Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kto vlastne kupuje USDT? 6 firiem kúpilo od Tetheru takmer $100 miliárd!

Článok

Dolár
Zdroj: pexels.com

Správy o pochybnom krytí stablecoinu Tether (USDT) neutíchli ani po minuloročnom vyriešení sporu s newyorskou prokuratúrou a pravidelnom zverejňovaní auditov jeho krytia. V prospech lepšej reputácie Tetheru však možno mierne zahrá štúdia spoločnosti Protos, ktorá sa pokúsila zistiť, kto mince USDT od firmy Tether nakupuje.

Spoločnosť Protos informovala, že v rámci výskumu, ktorému sa venovala niekoľko mesiacov, sa jej podarilo presne zistiť, kto získal zhruba 70% všetkých USDT, ktoré boli kedy vydané. Počas štúdie sa venovala každému jednému USDT, ktorý vznikol v rámci ôsmich blockchainov a vrstiev, na ktorých v súčasnosti existuje a skrz ktoré distribuoval od roku 2014 viac než 108,5 miliardy dolárov v tokenoch USDT (súčasná kapitalizácia USDT je okolo 74 miliárd USD).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa Protos drvivá väčšina identifikovaných USDT (tých, u ktorých dokázala zistiť, kam smerovali) bola poslaná priamo tvorcom trhu a poskytovateľom likvidity – išlo až o 96,98 miliardy dolárov, ktoré od Tetheru získalo len 6 spoločnosti. Najväčšou z nich je firma blízka Samovi Bankmanovi Friedovi a burze FTX Almeda Research, ktorá je vôbec najväčším kupcom Tetheru.

Protos dospel k týmto záverom spájaním blockchainových transakcii z Tether Treasuries s konkrétnymi subjektmi, ktoré následne rozdelil do troch kategórii:

  • Tvorcovia trhu – takto boli definované subjekty, ktoré prijali viac transakcii od Tetheru v hodnote aspoň 100 miliónov USDT
  • Fondy
  • Spoločnosti a jednotlivci

Tether dodal tvorcom trhu 89,2% – teda približne 97 miliárd dolárov, ktoré kedy poslal. Firmy zaoberajúce sa obchodnými fondmi získali 9,2 miliardy dolárov a jednotlivci a firmy len 2,35 miliardy dolárov.

Najväčšími kupujúcimi USDT boli firmy Almeda ResearchCumberland Global, ktoré nakúpili od Tetheru zhruba 55% všetkých vzniknutých USDT. Len za posledný rok to bolo viac ako 49 miliárd dolárov v USDT.

Na prvom mieste je Almeda Research, ktorá kúpila celkovo 36,7 miliardy USDT. Z toho 31,7 miliardy dolárov prijala za posledný rok, pričom viac než 30 miliárd následne poslala na FTX. Zvyšné transakcie Almeda Research mierili na Binance, Huobi a Okex, ktoré obdržali po 2,1 miliardy USDT, 1,7 miliardy USDT respektíve 115 miliónov USDT.

Spoločnosť Cumberland Global, ktorá skončila na druhom mieste, je krypto-obchodná dcérska firma giganta DRW, medzi ktorého klientov patrí napríklad aj spoločnosť VanEck. Cumberland Global získal od Tetheru v priebehu rokov približne 23,7 miliardy USDT, pričom za posledný rok to bolo 17,6 miliardy USD. Cumberland je jedným z najväčších poskytovateľov likvidity pre burzu Binance, keďže 79% všetkých USDT, ktoré kedy kúpil, bolo adresovaných priamo Binance.

Na treťom mieste je firma iFinex, matka burzy Bitfinex a práve spoločnosti Tether, ktorá obdŕžala najmenej 4,5 miliardy USD v USDT. Väčšina týchto prevodov sa však realizovala pred rokom 2021.

Nasleduje platforma DeFi Nexo, ktorá získala približne 2% všetkých USDT (2,6 miliardy) – väčšinu z nich tiež adresovala na Binance.

Tvorca neutrálneho trhu Heka kúpil 1,5 miliardy USDT, z čoho 1,1 miliardy bolo tiež smerovaných na Binance. Nuž a šiesty v poradí je s kryptomenou Solana spájaný chicagský obchodný gigant Jump Trading, ktorý získal 1,1 miliardy USDT.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin má za sebou najvýznamnejšiu aktualizáciu za 4 roky – Taproot posilní najmä súkromie!

Bitcoinová peňaženka veľryby presunula po 8 rokoch $150 miliónov [CZ] 

35 ročný skladník investoval do Shiba Inu 8 000 dolárov. Stal sa z neho milionár na predčasnom dôchodku

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.