Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Miliardári sa prikláňajú k Bitcoinu v obavách z inflácie fiatových mien

Článok

byk
Pixabay.com

Thomas Peterffy, maďarský rodák, ktorého majetok sa odhaduje na 25 miliárd dolárov, priznal, že má “menšiu” alokáciu v Bitcoine pre prípad, že fiatové meny “skončia v pekle”. Pridal sa tak k zoznamu miliardárov, ktorí túto tézu priznali už dávnejšie.

Thomas Peterffy priznal držanie Bitcoinu v novoročnom rozhovore pre Bloomberg. Jeho  spoločnosť Brokers Group Inc. však koketovala s kryptomenami už od roku 2020, kedy sprístupnila svojim klientom obchodovanie s Bitcoinom, Ethereum, Litecoinom a Bitcoin Cash. V najbližších týždňoch by mala túto ponuku rozšíriť o ďalších 5 až 10 altcoinov.

Peterffy ku kryptomenám dodal, že ich drží z dôvodu, že majú potenciál dosiahnuť “mimoriadne výnosy”. Pokiaľ ide o jeho odporúčanie, investorom radí v kryptomenách držať 2-3% portfólia, no upozorňuje, že hoci Bitcoin môže ísť pokojne aj na milión dolárov, napokon môže skončiť aj na nule. ,,Nemám tušenie,” doplnil.

Okrem Peterffyho  v priebehu minulého roka priznali investície do Bitcoinu aj ďalší miliardári – mimo Elona Muska, ktorý sa medzitým stal aj fanúšikom meme kryptomeny Dogecoin, sa určite oplatí zmieniť Raya Dalia, Paula Tudora Jonesa či Stanleyho Druckenmillera.

Ray Dalio ako zakladateľ najväčšieho hedžového fondu na svete Bridgewater Associates najprv Bitcoin spochybňoval, no neskôr priznal, že ho vlastní rovnako ako kryptomenu Ethereum. ,,Hotovosť, ktorú väčšina investorov považuje za najbezpečnejšiu investíciu, je podľa mňa najhoršia investícia,” priznal svoje obavy o fiatové meny koncom decembra.

Ray Dalio (BridgeWater Associates), Stanley Druckenmiller (investor, Quantum Fund), Thomas Peterffy (Brokers Group), Elon Musk (Tesla, SpaceX), Jack Dorsey (Twitter, Block), Tim Cook (CEO Apple), Peter Thiel (PayPal, Palantir, Facebook) či Salinas Pliego (tretí najbohatší Mexičan) sú dolárovi miliardári, ktorí medzičasom priznali držanie Bitcoinu. Viacerí z nich hlavne kvôli obavám z inflácie a otáznej budúcnosti fiatových mien. Je možné, že v roku 2022 sa k ním pridajú mnohí ďalší.

Ďalšie zaujímavé články

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn) 

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu 

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Geniálne dieťa s IQ 162 chcelo pod stromček kryptomeny

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.