Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kryptomeny Dogecoin a Ethereum sa ocitli medzi najtrendovejšími na Google v roku 2021

Článok

Google
Zdroj: Pexels.com

Spoločnosť Google tradične v decembri zverejnila zoznam najtrendovejších slov roka 2021 podľa správania sa užívateľov jej platforiem. Zaujímavé je, že do TOP10 v kategórii “news” sa zmestili až dva pojmy spojené s kryptomenami.

Google v utorok informoval, že v kategórii „News“ (novinky) boli najtrendovejšími pojmami Afganistan, AMC stock, COVID vakcína, Dogecoin, GME Stock, Stimuls Check, Georgia Senate Race, Hurikán Ida, COVID a cena Ethereum. Z uvedeného teda vyplýva, že hneď dva pojmy (Dogecoin na 4. mieste a cena Ethereum na desiatej priečke) sú priamo spojené s kryptomenami a ďalšie tri pojmy tiež súvisia  s financiami.

Kryptomena Dogecoin (DOGE), ktorá sa umiestila v tejto kategórii na štvrtom mieste, vznikla v roku 2013, no rok 2021 bol pre ňu mimoriadne úspešný. Pomohol jej nepochybne záujem mnohých celebrít na čele s vizionárom Elonom Muskom, ktorý ju označil za digitálnu menu bežných ľudí a údajne financuje aj jej vývoj. Cena DOGE prudko stúpla (od úvodu roka +5100%) a medzi mnohými Američanmi je podľa prieskumov jednou z najobľúbenejších hneď po Bitcoine a Ethereum.

Ako dopadli ďalšie kategórie?

Podľa Google bol celosvetovo najvyhľadanejším pojmom “Australia vs India” (ukázala sa sila vplyvu vyhľadávania na Google obyvateľov miliardovej Indie).  V kategórii hercov skončil na prvom mieste Alec Baldwin, medzi športovcami Christian Eriksen, v kategórii jedla“Birria tacos”, hier “PopCat”, filmov “Eternals”, úmrtí “DMX” a ľudí “Alex Baldwin”. Nuž a najvyhľadávanejšou TV šou sa stal “Squid Game” – seriál Netflixu, ktorý sa stal aj inšpiráciou pre jeden z najmedializovanejších kryptomenových podvodov tohto roka.

Ďalšie zaujímavé články

Tretia najväčšia bitcoinová veľryba nakúpila v decembri už 3 090 BTC 

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.