Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kryptomena Algorand získala veľkého inštitucionálneho klienta

Článok

algorand
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomena Algorand, na čele ktorej stojí profesor MIT Silvio Micali, ktorý je držiteľom Turingového ocenenia za položenie základov modernej kryptografie založenej na verejnom kľúči z roku 2012, má veľmi zaujímavú novinku.

Algorand (ALGO), ktorý je označovaný za jeden z mála blockchainov s potenciálom vyriešiť problematiku „blockchain trilemma“ (škálovateľnosť, bezpečnosť, decentralizácia) uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Instimatch Global, digitálnou platformou pre inštitucionálne krátkodobé obchodovanie na peňažných trhoch. Každý štvrťrok spracováva táto firma stovky miliard dolárov v transakciách a po oznámení partnerstva s Algorand by sa mali všetky spracovávať práve na jeho decentralizovanej sieti.

Toto partnerstvo by malo viesť k narušeniu regulovaných platobných sieti za pomoci pokročilých riešení využívajúcich decentralizovanú blockchain technológiu. Za cieľ si kladú vybudovať ďalšie prípady využitia a finančnú aplikáciu, ktorá by sa vymykala súčasnému finančnému režimu.

Algorand je vysokorýchlostný blockchain, ktorý zaisťuje bezpečné a účinné transakcie. Má otvorený blockchainový protokol fungujúci na konsenze proof of stake s možnosťou pripojenia rôznych DeFi projektov.

Viac informácii o kryptomene Algorand nájdete v tomto našom článku: 

Čo je Algorand a ako rieši blockchain trilemu?

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne