Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Michael Jordan mieri na Solanu (SOL). Spustí na nej platformu HEIR

Článok

jordan
Zdroj: Pixabay.com

6-násobný víťaz NBA a podľa mnohých najlepší basketbalista všetkých čias Michael Jordan sa pridáva na zoznam celebritných športovcov, ktorých zaujal sektor kryptomien. „MJ“ stojaci aj za kultovou rovnomennou značkou oblečenia a obuvi Jordan oznámil, a že na smartchaine Solana (SOL) spustí platformu s názvom HEIR.

Platforma HEIR, za ktorou Michael Jordan stojí spolu s jeho synom Jeffreym Jordanom, by mala spájať profesionálnych športovcov s ich najhorlivejšími priaznivcami. Jej súčasťou by mal byť token HEIR a rôzne NFT aktíva, ktoré oživia interakciu medzi fanúšikmi a športovými hviezdami. Prístupy k ním by však mali mať obmedzenú kapacitu, čo naznačuje, že svoju rolu v tejto veci zohrá práve zmieňovaný token postavený na Solana.

Spoločnosť HEIR Inc. vyzbierala od prvotných investorov v rámci prvého kola financovania 10 miliónov dolárov. Viesť by ju mal Jefrrey Jordan, ktorému bude pomáhať na jej rozvoji bývalý manažér značky Nike Jeron Smith a marketingový konzultant Daniel George. Jej spustenie sa očakáva v roku 2022. Vzhľadom na silnú značku a mimoriadne skúsený “marketingový” tím môže ísť vo fanúšikovskom sektore o veľmi žiadané miesto.

Hlavným investorom je spoločnosť Thrive Capital, no úvodného kola financovania sa zúčastnili aj Solana Ventures, spoluzakladateľ Redditu a zakladateľ Seven Seven Six Alexis Ohanian či súčasný hráč Chicago Bulls, teda klubu, v ktorom Michaael Jordan žiaril, Lonzo Ball. Pridal sa taktiež výkonný viceprezident New York Knicks William Wesley.

Nápad Michaela Jordana a jeho syna Jeffreyho nie je úplne  nový. Podobnou platformou je napríklad Rally and Roll, ktorá umožňuje športovcom, zabávačom, umelcom a influencerom vytvárať si vlastné tokeny, ktoré si môžu fanúšikovia zakúpiť, aby ich podporili a získali k ním bližší prístup – či už formou priamej komunikácie, alebo benefitov v podobe exkluzívnych výhod.

Michael Jordan síce teraz skrz Solana vstupuje do kryptosektora výraznejším spôsobom, no nie je to jeho prvý kontakt s kryptomenami. V marci 2021 sa totiž zúčastnil kola financovania NBA Top Shot od Dappers Labs v hodnote 305 miliónov dolárov.

Ďalšie zaujímavé články

Trader, ktorý ohlásil koniec bullrunu v roku 2017, sa obáva, že Bitcoin urobil „double top“

Hashrate je na novom ATH. Bitcoin je zároveň zelenší a decentralizovanejší 

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.