Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy skončili opäť v červenom. Odlivy zaznamenali Bitcoin aj Ethereum

Článok

Ethereum Bitcoin
Pixabay.com

Najväčšie kryptomenové fondy zaznamenali druhý týždeň v rade odliv kapitálu. Na ich výkonnosti sa podľa všetkého odzrkadľuje neistota spojená s geopolitickou nervozitou a stále rastúcou infláciou.

Najznámejšie kryptofondy Grayscale, CoinShahres, 3iQ, 21Shahres, PurposeETC Group zaznamenali v minulom pracovnom týždni odliv kapitálu v hodnote 46,5 miliónov dolárov. Nadviazali tak na odliv 110 miliónov dolárov z pracovného týždňa, ktorý končil 11. marca.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Coinshares, ktorá pravidelne zverejňuje tieto reporty, tvrdí, že s najväčšou pravdepodobnosťou sú tieto odlivy ovplyvnené neistotou spojenou s ukrajinským vojnovým konfliktom. Zaujímavé je aj to, že 98% všetkých odlivov bolo zaznamenaných u fondov obchodovaných h Severnej Amerike, kým fondy v Európe boli v minulom týždni prakticky úplne neaktívne.

Pokiaľ ide o samotné kryptomeny, v minulom týždni dopadol najhoršie Bitcoin (BTC), z ktorého fondov v konečnej bilancii odišlo 32,8 miliónov dolárov. Nasledovalo Ethereum s odlivom 16,6 miliónov USD.

Naopak kryptomeny Litecoin, Solana, PolkadotRipple skončili v miernych plusoch a Cardano, TronBinance Coin „na nule“, čo znamená, že nezaznamenali žiadne výraznejšie pohyby.

Ďalšie zaujímavé články

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent! 

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Zdroj: blog.coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.