Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Na Bitcoin sa “chystá” firma spravujúca 1,8 miliardy dolárov

Článok

Inštitúcie Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Gerber Kawasaki špecializujúca sa na správu inštitucionálneho majetku potvrdila, že sa chystá spustiť služby súvisiace s kúpou kryptomien pre svojich klientov.

Gerber Kawasaki pritom nie je žiadny malý hráč. Firma pôsobiaca v Kalifornii, kde je registrovaná ako investičný poradca (Registered investment advisor) spravuje majetok v hodnote 1,8 miliardy dolárov. Časť z tejto veľkej sumy by sa teraz na základe spolupráce s americkou kryptoburzou Gemini mohla preniesť práve do kryptomien na čele s Bitcoinom.

Príchod Gerber Kawasaki do kryptosektora potvrdil v rozhovore pre DeCrypt jej CEO Ross Gerber známy tým, že má nemalú investíciu vo firme Tesla a tiež v mnohých konopných akciách. ,,Ak by som toto (kryptomeny) neponúkal mojim klientom, v zásade by som ich oberal o veľmi lukratívnu príležitosť. Rovnako ako keď som sa vydal na veľmi ťažkú cestu, aby som začal nakupovať kanabis (konope) akcie, ktoré sa obchodovali v Kanade, pretože poznám ich potenciál, tak budem mať teraz bolesti hlavy aj pri spúšťaní programu pre kryptomeny.”

Gerber prezradil, že kryptomeny vlastní už niekoľko rokov. Ide prevažne o Bitcoin, no má aj Ethereum a Binance Coin. V súvislosti s Bitcoinom verí v tézu, že sa z neho stáva nové digitálne zlato.

,,Som v konope, som v Tesle, takže som zvyknutý na negatívne reakcie. Myslím si, že argument ľudí tvrdiacich, že Bitcoin nie je skutočným uschovateľom hodnoty, je spôsobený hlavne jeho volatilitou. Zlato nie je také volatilné, pretože má už 5000 rokov a vlastní ho množstvo ľudí. Ale pre Bitcoin je to stále len nejaký 10 rokov (Bitcoin existuje v skutočnosti 12 rokov, pozn.red.). Takže za 10 rokov sa mu darí celkom dobre. Bitcoin ešte bude volatilný. Myslím si však, že ako uschovateľ hodnoty napríklad k doláru funguje. Ale nie zatiaľ vo vzťahu napríklad k nehnuteľnosti.”

S nákupmi začnú už čoskoro

Spoločnosť Gerber Kawasaki by mala začať s nákupmi kryptomien pre klientov už 28. marca. Nechce pritom kupovať len Bitcoin, ale aj Ethereum. Využiť na ich kúpu môže aj financie, ktoré svojim spravuje už v súčasnosti.

,,Povedzme, že máte u nás v správe milión dolárov. Možno by ste chceli vziať 10 000 USD alebo 20 000 USD a diverzifikovať portfólio. V tom prípade vám tie peniaze vezmeme a kúpime s nimi bitcoiny na Gemini a budeme ich strážiť rovnako, ako keď strážime vaše akcie Tesla, Apple, alebo čohokoľvek iného. Dosiahnete tým diverzifikáciu rovnako ako keď máte v zlate jedno či dve percentá.”

NFT môžu Bitcoinu uškodiť

Gerber priznal, že kým investovanie do Bitcoinu podporuje, nepáči sa mu, čo vzniká okolo NFT mánie. ,,To je to, čo zabíja bitcoiny. Predtým to boli ICO. Kedykoľvek sa Bitcoinu začne dariť, začnú prichádzať ako muchy na hovno aj zločinci. NFT sú len ďalším spôsobom, ako ľudí okradnúť…  To všetko napokon spôsobí, že sa tým zhorší aj povesť Bitcoinu, rovnako ako to urobili ICO, pretože to čo sa udeje bude, že príde SEC a NFT zakáže. Nechcem, aby takýto ďalší podvod znehodnotil reputáciu Bitcoinu či Ethereum, ktoré si len ťažko budovali legitimitu. Viem, že sú pravdepodobne traja legitímni, skvelí poskytovatelia NFT, ale pravdepodobne na nich pripadá 3000 podvodníkov.”

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne