Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Frank Holmes z US Global Advisors: Rok 2021 bude pre zlato a Bitcoin obrovský

Článok

Frank Holmes Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ spoločnosti US Global Advisors Frank Holmes v rozhovore pre Kitco News uviedol, že digitálne aktíva ako sú Bitcoin a Ethereum budú mať v budúcom roku po boku zlata mimoriadne dobré výsledky.

Holmes verí, že kryptomeny sa v budúcom roku budú tešiť väčšej adopcii kvôli svojim podkladovým faktorom hodnoty. U Bitcoinu ho teší, že rastie počet peňaženiek, ktoré ho aktíve používajú. Tvrdí, že rast za posledné tri roky je mimoriadne stabilný.

Aj keď mnohí v kryptopriemysle porovnávajú Bitcoin so zlatom, Holmes sa domnieva, že najznámejšia kryptomena nie je poháňaná rovnakými makro prúdmi ako drahé kovy. Bitcoin podľa neho teraz ťaží najmä z májového halvingu, ktorý automaticky znížil odmenu pre ťažiarov Bitcoinu o polovicu (do mája sa vyťažilo zhruba 1800 BTC za deň, od 11. mája je to okolo 900 BTC/deň pozn.red.).

,,Ak zajtra všetky zlaté bane na svete povedia, že znížia dodávky zlata o 50%, môžem vás ubezpečiť, že zlato bude na cene 10 000 dolárov. Tak funguje dopyt a ponuka…,” uviedol.

Pokiaľ ide o Ethereum, vníma ho ako kryptomenu, ktorá ťaží z rozvoja decentralizovaného financovania (DeFi), ktoré sa usadilo práve na tomto blockchaine, no a v prípade zlata očakáva, že by mohlo v nasledujúcich mesiacoch porásť na hodnotu medzi 2 200 USD až 2 600 USD.

Ron Paul sa bojí konfiškácie bitcoinov. Pripomína neslávny rok 1933

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne