Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Mileniáli a generácia Z by chceli výplaty v bitcoinoch a iných kryptomenách

Článok

Mileniáli
Zdroj: Pexels.com

Podľa prieskumu DeVere Group je mnoho mileniálov a členov generácie Z naklonených myšlienke dostávať časť výplaty v kryptomenách Bitcoin (BTC) alebo Ethereum (ETH).

DeVere Group, ktorá je jednou z najväčších svetových organizácii pre finančné poradenstvo, správu aktív a fintech vo svojej štúdii konštatuje, že viac než tretina mileniálov polovica Generácie Z by bola rada, keby dostali 50% svojho platu v BTC alebo v iných kryptomenách.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokiaľ ide o konkrétne percentá – túto možnosť preferuje 36% ľudí narodených v rokoch 1980 až 1996 (mileniáli) a 51% ľudí narodených v rokoch 1997 až 2012 (Generácia Z).

,,Tieto generácie boli ovplyvnené obrovským nárastom popularity technológii popri tom ako dospievali. Pohodlne ich používajú a vidia hodnotu a obrovský potenciál digitálnych mien,” povedal k prieskumu zakladateľ firmy Nigel Green. ,,Zdá sa, že dôverujú autonómnym decentralizovaným digitalizovaným menám a ich platobnému systému viac než tradičnému systému, ktorý zastupuje staré finančné inštitúcie a vlády.”

Výsledky prieskumu DeVere Group pripomínajú závery iného nedávneho prieskumu firmy Bankrate, ktorá dospela k podobným záverom. Podľa jej štúdie totiž zhruba polovica mileniálov sa cíti komfortne, keď investuje do kryptomien a to napriek tomu, že sú veľmi volatilné.

,,Niektorí mileniáli nie sú len komfortní s investíciu do kryptomien, ale v skutočnosti si myslia, že je to vôbec najlepšie miesto pre investovanie. Asi 12 percent mileniálov sa podľa prieskumu domnieva, že Bitcoin alebo iná kryptomena je najlepší spôsob ako investovať peniaze, ktoré nebudú potrebovať 10 a viac rokov.”

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin má za sebou najvýznamnejšiu aktualizáciu za 4 roky – Taproot posilní najmä súkromie!

Bitcoinová peňaženka veľryby presunula po 8 rokoch $150 miliónov [CZ] 

35 ročný skladník investoval do Shiba Inu 8 000 dolárov. Stal sa z neho milionár na predčasnom dôchodku

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Zdroj: nasdaq.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.