Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (8.10.): Bitcoin & ETF, žaloba, DApps a Libra

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin ETF: Bližšie, než kedykoľvek predtým?

Najneskôr 13. októbra sa musí Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) definitívne vyjadriť, či schvaľuje alebo zamieta žiadosť spoločnosti Bitwise Assets Management o povolenie historicky prvého Bitcoin ETF. Necelý týždeň pred týmto dátumom, konkrétne v pondelok 7. októbra , sa generálny riaditeľ a vedúci výskumu v Bitwise Matt Hougan vyjadril v štúdiu CNBC k pravdepodobnosti schválenia veľmi pozitívne. Viac sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin ETF: Bližšie, než kedykoľvek predtým?

Samson Mow: Súčasná veľkosť bloku Bitcoinu nemusí byť potrebná

Vedúci predstaviteľ spoločnosti Blockstream Samson Mow povedal v rozhovore pre portál Decrypt, že súčasná veľkosť bitcoinoveho bloku nemusí byť v budúcnosti potrebná. K tomuto záveru došiel na základe predpokladu, že technológia Lightning Network uspeje a výrazne tak odľahčí hlavnú bitcoinovu vrstvu, ktorej bude následne stačiť menej kapacity. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Samson Mow: Súčasná veľkosť bloku Bitcoinu nemusí byť potrebná

 Žaloba na Tether a Bitfinex z manipulácie trhu

Len včera sme vás informovali o tom, že spoločnosti Tether a Bitfinex odmietajú podozrenia, že by mohli ovplyvňovať cenu bitcoinu skrz stablecoin USDT a už dnes tu už máme správu o tom, že newyorská advokátska kancelária Roche Freedman na n ich podala skupinovú žalobu v tejto veci.  Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Žaloba na Tether a Bitfinex z manipulácie trhu

Používanie decentralizovaných aplikácii kleslo, ukazuje štúdia

Decentralizované aplikácie známe aj pod pojmom „DApps“ sa v treťom štvrťroku 2019 veľkej popularite netešili. DApp.com – Analytická platforma pre decentralizované aplikácie uverejnila správu, ktorá uvádza, že celkový objem na blockchainoch Ethereum, EOS, Steem, Tron, Tomo Chain, IOSTBlockstack, ktoré sleduje, dosiahol v treťom štvrťroku celkovým objem transakcii 2,03 miliardy dolárov, čo je o 40% menej, než v druhom kvartáli. Téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto texte.  

Používanie decentralizovaných aplikácii kleslo, ukazuje štúdia

Zastavenie Libry rizikom pre národnú bezpečnosť?

Bývalá federálna prokurátorka a aktuálne partner v Andressen Horowitz Katie Huanova povedala, že prípadne blokovanie kryptomeny Libra americkou vládou by mohlo mať dôsledky na národnú bezpečnosť. Bol by to podľa nej nebezpečný precedens, keďže by sa technologický progres zastavil skôr, ako by bol vlastne vybudovaný. Tým pádom by mohli Spojené štáty výrazne zaostať za konkurentmi, ktoré sa kryptomenami zaoberajú intenzívnejšie. Ako príklad uviedla Čínu či Rusko, ktoré plánujú uviesť na trh priamych konkurentov plánovanej kryptomeny Facebooku. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

QUADRIGA CX: Vdova po zosnulom zakladateľovi burzy QuadrigaCZ, Geraldovi Cottenovi, Jennifer Robertsonová, drží viac než 9 miliónov dolárov v aktívach, ktoré prevedie na EY Canada. Z týchto peňazí by mali byť vyplatení aspoň z časti poškodení klienti burzy, ktorí po smrti Cottena stratili prístup k svojim kryptomenám.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.