Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Meta si registrovala viacero ochranných známok súvisiacich s kryptomenami

Článok

zuckerberg
Zdroj: Unsplash.com

Spoločnosť Meta Platforms Inc. (bývalý Facebook) sa ani po neúspešnej snahe vydať vlastnú kryptomenu, ktorá niesla pôvodne názov Libra a neskôr Diem, nevzdáva svojich aktivít vo svete kryptomien.

Firma zakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga sa však podľa všetkého začína výraznejšie zameriavať na decentralizované kryptomeny, ktoré vznikli bez jej priameho pričinenia. Zároveň to vyzerá tak, že ju lákajú najmä projekty, ktoré môžu byť blízke oblastiam NFT, metaverse a Web 3.0.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Naznačuje to aj nová informácia, podľa ktorej Meta Platforms v piatok 18. marca podala až osem žiadosti o registráciu ochranných známok, pričom šesť z nich ma priamy súvis s kryptomenami alebo blockchain technológiou:

kryptomenové tokeny, obchodovanie s financiami, obchodovanie s menami, blockchainový softvér, virtuálne menové peňaženky, virtuálne menové zmenárne, digitálne aktíva, kryptomeny a virtuálne meny.

Z uvedeného je zrejme, že Meta zvažuje, do akej miery by mohla zohrať svoju úlohu vo svete kryptomien, hoc možno si všetkými procesmi nie je úplne istá.

Prvou lastovičkou adopcie kryptomien na sociálnych sieťach Meta, teda Facebooku, WhatsApp a Instagram, je vyhlásenie Marka Zuckerberga na nedávnej konferencii SXSW, kde potvrdil, že Instagram už v dohľadnej dobe implementuje podporu pre NFT tokeny.

Ďalšie zaujímavé články

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.