Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstrategy chce nakúpiť bitcoiny za ďalších 400 miliónov dolárov

Článok

Michael Saylor
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Microstrategy, ktorá sa na jeseň tohto roka zviditeľnila tým, že nakúpila bitcoiny do vlastnej správy v hodnote 425 miliónov dolárov, oznámila, že má v pláne nakupovať ďalšie a v skutočne nemalej hodnote.

Firma Microstrategy, na čele ktorej stojí veľký fanúšik Bitcoinu Michale Saylor, potvrdila túto správu len včera, teda 7. decembra, kedy odhalila svojej plány na vydanie konvertibilných dlhopisov s vyššou hodnotou, čo je dlhový cenný papier (dlžobný úpis v podobe cenného papiera), ktorý je možné previesť na akcie emitujúcej spoločnosti. Čistý výnos z predaja tohto typyu dlhopisov chce následne využiť na kúpu bitcoinov.

Predaj takýchto cenných papierov za 400 miliónov dolárov a následne použitie nadobudnutých peňazí na kúpu BTC by znamenalo, že Microstrategy pri súčasnej cene Bitcoinu naakumuluje ďalších takmer 21 000 BTC, čo by zvýšilo počet držaných BTC touto firmou na približne 62 000.

Microstrategy plánuje držiteľom týchto dlhopisov vyplácať polročné úroky do decembra 2025. Vyhradzuje si však právo na ich vyplatenie v hotovosti od 20. decembra 2023.

Cenné papiere sa budú vydávať podľa pravidla 144. zákona o cenných papieroch a budú k dispozícii iba kvalifikovaným inštitucionálnym investorom. Gabor Gurbacs, ktorý je generálnym riaditeľom investičnej firmy VanEck na margo toho poznamenal, že táto ponuka sa javí byť skôr ako ponuka iniciovaná fondom digitálnych aktív, než ako ponuka od verejne obchodovanej spoločnosti.

Mimochodom Microstrategy nakúpila bitcoiny aj v úvode tohto mesiaca. Michael Saylor potvrdil, že za 50 miliónov dolárov získala 2 574 BTC, čím zvýšila svoje súčasné zásoby BTC na 40 824 BTC, čo je približne 784 miliónov dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne