Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstrategy nakúpila ďalšie bitcoiny – vlastní už každý 170-ty BTC!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Spoločnosť Microstrategy, ktorá je suverénne najväčším inštitucionálnym držiteľom bitocinov medzi verejne obchodovanými spoločnosťami, nakúpila ku koncu roka 2021 ďalších 1914 bitcoinov.

Generálny riaditeľ Microstrategy Michael Saylor vo štvrtok 30. decembra na Twitteri oznámil, že jeho firma za priemernú nákupnú cenu 49 229 dolárov kúpila ďalších 1914 bitcoinov. Investovala do nich 94,2 milióna dolárov.

Vďaka tejto najnovšej akvizícii Microstrategy drží na súvahe už 124 391 bitcoinov, do ktorých postupne investovala 3,75 miliardy dolárov. Ich priemerná nákupná cena je 30 159 dolárov, čo znamená, že bitcoinová investícia tejto pôvodne softvérovej firmy je pri súčasnej cene Bitcoinu okolo 48 000  USD stále vo výraznom pluse. Vďačí za to najmä prvým investíciám vrátane 250-miliónovej kúpy bitcoinov ešte v auguste 2020, kedy stál jeden BTC približne 11 000 USD.

Portál Bitcoin Magazine k tejto novinke doplnil, že Microstrategy vlastní už každý 170-ty Bitcoin, ktorý kedy bude existovať. Inak povedané táto firma sa postupne stala obrovskou bitcoinovou veľrybou.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1476544083602649089

Viac bticoinov než Microstrategy vlastní v kategórii firiem len spoločnosť Grayscale Investments skrz font Grayscale Bitcoin Trust – v súčasnosti ide o 654 885 BTC. Na rozdiel od Microstrategy však nejde o verejne obchodovanú spoločnosť, tj. nedajú sa na burze kúpiť jej akcie. Grayscale investments by rada tento fond konvertovala na Bitcoin ETF, pričom SEC musí o tom, či jej to povolí, rozhodnúť najneskôr v úvode leta 2020.

Trhový analytik Willy Woo k najnovšej investícii Microstategy doplnil graf, ktorý vizualizuje postupne nákupy tejto firmy vo vzťahu k cene BTC.

Ďalšie zaujímavé články

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu 

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Geniálne dieťa s IQ 162 chcelo pod stromček kryptomeny

Metaverse je podľa Elona Muska len Buzzword, budúcnosť vidí v Neuralinku

Zdroj: Twitter, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.