Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Lummisovej zákon o kryptomenách môže mať aj podporu demokratov

Článok

Zákon
Zdroj: Pixabay.com

Pripravovaný regulačný zákon pre kryptomeny v USA z dielne republikánky Cynthie Lummisovej by mohol mať v Kongrese obojstrannú podporu. Portál DeCrypt tvrdí, že s veľkou pravdepodobnosťou by mohol získať súhlasné stanovisko aj jedného alebo dvoch zástupcov demokratickej strany.

Návrh zákona známej fanúšičky Bitcoinu republikánky Cynthie Lummisovej sa snaží definovať v spojitosti s kryptomenami jasné pravidlá pre Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) a ďalších amerických regulátorov a tiež chce, aby kryptomenám nehrozilo, že budú definované ako cenné papiere. Zároveň však presadzuje úpravy, podľa ktorých by platby kryptomenami do určitej hodnoty nemuseli podliehať zdaneniu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Očakáva sa, že Lummisová svoj zákon predstaví už tento týždeň a ak získa podporu aj zo strany niekoľkých demokratov, mohol by mať oveľa väčšiu nádej na úspech, pretože by tým získal štatút s obojstrannou podporou.

Ktorí demokrati môžu zákon podporiť?

Prvým potenciálnym podporovateľom tohto návrhu v zo strany demokratov je senátorka New Yorku Kirsten Gillibrandová. Jej meno sa síce zriedka objavuje v diskusiách o kryptomenách, no má silné väzby na svoj domovský štát, ktorý aj podľa slov jeho nového starostu Erica Adamsa chce byť hlavným mestom Bitcoinu.

Zaujímavé tiež je, že Gillibrandová podľa magazínu Politico vystúpi na blížiacej sa konferencii spoločnosti Grayscale Investments v New Yorku práve po boku Cynthie Lummisovej.

Druhým demokratom, ktorý by mal hlasovať za tento návrh je senátor Ron Wyden z Oregonu, ktorý už s Lummisovou spolupracoval pri snahe zmeniť obsah jednej pre kryptomeny problémovej sekcie rozsiahlého zákona Infrastructure Bull, ktorý koncom roka 2021 podpísal americký prezident Joe Biden.

Portál DeCrypt upozorňuje, že podpora týchto senátorov by mohla dať Lummisovej zákonu väčšiu šancu na finálne schválenie. Ak sa tak aj stane, cely proces bude pravdepodobne trvať ešte roky.

Ďalšie zaujímavé články

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo 

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent! 

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.