Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Miliardár Orlando Bravo investoval do Bitcoinu. Inštitúcie ešte len začínajú

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Orlando Bravo, prvý rodák z Puerto Rico, ktorý sa v roku 2019 dostal do zoznamu Forbes 400 najbohatších ľudí sveta, je ďalším potvrdeným “Bitcoinerom“. Priznal to počas konferencie CNBC Delivering Aplha.

Spoluzakladateľ a riadiaci partner firmy Thoma Bravo, ktorá sa špecializuje na softvérové riešenia a rôzne technologické služby, priznal, že má vo svojom investičnom portfóliu Bitcoin a očakáva, že cena najznámejšej kryptomeny bude v nasledujúcich rokoch výrazne rásť. Dôvodom je skutočnosť, že len teraz sa o ňu začínajú zaujímať prvé inštitúcie a ich počet bude postupne výrazne rásť.

Prečítajte si tiež: Miliardár Chamath Palihapitiya: Bitcoin efektívne nahradil zlato

Inštitúcie len začínajú

,,Ako by ste nemohli milovať kryptomeny?” spýtal sa počas rozhovoru. ,,Kryptomeny sú úžasný systém. Sú bez trenia. Sú decentralizované. A mladší ľudia chcú svoj vlastný finančný systém. To je dôvod, prečo tu zostanú,” doplnil.

,,Základná technológia blockchainu bez ohľadu na protokol alebo systém, na ktorom je budovaná môže byť veľmi silná a niekedy poskytuje lepšie prípady použitia ako softvér založený na dátach,” pokračoval.

Jeho spoločnosť sa nedávno zúčastnila druhého kola financovania burzy FTX, no a pokiaľ ide o neho samotného, tak investoval aj do Bitcoinu. ,,Pre mňa to bolo celkom jednoduché. V budúcnosti bude používať kryptomeny viac ľudí ako dnes a budú sa viac presadzovať. Inštitúcie do Bitcoinu začínajú len chodiť a akonáhle sa to stane, myslím si, že jeho cena sa rokmi výrazne zvýši. V tomto som veľmi býčí,“ doplnil.

Bravo vidí obrovskú príležitosť aj v investíciách do kybernetických bezpečnostných spoločností. Domnieva sa, že ocenenie týchto firiem v softvérovom sektore je “primerané”. ,,Nejde len o hrozbu hacknutia. V mnohých prípadoch práve kybernetická bezpečnosť bráni podnikovým zákazníkom prejsť rýchlejšie na digitálnu transformáciu,” skonštatoval.

Prečítajte si tiež: FED nemá v pláne zakázať Bitcoin. Čínsky scenár USA nehrozí

Ide o vplyvného človeka

,,Tomuto by sa mala venovať väčšia pozornosť. Je to určite jedna z najdôležitejších postáv, ktoré sa priznali v poslednej dobe k držaniu Bitcoinu. To čo znamená Paul Tudor Jones pre traderov, tak to je Bravo a jeho firma v oblasti súkromných investičných firiem. Je veľmi vplyvný. Tieto jeho poznámky budú podnetom pre ešte viac investícii do tohto odvetvia,” komentoval vyjadrenia Brava Twitter kanál MacroScope, ktorý podrobne sleduje aktivitu inštitucionálnych investorov v oblasti kryptomien.

Zdroje: cnbc.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne