Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kryptomeny pozná už väčšina Američanov – od roku 2015 došlo k veľkému pokroku

Článok

kryptofondy
Zdroj: Pexels.com

Spoločnosť Pew Research Center realizovala prieskum na viac ako 10 000 Američanoch, z ktorého vyplýva, že ich povedomie o kryptomenách v priebehu času výrazne rastie.

Prieskum zistil, že viac ako štyri pätiny respondentov – až 86% – uviedlo, že o “kryptomenách aspoň trochu počuli.” To je v silnom kontraste s rovnakým prieskumom realizovaným v roku 2015, kedy tuto možnosť zvolilo len 48% opýtaných.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prieskum taktiež zistil, že do kryptomien investovalo alebo ich inak použilo 16% respondentov. To nahráva iným odhadom, podľa ktorých už minimálne každý desiaty Američan vlastní nejaké kryptomeny.

Z infografiky taktiež vyplýva, že o kryptomenách má dobre znalosti 24% opýtaných Američanov a ďalších 62% len mierne. 13% priznalo, že o nich nevie vôbec nič.

Najbežnejší typ amerického investora do kryptomien je vo veku od 18 do 29 rokov. Vo väčšine prípadov ide o mužov, ktorých je medzi kryptoinvestormi dvakrát viac, než žien. Z prieskumu taktiež vyplýva, že investície do kryptomien a vedomosť o kryptomenách stúpa výškou príjmu.

Spoločnosť Pew Research Center realizovala prieskum na viac ako 10 000 Američanoch, z ktorého vyplýva, že povedomie o kryptomenách rastie.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoinová peňaženka veľryby presunula po 8 rokoch $150 miliónov [CZ] 

Je Solana decentralizovaná? Otázniky vynára zatajených 12 miliónov mincí a kontroverzná distribúcia SOL 

35 ročný skladník investoval do Shiba Inu 8 000 dolárov. Stal sa z neho milionár na predčasnom dôchodku

Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.