Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (8.12.): Bitcoin a regulácie, regulácie a … regulácie

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Microstrategy chce nakúpiť bitcoiny za ďalších 400 miliónov dolárov

Spoločnosť Microstrategy, ktorá sa na jeseň tohto roka zviditeľnila tým, že nakúpila bitcoiny do vlastnej správy v hodnote 425 miliónov dolárov, oznámila, že má v pláne nakupovať ďalšie a v skutočne nemalej hodnote. Firma Microstrategy, na čele ktorej stojí veľký fanúšik Bitcoinu Michale Saylor, potvrdila túto správu len včera, teda 7. decembra, kedy odhalila svojej plány na vydanie konvertibilných dlhopisov s vyššou hodnotou, čo je dlhový cenný papier (dlžobný úpis v podobe cenného papiera), ktorý je možné previesť na akcie emitujúcej spoločnosti. Podrobnosti sa dozviete v tomto  článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Regulácie Bitcoinu: Ochránia ho pred vládami inštitúcie?

Téma regulácii kryptomien je čoraz horúcejšia. V priebehu posledných pár dní sa k nej vyjadrili viacerí poprední predstavitelia zo sektora digitálnych mien a tak to najzaujímavejšie na túto tému nájdete práve v tomto článku. Podľa výkonného riaditeľa a zakladateľa firmy ShapeShift.io Erika Voorheesa pri regulácii kryptomien a ich ochrane pred nežiaducimi zásahmi zo strán vlád zohrajú v budúcnosti významnú úlohu inštitucionálni investori, ktorí budú pôsobiť v úlohe ich “ochrancu”. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Ron Paul sa bojí konfiškácie bitcoinov. Pripomína neslávny rok 1933

Bývalý kandidát na amerického prezidenta a taktiež bývalý kongresman Texasu Ron Paul minulý týždeň vyjadril svoje obavy týkajúce sa potenciálnych vládnych zásahov voči Bitcoinu a iným kryptomenám. Ľudí popri tom upozornil, aby boli v súvislosti so svojimi bitcoinami obzvlášť “ostražití’. Bývalý politik hovoril o Bitcoine v podscaste Stephana Liveru, v ktorom verejne priznal obavy z možnej konfiškácie kryptomien na spôsob, ako sa to stalo v minulosti so zlatom. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Frank Holmes z US Global Advisors: Rok 2021 bude pre zlato a Bitcoin obrovský

Generálny riaditeľ spoločnosti US Global Advisors Frank Holmes v rozhovore pre Kitco News uviedol, že digitálne aktíva ako sú Bitcoin a Ethereum budú mať v budúcom roku po boku zlata mimoriadne dobré výsledky. Holmes verí, že kryptomeny sa v budúcom roku budú tešiť väčšej adopcii kvôli svojim podkladovým faktorom hodnoty. Viac sa dočítate tu.

Krajiny G7 dospeli k zhode. Regulácie kryptomien sú nevyhnutné

Krajiny G7 sa na nedávnom spoločnom stretnutí, v rámci ktorého sa hovorilo o ekonomických otázkach a pandémii koronavírusu, zhodli na tom, že kryptomeny potrebujú regulácie. ,,V rámci skupiny G7 existuje silná podpora v oblasti potreby regulácie digitálnych mien. Ministri a guvernéri zopakovali podporu spoločnému vyhláseniu G7 o digitálnych platbách, ktoré boli vydané v októbri,“ uvádza správa z rokovaní. Že regulácia kryptomien je dôležitou témou zdôraznil na Twitteri aj súčasný minister financií USA Steven Mnuchin, ktorý ich spomenul popri tom, ako písal o  COVID-19 a spôsoboch, ako oživiť americkú ekonomiku. (cointelegraph.com)

Európska cuentrálna banka sa zaoberá digitálnym eurom

Holger Nauhaus, ktorý v Európskej centrálnej banke (ECB) vedie odvetvie pre inovácie a ich integráciou v rámci EÚ, povedal počas FintechFestivalu FIF20, že najneskôr do polovice roka 2021 európske finančné orgány dospejú k definitívnemu rozhodnutiu, či pristúpia k iniciatíve pripraviť digitalizovanú verziu eura. Upozornil však, že ak k takémuto rozhodnite dôjde, pôjde len o rozhodnutie, ktoré bude viesť k počiatočnej fáze skúmania digitálneho eura a nie o rozhodnutie, že sa 100% takýto projekt realizuje. Pôjde teda o proces, v rámci ktorého sa vypracuje plán na jeho implementáciu do európskej ekonomiky. (cointelegraph.com)

Facebook premenoval Libru na Diem. No nevšimol si, že už existuje

Facebook a Libra Associations sa pár dní dozadu rozhodli premenovať názov pripravovanej kryptomeny Libra na Diem, aby tým možno tak trochu aj zmiernili silný regulačný tlak, ktorý vznikol v súvislosti s týmto projektom. Medzi Librou, ktorá mala byť pôvodne stablecoinom, ktorý by kopíroval hodnotu košu cenných aktív a “novým“ Diemom, je rozdiel aj v tom, že Diem bude viazaný len na dolár a teda pôjde o “tradičnejší stablecoin”. Problém je však v tom, že značka Diem má ochrannú známku, čo si vo Facebooku zrejme ani nevšimli. Kritizuje to spoluzakladateľ firmy a významný európsky fintech investor Chris Adelsbach, ktorý upozornil, že sú pripravení podniknúť voči Facebooku právne kroky ak neustúpia od myšlienky používať tento názov. ,,Facebook nevynaložil ani toľko úsilia, aby si overil, či náhodou neexistuje ďalší Diem vo finančných službách. Jednoducho zastával názor, že môže rozdrviť hocičo, pretože ide o Facebook,” hnevá sa Adelsbach. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.