Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF: Bližšie, než kedykoľvek predtým?

Článok

bitwise-bitcoin-etf
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Najneskôr 13. októbra sa musí Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) definitívne vyjadriť, či schvaľuje alebo zamieta žiadosť spoločnosti Bitwise Assets Management o povolenie historicky prvého Bitcoin ETF.

Necelý týždeň pred týmto dátumom, konkrétne v pondelok 7. októbra , sa generálny riaditeľ a vedúci výskumu v Bitwise Matt Hougan vyjadril v štúdiu CNBC k pravdepodobnosti schválenia veľmi pozitívne: ,,Sme bližšie, než ktokoľvek predtým, aby sme dostali povolenie na Bitcoin ETF.”

Spoločnosť Bitwise podala svoju žiadosť v januári a SEC už nemá možnosť odložiť verdikt na neskôr, ako to urobila napríklad u žiadosti Wilshere Phoenix. ,,Niekedy pred pondelkom sa musia rozhodnúť či áno, alebo nie. V tejto chvíli už nemajú ´ďalšie možnosti, ako odložiť verdikt. Odteraz do pondelka sa dozvieme, čo si o nasej žiadosti myslia,” vyhlásil.

O schválenie Bitcoin ETF sa pokúšalo už viacero spoločnosti. Všetky žiadosti boli doteraz zamietnuté, alebo stiahnuté zo strany podávateľa. Ako napríklad v prípade posledných dvoch pokusov zo strany CME v spolupráci s VanEck a SolidX.

Matt Hougan si myslí, že trh s kryptomenami urobil od prvých žiadosti o bitcoinove ETF výrazný pokrok. ,,Pred dvoma rokmi na trhu s bitcoinom neexistovali regulovaní a poistení správcovia. Dnes existujú veľké mená ako Fidelity či Coinbase so stovkami miliónov dolárov poistených vo firmách ako sú Llody’s od London.“

Taktiež povedal, že v súčasnosti sa na regulovaných trhoch – ako sú napríklad Bitcoinove futures – obchoduje viac ako 200 miliónov dolárov denne. Podľa jeho názoru ide o obrovskú pozitívnu zmenu.

Schválenie Bitcoin ETF by podľa Hougana predstavovalo významnú príležitosť pre každodenných investorov na bezpečný prístup k bitcoinovemu trhu: ,,Veľké inštitúcie majú bezpečné spôsoby, ako kúpiť Bitcoin v súkromných fondoch, ktorú sú k dispozícii iba pre ľudí s mimoriadne vysokým kapitálom, no bežní investori takýto bezpečný spôsobom k dispozícii nemajú…”

ETF by podľa neho taktiež umožnila finančným poradcom ľahko ponúknuť investíciu do bitcoinu svojim klientom.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne