Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (8.7.): Hrozba 80% korekcie, Bitcoin s novým rekordom a prieskum generácie Z

Článok

medved-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Peter Brandt varuje: Možná je až 80% korekcia rastu Bitcoinu

Peter Brandt je v poslednej dobe jedným z najčastejšie citovaných tredjerov. Rešpektovaný veterán, ktorý je autorom bestelleru o obchodovaní na burzách Diary of a Proffesional Commodity Trader, najnovšie naznačil, že korekcia Bitcoinu po parabolickom raste by mohla byť až 80-percentná. Viac sa dočítate v tomto článku.

Peter Brandt varuje: Možná je až 80% korekcia rastu Bitcoinu!

Bitcoin opäť dosiahol nový rekordný hashrate

Hashrate Bitcoinu dosiahol v nedeľu nový historický rekord, ktorým prekonal ten predošlý z druhej polovice júna, kedy sa výpočtová sila odhadovala na 65,19 EH/s. Novým rekordom je hodnota 74.5 milióna terahashov za sekundu. Hashrarte predstavuje počet výpočtov, ktorý je vykonávaný každú sekundu pri ťažbe Bitcoinu. Je to dôležitý parameter pre ťažiarov (minerov), pretože miera hashrate zvyšuje ich šancu na vyriešenie matematického problému pri ťažení nového bitcoinoveho bloku. Viac sme o tejto téme napísali tu.

Bitcoin opäť dosiahol nový rekordný hashrate

Člen ECB o príchode kryptomeny Libra: Musíme rýchlo konať!

Člen predstavenstva Európskej centrálnej banky Benoit Coeure vyhlásil, že finanční regulátori musia rýchlo konať, aby sa pripravili na príchod kryptomeny Facebooku Libra. Benoit Coeure počas návštevy francúzskej provincie Aix-enn-Provence v Južnom Francúzsku upozornil, že nereagovanie na novo vznikajúce finančné služby by bolo zo strán regulátorov veľmi nezodpovedné. Zaujíma vás viac? Otvorte si tento článok.

Člen ECB o príchode kryptomeny Libra: Musíme rýchlo konať!

Prieskum: Generácia Z sa o kryptomeny nezaujíma

Generácia Z nemá v pláne investovať do kryptomien. Tvrdí to prieskum, ktorý vypracovala spoločnosť SurveyMonkey Audience na 1 884 respondentoch medzi 13 a 21 rokmi života. Štúdia, ktorú publikoval portál Business Insider, tvrdí, že až 52% opýtaných ľudí v tejto vekovej kategórii odpovedalo na otázku, či si v najbližších 6 mesiacoch kúpia kryptomeny, jednoznačne “určite nie”. Viac podrobností o prieskume sa dočítate tu.

Prieskum: Generácia Z sa o kryptomeny nezaujíma

Veľká sociálna sieť bude odmeňovať užívateľov stablecoinom

Latinskoamerická sociálna sieť Taringa! Uzavrela partnerstvo so spoločnosťou MakerDAO a internetovou peňaženkou Airtm, v rámci ktorej chce ponúknuť svojim 27 miliónom používateľom systém odmien, ktoré by boli vyplácané stablecoinom DAI, ktorý je postavený na Ethereum blockchaine MakerDao. K odmenám vo forme DAI by sa mali vedieť dopracovať užívatelia, ktorí budú vytvárať na tejto sociálnej sieti zaujímavý kvalitný obsah. Sociálna sieť má značnú trakciu v regiónoch, kde zlyháva tradičný finančný systém a trpia hyperinfláciou. Ide napríklad o Argentínu a Venezuelu. Hovorí sa, že kryptomeny môžu zažiť prvé výraznejšie úspechy uspieť najmä v týchto oblastiach.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne