Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (8.5.): Vplyv halvingu, kritický Musk & potenciál v hrách

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Ako halving ovplyvní Bitcoin? Cointelegraph sa pýtal odborníkov

Portál Cointelegraph pár dní pred pondelkovým halvingom a v čase, kedy Bitcoin atakoval cenu 10 tisíc dolárov, oslovil niekoľkých ľudí z kryptopriemyslu, aby sa vyjadril k tomu, čo podľa nich bude tento dôležitý fundament pre Bitcoin znamenať v krátkodobom a dlhodobejšom horizonte. Ich názory si môžete prečítať v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Buterín si myslí, že Ethereum zohrá dôležitú úlohu pri spájaní krajín

Hlavný lider kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin verí, že v čase geopolitickej neistoty môže práve Ethereum zohrať významnú úlohu pri spájaní jednotlivých krajín. Buterin hovoril na túto tému počas Ethereal Summit 2020, kde uviedol, že Ethereum vníma ako akési “lepidlo”, ktoré prinúti krajiny spolupracovať. Podrobnosti sa dozviete tu.

Musk kritizoval tlačenie peňazí, no Bitcoin nespomenul

Zakladateľ úspešných spoločností ako Tesla či SpaceX Elon Musk hovoril v Joeom Roganom o krokoch americkej centrálnej banky, ktorá sa tlačením nových peňazí snaží zachrániť americkú ekonomiku. V približne dvojhodinovom rozhovore hovorili o tom, že tento model záchrany pravdepodobne nie je správny, no ani raz neupozornili na to, že Bitcoin, ktorý má obmedzené množstvo, ponúka k nemu zaujímavú alternatívu. ,,Táto predstava, že môžete jednoducho poslať všetkým šeky a všetko bude v poriadku, nie je pravda,” upozornil Musk v reakcii na to, že FED pustil do obehu stimulačný balík v hodnote 2 biliónov dolárov. ,,Ak nič nevyrobíte, tak nič nie je. Nemôžete len zákonodarne upravovať peniaze a riešiť takto veci,” upozornil. (cointelegraph.com)

Miliardár Paul Tudor Jones investoval do Bitcoinu

Zakladateľ hedge fondu Tudor Investment Corporartion miliardár Paul Todor podľa informácii Bloombergu zabezpečil svoje portfólio proti inflácii aj tým, že investoval aj do Bitcoinu. Bloomberg konkrétne informoval, že Jones začal nakupovať bitcoiny, aby sa ochránil pred infláciou, ktorá podľa neho príde v dôsledku tlače peňazí centrálnymi bankami. Viac sa dočítate tu.

Veľký úspech kryptomien v hrách? Robertson vidí veľký potenciál

CEO Polyient Labs Brad Robertson v rozhovore pre Cointelegraph načrtol veľký potenciál pre kryptomeny, ktoré sa sústredia na gaming priemysel. ,,Pokiaľ ide o digitálne meny, hry sú najlepším prostredím, kde možno využiť tento novy fenomén. Pridaním blockchainu do hier máte teraz prostredie, v ktorom si hráči môžu vytvárať a zarábať prispôsobené digitálne tokeny v jednej hre a potom ich premiestniť na rôzne herné platformy, obchodovať s nimi alebo ich predávať podľa svojich predstav,” uviedol a dodal, že tieto nové možnosti môžu urobiť súčasné hry zastaralými a prinesú úplne novú vlnu veľkého herného potenciálu. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.