navýšili spravovanú hodnotu týchto fondov o 14,4 milióna dolárov. Ukončili tak sériu 5 týždňov, počas ktorých z týchto fondov postupne odišlo 532 miliónov USD, čo z percentuálneho hľadiska v pomere k spravovanej hodnote všetkych fondov boli najväčšie odlivy od bearmarketu v roku 2018.

Bitcoin bol tradične najžiadanejší

Pokiaľ ide o minulý týždeň, najviac sa darilo Bitcoinu, ktorý posilnil o 13,8 milióna dolárov. V čiernych číslach skončil aj kôš rôznych digitálnych aktív (+$8 miliónov) a tiež kryptomeny Binance Coin, Solana, Polkadot a Cardano, do ktorých naprúdilo dokopy približne 8 miliónov USD.

V červených číslach naopak skončila kryptomena Ethereum, ktorej investori skôr nedôverovali a vybrali z jej fondov 15,5 milióna USD.

Čísla za uplynulý týždeň síce nie sú presvedčivé, no môžu naznačovať mierne upokojenie u týchto fondov. Ich výkonnosť je v súčasnosti ovplyvnená do nemalej miery všeobecnou nervozitou na kapitálových trhoch. Tie sú v očakávaní ďalších krokov FED v spojení s úrokovými sadzbami a potenciálnym sužovaním súvahy (QT), ale inými reportmi tohto týždňa, ktoré vzbudzujú medzi investormi veľkú pozornosť.

Veľryby sa vrátili k akumulácii?

Na záver dopĺňame tweet známeho bitcoinového analytika Willyho Wooa, ktorý do určitej miery koreluje s výsledkami zmieňovaných fondov. Jeho analytický ukazovateľ pohybov Bitcoinov z adries a na adresy veľrýb (adresy, ktoré majú viac ako 1000 BTC) naznačuje, že „whales” po dlhšej dobe začínajú s akumuláciou (na grafe hore cena, dole aktivita veľrýb):

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin čaká dôležitý týždeň – trhy očakávajú zvýšenú volatilitu

Sólo ťažiar Ethereum trafil jackpot – vyťažil Ethery za 540 000 dolárov!

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.