Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (8.6.): Rekordný máj, prezidentské voľby a XRP

Článok

Bitcoin mainstream

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

ŠTÚDIA: Ťažba Bitcoinu je omnoho ekologickejšia, než sa tvrdí

Na rozdiel od všeobecne prezentovaného názoru sa zdá, že ťažba Bitcoinu nemusí byť pre životné prostredie našej planéty taká zlá, ako si mainstream myslí. Výskum CoinShares dospel k záveru, že až 74% miningu kryptomien prebieha na obnoviteľnej energii. ,,Ukazujeme, že ťažba Bitcoinu sa nachádza hlavne v regiónoch, kde je k dispozícií dostatok dodávok obnoviteľnej elektrickej energie,” vysvetľuje sa v štúdii. Aby ste zistili viac, otvorte si tento náš článok.

ŠTÚDIA: Ťažba Bitcoinu je omnoho ekologickejšia, než sa tvrdí

Position trading: Najlepšia forma investície do kryptomien?

Na dosiahnutie ziskov vďaka obchodovaniu s kryptomenami existuje niekoľko taktík – od skalpovania, cez swing trading, breakout trading až po dennodenné aktívne obchodovanie. Aj keď tieto stratégie môžu fungovať, odhaduje sa, že len 6% trejderov dokáže byť pri ich používaní na burze naozaj úspešných. Portál CCN.com vo svojom článku preto tvrdí, že ak nepatríte medzi malú hŕstku obchodníkov, ktorí sa cítia na burze ako ryba vo vode, je najlepšou stratégiou investovania do kryptomien takzvaný “position trading”. Viac o jeho výhodách sa dozviete v tomto našom článku.

Position trading: Najlepšia forma investície do kryptomien?

Rekordný máj u CME Bitcoin Futures. Záujem inštitúcii rastie

Máj 2019 bol najlepším mesiacom pre obchodovanie s CME Bitcoin futures od roku 2017, kedy vrcholil posledný bitcoinový bullrun. V priebehu 31 májových dní sa zobchodovalo takmer 300 000 kontraktov. Priemerný denný objem dosiahol 13 600 zmlúv, čo predstavuje nominálnu hodnotu 515 miliónov dolárov, alebo 68 000 v ekvivalente bitcoinov. Viac sa dozviete v tomto článku.  

Rekordný máj u CME Bitcoin Futures. Záujem inštitúcii rastie

XRP a najväčšia thajská banka. Dezinformácia alebo veľký krok?

Najväčšia thajská komerčná banka Siam Commercial Bank (SCB) stiahla svoje vyjadrenie o tom, že používa token XRP a následne vydala správu, že v tomto momente neplánuje používať služby Ripple. Informácia, že SCB začne používať XRP sa začala rýchlo šíriť v momente, keď na otázku jedného zo zákazníkov na Twitteri odpovedal zamestnanec banky, že “podpora XRP bude oznámená už čoskoro.” Podrobnosti sa dozviete tu.

XRP a najväčšia thajská banka. Dezinformácia alebo veľký krok?

Kandidát na prezidenta USA sa stretol s Charliem Leem

V Amerike sú čoraz horúcejšou témou budúcoročné voľby prezidenta. V kryptokomunite má veľa fanúšikov Andrew Yang od demokratov, ktorý je známy svojim pozitívnym názorom na Bitcoin. Túto skutočnosť podporilo aj jeho stretnutie s Charilem Leem, zakladateľom a hlavným predstaviteľom Litecoinu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Kandidát na prezidenta USA sa stretol s Charliem Leem (Litecoin)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne