Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (7.10.): Míľnik Ethereum, propagácia Bitcoinu, EOS či krachujúce burzy

Článok

Kryptomeny novinky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Čína propaguje Bitcoin. Počet nových adries prekonal 2-ročný rekord

Cole Garner, ktorý sa špecializuje na trhové analýzy, sledovanie diania na blockchaine Bitcoinu a biohacking, upozornil, že počet nových adries na BTC blockchaine vytvoril dvojročný rekord. Garner mal na mysli počet adries, ktoré vznikli v priebehu jedného dňa. Vzniklo ich až 22 000, čo je výrazne nad bežným priemerom 5-10 tisíc nových adries za deň. Takýto denný nárast sme nevideli predchádzajúce dva roky a je možné, že má súvis s aktuálnou kampaňou pre Bitcoin v Číne. Téme sme sa venovali tu.

Trump zrejme opäť pohol aj cenou bitcoinu. Ten napodobnil pohyb trhov

Zdá sa, že Bitcoin opäť reagoval na pohyby tradičných trhov, ktoré negatívne zareagovali na najnovšie vyjadrenia úradujúceho prezidenta USA Donalda Trumpa. Trump, ktorý sa aktuálne lieči z COVID-19, včera v rámci diskusie o druhom stimulačnom balíku pre obyvateľov USA informoval, že sa ho nedočkajú skôr, než po konci prezidentských volieb, ktoré sa budú konať v novembri 2020. Podrobnosti sa dozviete tu.

Hashrate Ethereum s novým rekordom. Ťažiari ETH zarábajú viac, než tí bitcoinoví

Miera hashrate, teda celková výpočtová sila vynaložená pri ťažbe kryptomeny Ethereum, dosahuje v týchto dňoch svoje historické maximá. Podľa údajov analytickej platformy Glassnode dosiahol včera historické maximum 250 terahashov za sekundu (TH/s). Zároveň to vyzerá tak, že ťažiari Ethereum aktuálne dosahujú výrazne vyššie zisky, než ťažiari Bitcoinu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Google Cloud sa chce stáť producentom blokov EOS

Google Cloud sa pripája k blocckchainovej komunite okolo kryptomeny EOS s úmyslom stať sa producentom blokov. Potvrdil to v tlačovej správe vývojár Google Cloud Allen Day, ktorý potvrdil, že spoločnosť Google už odštartovala proces výroby blokového producenta. V blockchaine EOS sa stará o overovanie transakcií 21 producentov, čo je častokrát terčom kritiky, nakoľko tento nízky počet producentov zvýrazňuje centralizáciu celého projektu v porovnaní s konkurenčnými kryptomenami. (cointelegraph.com)

Tento rok zaniklo už 75 kryptomenových búrz

Portal Cointelegraph upozornil, že v priebehu roka 2020 zaniklo z neznámych dôvodov alebo v dôsledku hackerského útoku 75 kryptomenových búrz. Minimálne 5 z nich bolo označených ako podvodné a štyri vrátane Altsbit či Nerae museli ukončiť svoju prevádzku z dôvodu hackerského útoku. 31 búrz zaniklo dobrovoľne (pravdepodobne pre nízku ziskovosť) a až 34 búrz prerušilo svoju činnosť bez toho, aby to vysvetlili komunite. Holandská burza NLexch a čilský Chilebit boli jedinými dvoma burzami, o ktorých ich jurisdikcie informovali ako o oficiálny vypnutých. Dôvodom zániku mnohých búrz môže byť rastúci záujem o DeFi zmenárne, hackerské útoky či obrovská konkurencia v tomto sektore. (cointelegraph.com)

VIDEO: Tesla prekonáva rekordy, Tom Cruise do vesmíru so SpaceX či hyperlinky na Instagrame

YouTube kanál Zaujalo ma, ktorý sa niekoľkokrát do týždňa venuje aj téme kryptomien, prináša tradične v stredu prehľad niekoľkých zaujímavých technologických noviniek. Zaujímavé informácie sa dozvedia napríklad fanúšikovia automobilky Tesla a taktiež jej akcionári, či priaznivci ďalšieho úspešného projektu Elona Muska vesmírnej spoločnosti SpaceX. Ak ste marketér, tiež by ste mali spozornieť pri časti, ktorá je venovaná možnosti pridania hyperlinkového odkazu pod príspevky na Instagrame.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne