Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Samson Mow: Súčasná veľkosť bloku Bitcoinu nemusí byť potrebná

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Vedúci predstaviteľ spoločnosti Blockstream Samson Mow povedal v rozhovore pre portál Decrypt, že súčasná veľkosť bitcoinoveho bloku nemusí byť v budúcnosti potrebná.

K tomuto záveru došiel na základe predpokladu, že technológia Lightning Network uspeje a výrazne tak odľahčí hlavnú bitcoinovu vrstvu, ktorej bude následne stačiť menej kapacity.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa Mowa má Bitcoin teraz ekvivalent 4 megabajtov na blok ak sa do toho zahrnú transakcie, ktoré používajú technológiu Segregated Witness/SegWit (zdroj). Budúcnosť však vraj ukáže, že aktuálna veľkosť bloku môže byť zbytočne veľká.

Bloky bitcoinu majú v súčasnosti veľkosť približne 1 MB. Off-chain transakcie (mimo hlavného reťazca/vrstvy) však blok nezaťažujú a preto sa vyvíjajú technológie, ktorú by ich umožňovali. Najznámejšia je Lightning Network, ktorá zaznamenáva značný pokrok.

Podľa Mowa bude Lightning Network najpravdepodobnejším víťazom tohto súboja. Jeho protokol umožňuje takmer okamžité transakcie mimo reťazca, ktoré môžu stáť iba 1 satoshi (v súčasnosti je to ,00007944 USD). Používanie technológie Lightning Network je však zatiaľ obmedzené a skôr v experimentálnej povahe pre nedostatok užívateľsky prívetivého rozhrania.

,,Lightning musí rásť organicky, neexistuje žiadny zázračný spôsobom, ako ho umelo znásobiť. Ľudia si musia začať otvárať kanály, uzamknúť svoje bitcoiny a začať sa spájať s inými nodmi (uzlami),” vysvetlil Mow.

Propagovať Lightning Network sa snažia mnohí predstavitelia bitcoinovej komunity. Úspešná bola napríklad kampaň Lightning Torch, ktorá prebiehala na Twitteri a zapojil sa do nej okrem iných aj šéf Twitteru Jack Dorsey.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.