Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Position trading: Najlepšia forma investície do kryptomien?

Článok

bitcoin

Na dosiahnutie ziskov vďaka obchodovaniu s kryptomenami existuje niekoľko taktík – od skalpovania, cez swing trading, breakout trading až po dennodenné aktívne obchodovanie. Aj keď tieto stratégie môžu fungovať, odhaduje sa, že len 6% trejderov dokáže byť pri ich používaní na burze naozaj úspešných.

Portál CCN.com vo svojom článku preto tvrdí, že ak nepatríte medzi malú hŕstku obchodníkov, ktorí sa cítia na burze ako ryba vo vode, je najlepšou stratégiou investovania do kryptomien takzvaný “position trading”.

Pozičný trader je obchodník, ktorý drží svoje pozície mesiace, alebo dokonca roky, až kým nesplní svoju cieľovú cenu, za ktorú obchod uzavrie. Aktívne teda nereaguje na denné ani dokonca niekoľko týždňové výkyvy na trhoch. Podľa CCN ide o najlepšiu stratégiu investovania, ak veríte, že Bitcoin z dlhodobého hľadiska prinesie skutočné bohatstvo.

Historický každý bitcoinový bullrun generoval astronomickú návratnosť investície. Pozrite si zhodnotenie BTC v predchádzajúcich býčích trhoch:

2011-2012: 312 000%
2012-2013: 13 000%
2013: 2200%
2015-2017: 11000%

Ak by sme brali do úvahy tieto čísla, môžeme očakávať, že najbližší bullrun by mohol urobiť skok medzi 2200% až 312 000%. To by znamenalo, že cenový strop nájde Bitcoin niekde medzi 74 745 USD 10 143 250 USD.

Potenciál Bitcoinu generovať masívne zisky v relatívne krátkom časovom období z neho vraj robí ideálneho kandidáta na pozičné obchodovanie. Jednoduchý nákup a držanie Bitcoinu prosto pomáha maximalizovať zisky.

Existujú dve veľké výhody pozičného tradingu kryptomien:

1. Obchodná stratégia znižuje potrebu technickej analýzy

Technická analýza je časovo náročná a vyžaduje odbornosť. Ak teda nemáte čas a ochotu učiť sa, tomuto typu tradingu sa vyhnite. Technickú analýzu však môžete využiť aj ako pozičný obchodník. Stačí, keď budete sledovať signály vyčerpania býkov na dlhodobejšom timeframe. Napríklad, nižšie high na týždennom grafe v kombinácií s medvedími technickými ukazovateľmi a klesajúcimi objemami sú varovnými signálmi. Môže to znamenať končiaci sa bullrun.

2. Pozičné obchodovanie odstraňuje emócie

Ak sa pozeráte len na vyššie spomínané príznaky býčieho vyčerpania, nie je potrebné, aby ste sa  sústredili na dennú volatilitu trhu. Bitcoin je stále nezrelý trh a môžu v ňom prísť nečakané pohyby cien oboma smermi. Väčšina obchodníkov kvôli tomu nezvláda emócie, predávajú a nakupujú v nesprávnych momentoch, čo vedie k ešte väčším stratám.  Pri pozičnom obchodovaní tieto stresové obdobia úplne obchádzate. Čakáte len na dlhodobé signály býčieho vyčerpania alebo na cieľovú cenu, pri ktorej ste ochotný svoju investíciu uzavrieť a tešiť sa zo ziskov.

Zdroj: ccn.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne