Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Miliardár Chamath Palihapitiya: Bitcoin efektívne nahradil zlato

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Predseda predstavenstva futuristickej vesmírnej spoločnosti Virgin Galactic a majiteľ klubu NBA Golden State Warriors miliardár Chamath Palihapitiya uviedol v rozhovore pre CNBC, že Bitcoin podľa jeho názoru už efektívne nahradil zlato.

Palihapitiya, ktorý si v posledných rokoch vybudovali medzi investormi veľký rešpekt za výber úspešných investícii v kombinácii s jeho futuristickým pohľadom na svet (čím mnohým pripomína Elona Muska), videl v Bitcoine potenciál už v jeho skorých rokoch existencie. V čase, kedy mnohí ešte ani len netušili, čo to Bitcoin vlastne je, on doňho už investoval desiatky miliónov dolárov.

O Bitcoine napriek tomu v predošlých mesiacoch viac-menej mlčal a vrátil sa k nemu až počas tohtotýždňového rozhovoru so Scottom Wapnerom z CNBC počas konferencie Delivering Alpha.

Palihapitiya sa nechcel príliš vyjadrovať k cenovým predikciám pre BTC, no uviedol: ,,Je pre mňa veľmi ťažké sedieť tu a poskytnúť vám cenovú predpoveď, ale myslím si, že s istotou môžem povedať, že Bitcoin efektívne nahradil zlato. V tomto trende bude (Bitcoin) aj naďalej pokračovať. A tak samozrejme bude rásť (časom) aj jeho kapitalizácia.”

Prečítajte si tiež: Miliardár Orlando Bravo investoval do Bitcoinu. Inštitúcie ešte len začínajú

Zaujali ho aj iné kryptomeny

Rešpektovaný investor vzdá sa nie je úplným bitcoinovým maximalistom. Bitcoin svojim vznikom totiž otvoril dvere aj pre iné decentralizované meny, ktoré poskytli priestor pre rozvoj nových trhov. ,,Smart kontrakty, lepšie sporiace účty, lepšie druhý poistení, lepšie budovanie kreditu…” vymenoval niekoľko zaujímavých prípadov využitia iných blockchainov a následne zmienil kryptomeny EthereumSolana.

Palihapitiya napriek tomu zrejme nechce byť vnímaný ako veľký fanúšik altocinovej scény a drží sa toho, že Bitcoin je v jeho primárnom focuse. Doslova uviedol, že mimo Bitcoin investoval len “malý kapitál“. V skutočnosti však išlo o malý kapitál len z jeho uhla pohľadu, keďže následne dodal: ,,Viete, išlo o desiatky, stovky miliónov – proste dnešný malý kapitál. Retrospektívne bez ohľadu na to, čo robím, poviem vám, že musíme venovať tejto oblasti zvýšenú pozornosť, pretože jej dosah môže byť obrovský.”

Znepokojuje ho inflácia

Chamath je výrazne znepokojený zo súčasnej inflácie, pričom strednodobé inflačné vyhliadky podľa neho nie sú vôbec ružové. Tvrdí, že v tomto období chce vlastniť tri druhý aktív:

  • Aktíva s potenciálom vysokého rastu – to sú spoločnosti, ktoré môžu rásť aj o 50% ročne
  • Aktíva generujúce hotovosť – sem radí aj Bitcoin, Solana či protokoly DeFi
  • Nekorelačné aktíva

“Zabiť” Bitcoin by bolo veľmi ťažké

Palihapitiya sa taktiež vyjadril k nedávnemu vyhláseniu ďalšieho miliardára Raya Dalia, ktorý založil najväčší hedžový fond na svete Bridgewater Associates. Podľa Dalia, ktorý má taktiež priamu investíciu do Bitcoinu, totiž hrozí, že ak sa stane táto kryptomena príliš veľká a vplyvná, vlády sa ju pokúsia zničiť.

,,Myslím si, že “zabiť” Bitcoin by bolo veľmi ťažké. Veľmi ťažké technicky. Presne tak je aj navrhnutý, ako najhlbšia iterácia internetu, akú sme kedy videli,” reagoval.

Chamath následne načrtol aj svoje očakávania od budúcnosti. Myslí si, že internet postupne prejde do generácie s názvom Web 3.0, v ktorom mu budú vládnuť decentralizované autonómne organizácie (DAO) a vplyv najväčších centralizovaných technologických gigantov typu Google či Facebook sa bude postupne zmenšovať.

,,Bude to internet, ktorý bude bez zjavného vodcu. Nebude mať žiadnu ústrednú vedúcu entitu. Bude úplne peer-to-peer. A myslím si, že to bude veľmi desivé ale aj vzrušujúce,” dodal.

Prečítajte si tiež: FED nemá v pláne zakázať Bitcoin. Čínsky scenár USA nehrozí

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.