Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Position trading: Najlepšia forma investície do kryptomien?

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Na dosiahnutie ziskov vďaka obchodovaniu s kryptomenami existuje niekoľko taktík – od skalpovania, cez swing trading, breakout trading až po dennodenné aktívne obchodovanie. Aj keď tieto stratégie môžu fungovať, odhaduje sa, že len 6% trejderov dokáže byť pri ich používaní na burze naozaj úspešných.

Portál CCN.com vo svojom článku preto tvrdí, že ak nepatríte medzi malú hŕstku obchodníkov, ktorí sa cítia na burze ako ryba vo vode, je najlepšou stratégiou investovania do kryptomien takzvaný “position trading”.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pozičný trader je obchodník, ktorý drží svoje pozície mesiace, alebo dokonca roky, až kým nesplní svoju cieľovú cenu, za ktorú obchod uzavrie. Aktívne teda nereaguje na denné ani dokonca niekoľko týždňové výkyvy na trhoch. Podľa CCN ide o najlepšiu stratégiu investovania, ak veríte, že Bitcoin z dlhodobého hľadiska prinesie skutočné bohatstvo.

Historický každý bitcoinový bullrun generoval astronomickú návratnosť investície. Pozrite si zhodnotenie BTC v predchádzajúcich býčích trhoch:

2011-2012: 312 000%
2012-2013: 13 000%
2013: 2200%
2015-2017: 11000%

Ak by sme brali do úvahy tieto čísla, môžeme očakávať, že najbližší bullrun by mohol urobiť skok medzi 2200% až 312 000%. To by znamenalo, že cenový strop nájde Bitcoin niekde medzi 74 745 USD 10 143 250 USD.

Potenciál Bitcoinu generovať masívne zisky v relatívne krátkom časovom období z neho vraj robí ideálneho kandidáta na pozičné obchodovanie. Jednoduchý nákup a držanie Bitcoinu prosto pomáha maximalizovať zisky.

Existujú dve veľké výhody pozičného tradingu kryptomien:

1. Obchodná stratégia znižuje potrebu technickej analýzy

Technická analýza je časovo náročná a vyžaduje odbornosť. Ak teda nemáte čas a ochotu učiť sa, tomuto typu tradingu sa vyhnite. Technickú analýzu však môžete využiť aj ako pozičný obchodník. Stačí, keď budete sledovať signály vyčerpania býkov na dlhodobejšom timeframe. Napríklad, nižšie high na týždennom grafe v kombinácií s medvedími technickými ukazovateľmi a klesajúcimi objemami sú varovnými signálmi. Môže to znamenať končiaci sa bullrun.

2. Pozičné obchodovanie odstraňuje emócie

Ak sa pozeráte len na vyššie spomínané príznaky býčieho vyčerpania, nie je potrebné, aby ste sa  sústredili na dennú volatilitu trhu. Bitcoin je stále nezrelý trh a môžu v ňom prísť nečakané pohyby cien oboma smermi. Väčšina obchodníkov kvôli tomu nezvláda emócie, predávajú a nakupujú v nesprávnych momentoch, čo vedie k ešte väčším stratám.  Pri pozičnom obchodovaní tieto stresové obdobia úplne obchádzate. Čakáte len na dlhodobé signály býčieho vyčerpania alebo na cieľovú cenu, pri ktorej ste ochotný svoju investíciu uzavrieť a tešiť sa zo ziskov.

Zdroj: ccn.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.