Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Žaloba na Tether a Bitfinex z manipulácie trhu

Článok

tether
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Len včera sme vás informovali o tom, že spoločnosti Tether a Bitfinex odmietajú podozrenia, že by mohli ovplyvňovať cenu bitcoinu skrz stablecoin USDT a už dnes tu už máme správu o tom, že newyorská advokátska kancelária Roche Freedman na n ich podala skupinovú žalobu v tejto veci.

Žalobca tvrdí, že Tether a Bitfinex boli zapojení do podvádzania investorov, manipulácie trhu a zatajovania nezákonných výnosov. V rámci obvinenia sa spomína dokonca aj pranie špinavých peňazí.

,,Pretože trh veril klamstvu, že jeden USDT sa rovnal jednému americkému doláru, Bitfinex a Tether mali silu, aby manipulovali trh v bezprecedentnej miere. Následne profitovali z cyklov rozmachu trhu, ktorý sami vytvorili,” znie v žalobe.

Tether a Bitfinex s včera vyjadrili, že typ takejto žaloby vzhľadom na medializované udalosti očakávajú. Označili ich za falošné a poškodzujúce nielen meno ich spoločnosti, ale aj ich obchodných partnerov. Zároveň trvajú na tom, že všetky tokeny USDT, ktoré kopírujú hodnotu amerického dolára, sú kryté rezervami a vznikali na základe dopytu trhu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne