Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (9.3.): Bitcoin ETF, koronavírus a Bitcoin, centrálne banky, IOTA & Čína

Článok

Bitcoin správy

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin ETF v nedohľadne? Skôr sa zrejme dočkáme stablecoinov centrálnych bánk

Po tom ako Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zamietla najnovšiu a aktuálne poslednú žiadosť o schválenie Bitcoin ETF, tentokrát od spoločnosti Wilshire Phoenix, sa v relácii CNBC niekoľko odborníkov rozprávalo práve na túto tému. Zhodli sa, že schválenie Bitcoin ETF pravdepodobne nepríde v dohľadnej dobe a je reálnejšie, že najprv uvidíme kryptomeny centrálnych bánk. Viac informácii sme zhrnuli tu.

Google Trends a Bitcoin: Vyhľadávanie koronavírus + Bitcoin predbehlo halving

Nedávno sme písali o tom, že vyhľadávanie slovného spojenia “Bitcoin halving” dosiahlo na Google rekordné hodnoty aj v porovnaní s obdobím spred predchádzajúceho halvingu, čo je pozitívnym signálom. V priebehu posledných dní však tento trend predbehlo vyhľadávanie Bitcoinu v spojitosti s koronavírusom. Podrobnosti nájdete v tomto článku.

DLT môže zlepšiť finančný systém. Centrálne banky musia byť ale opatrné

O téme kryptomien centrálnych bánk a o tom, akým problémom čelia a budú čeliť, sa hovorilo aj počas Bitcoin Expo 2020 na pôde Massachusetts Insittute of Technology (MIT). Účastníci diskusie sa zhodli na tom, že nová technológia môže zlepšiť súčasný finančný systém, no centrálne banky musia byť veľmi opatrné pri jej implementácii. Viac sa dozviete tu.

Rýchle správy

ČÍNA: Čínska ľudová banka (PBoC) schválila 4,7 milióna dolárov na financovanie vývoja platformy na obchodovanie s blockchain technológiami. Tieto peniaze by sa mali využiť v priebehu troch najbližších rokov a sú určené hlavne na výskumné a vývojové projekty v tejto oblasti.

IOTA: Zakladateľ IOTA David Sønstebø prisľúbil, že 8.52 miliónov MIOTA, odhadom takmer 2 milióny dolárov, o ktoré prišli niektorí používatelia v dôsledku bezpečnostnej chyby na peňaženke Trinity Wallet, im budú vrátané. Použité na to budú zdroje IOTA Foundation, ktoré stoja za vývojom tohto projektu.

KORONAVIRUS & KONFERENCIE: Rýchlo sa šíriaci koronavírus ovplyvňuje aj organizáciu mnohých kryptookonferencii. Akcia Bitcoiin 2020, ktorá sa mala konať koncom marca v San Franciscu, bola zatiaľ preložená na tretí kvartál tohto roka. DC Blockchain Summit 2020, ktorý bol na programe už  budúci týždeň, bol presunutý na ešte neznámy termín. Obe konferencie možno pritom zaradiť medzi najočakávanejšie v tomto roku. Zúčastniť sa ich malí mnohí poprední rečníci, vývojári a podporovatelia BTC komunity.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne