Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Množstvo ETH na burzách je rekordne nízko a ďalej klesá. Čo sa stane, ak ich bude nedostatok?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Trh s kryptomenami zažíva posledné 2 týždne solídnu jazdu smerom nahor, na akú sme boli zvyknutí počas prvej polovice tohto roka. V momente, kedy už všetci čakali na kapituláciu celého trhu s kryptomenami, Bitcoin zavelil k otočke. Viaceré kryptomeny stúpli od tohto odrazu o viac než 100%. Poslednú dobu sa darí aj dvojke na trhu – Ethereum.

Odlivy z búrz pribúdajú

Podľa grafu od spoločnosti Oklink je súčasné množstvo na centralizovaných burzách 11 miliónov ETH. Veľké odlivy z búrz na súkromné peňaženky prebiehali v podstate neustále počas celého roka 2021, pričom boli známe aj nákupy veľkých inštitúcií, ktoré si namiesto BTC vybrali ETH, prípadne oboje. Vďaka aktualizácii, ktorú priniesol London hardfork, sa očakáva, že v dôsledku pálenia ETH v každom bloku sa tento trend odlivov môže ešte zvýšiť.

Pozrite si aj: Tether vytlačil 1 miliardu nových USDT tokenov. Stablecoiny aktuálne dosahujú rekordné hodnoty

Exchange suplly

Aktuálne sa za 5 dní nenávratne spálilo už cez 20 000 ETH, ako môžete vidieť na obrázku nižšie.

Vďaka páleniu ETH pri transakciách je teoreticky možné dosiahnuť aj defláciu ETH a to v prípade, že spálené množstvo mincí v bloku bude vyššie, než odmena za nový blok. Aktuálne sme od tohto scenára pomerne ďaleko, no v prípade vysokého zaťaženia siete je tento scenár možný.

Hrozí nedostatok ETH na burzách?

Kombinácia všetkých faktorov spomenutých vyššie môže spôsobiť zrýchlenie odlivov ETH z centralizovaných búrz a spôsobiť tak lokálny nedostatok tejto kryptomeny. Faktom však je, že hoci odlivy pribúdajú, stále je na burzách približne 11 miliónov ETH.

V najextrémnejšom teoretickom scenári, kedy by sa zásoby ETH znížili natoľko, že by bol ich vážny nedostatok, na jednotlivých burzách by sa dosť možno líšili ceny a výkyvy by boli obrovské práve kvôli nedostatočnej likvidite a prázdnemu order booku. Tu by však záležalo, kedy by boli držitelia ETH ochotní predávať svoje mince.

Konkrétny príklad nedostatočnej likvidity sme mohli vidieť v máji tohto roka, kedy kryptomena ETC raketovo stúpla na Coinbase Pro, pričom si niekoľko hodín držala hodnotu približne o 20% vyššie než bola cena ETC na Binance. Tieto rozdiely chcelo využiť mnoho ľudí na arbitráž, no z dôvodu nedostupných/pozastavených výberov a vkladov ETC to nebolo možné. Po pár hodinách sa však ceny ETC na všetkých veľkých burzách zrovnali.

Pozrite si aj: Prieskum odhalil najväčšie chyby, ktoré robia začiatočníci – Urobili ste ich aj vy?

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.