Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pohol Trump aj cenou bitcoinu? Po jeho vyjadrení napodobnil pohyb ostatných

Článok

trump-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zdá sa, že Bitcoin opäť reagoval na pohyby tradičných trhov, ktoré negatívne zareagovali na najnovšie vyjadrenia úradujúceho prezidenta USA Donalda Trumpa.

Trump, ktorý sa aktuálne lieči z COVID-19, včera v rámci diskusie o druhom stimulačnom balíku pre obyvateľov USA informoval, že sa ho nedočkajú skôr, než po konci prezidentských volieb, ktoré sa budú konať v novembri 2020.

Donald Trump konkrétne informoval, že Nancy Pelosi od neho žiada stimul vo výške 2,4 bilióna dolárov na záchranu zle fungujúcich demokratických štátov, ktoré majú obrovské problémy najmä s vysokou kriminalitou. Podľa prezidenta USA však tieto problémy nesúvisia s dôsledkami pandémie koronavírusu. Americký prezident zároveň doplnil, že po znovuzvolení do úradu je pripravený prijať hlavný stimulačný zákon, ktorý sa zameria na podporu pracujúcich Američanov a malé “rodinné” firmy.

Trhy na sériu jeho vyjadrení reagovali negatívne. Akcie badateľne padli a Bitcoin oslabil o zhruba 200 dolárov. Nakoľko nie je známy žiadny iný faktor, ktorý mohol z pohľadu fundamentov ovplyvniť cenu Bitcoinu v onom čase, dá s skonštatoval, že Bitcoin s najväčšou pravdepodobosťou opäť koreloval so zvyškom trhu.

Tento fakt podčiarkuje, že správanie Bitcoinu stále skôr kopíruje akciový trh, než aktíva, ktoré sú považované za bezpečný prístav na čele so zlatom (k zlatu sa uchyľujú investori práve v období neistôt a bitcoinoví fanúšikovia by boli radi, keby sa tak choval aj BTC, ktorý má byť alternatívou voči tradičnému finančnému systému pozn.red.).

Video prehľad top správ posledných dní:

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne