Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Musk neláme nad Bitcoinom palicu. Verí, že ťažba môže byť zelenšia

Článok

Elon Musk
Pixabay.com

Hoci tohto týždňový prudký prepad ceny Bitcoinu bol pravdepodobne v réžii poplašných správ v súvislosti s Čínou, likvidáciou longových pozícií a paniky retailového trhu, najhorúcejšou „negatívnou” témou tohto roka je naďalej neekologická ťažba BTC, na ktorú výrazným spôsobom poukázal Elon Musk.

Šéf firmy Tesla, ktorý  upozornením na neekologickosť ťažby Bitcoinu spôsobil turbulenciu na trhu s digitálnymi aktívami, v najnovšom tweete naznačil, že verí v “zelenšiu budúcnosť Bitcoinu”. Uviedol to v reakciu na tweet Bretta Wintona, ktorý zhrnul iniciatívu firmy Ark Investments týkajúcu sa ekologickej ťažby BTC.

Ark Investments a jej mining model

Spoločnosť Ark Investments, ktorej zakladateľom a CEO je rešpektovaná Cathie Woodová, totiž včera zverejnila update svojho “Open-source Solar+Battery Mining modelu”, v rámci ktorého dospeli k záveru, že “ťažba Bitcoinu môže stimulovať ďalšie solárne a batériové inštalácie aj počas obdobia bearmarketu” a že “ďalším krokom je dimenzovanie solárnej energie, batérii a ťažby bitcoinov na úrovni domácnosti”.

Bitcoin môže byť pre prírodu prínosom

Firma Cathie Woodovej podobne ako Jack Dorsey (šéf Twitteru a Square) viacmennej spoločne poukazujú na to, že v dohľadnej budúcnosti môže byť Bitcoin pre prírodu prospešný. Jeho ťažba bude totiž úzko spätá s producentmi zelenej energie – teda vodnými, solárnymi či veternými elektrárňami. Tie keď produkujú v určitých obdobiach nadbytočnú energiu, nemajú ju komu predať. V tom momente je pre nich ideálnym partnerom práve ťažiar Bitcoinu, ktorý kúpi lacnú energiu a premení ju na hodnotu (vyťažené bitcoiny). To bude viesť k tomu, že “zelené elektrárne” budú ziskovejšie a oplatí sa budovať ďalšie. Tento proces teda bude viesť k zelenšej budúcnosti tvorby energie.

Elon Musk na update Ark Investments reagoval v zmieňovanom tweete, kde skonštatoval: ,,Súhlasím, že sa to dá realizovať v priebehu času, ale nedávny extrémny nárast spotreby energie by sa pri obnoviteľných zdrojoch nedal urobiť tak rýchlo. Táto otázka sa dá ľahko vyriešiť tým, že 10 najväčších hashovacích organizácii na svete zverejní audit týkajúci sa toho, či využívajú obnoviteľné zdroja alebo nie.”

Musk sa teda zjavne nestavia smerom k Bitcoinu absolútne negatívne. Už počas prepadu ceny potvrdil, že Tesla žiadne BTC nepredáva a drží ich. Zároveň však zjavne tlačí k tomu, že v prípade jeho ťažby sa treba uberať zeleným smerom. Inak môžu byť jeho “tweety” kritické, čo zjavne vie ublížiť celému trhu. Presvedčili sme sa o tom už viackrát.

Woodová verí svojej predikcii

Cathie Woodová z Ark Investments vyjadrila presvedčenie, že budúcnosť ťažby Bitcoinu bude založená na takmer výhradne zelenej energii. Počas prepadu ceny BTC zároveň potvrdila svoju predošlú predikciu, že BTC pôjde až k hodnote 500 000 USD. Tohto týždňový pokles až k hodnote 30 000 USD popri tom označila za dobrú príležitosť pre nákup, hoci nevylúčila, že cena pôjde aj nižšie.

Zaujímavé je, že veľký prepad ceny BTC označila za pozitívny jav smerom k možnosti schválenia Bitcoin ETF. Myslí si, že vďaka korekcii šance na schválenie vďaka tomu stúpli.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne