Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čína propaguje Bitcoin. Počet nových adries prekonal 2-ročný rekord

Článok

Čína Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cole Garner, ktorý sa špecializuje na trhové analýzy, sledovanie diania na blockchaine Bitcoinu a biohacking, upozornil, že počet nových adries na BTC blockchaine vytvoril dvojročný rekord.

Garner mal na mysli počet adries, ktoré vznikli v priebehu jedného dňa. Vzniklo ich až 22 000, čo je výrazne nad bežným priemerom 5-10 tisíc nových adries za deň. Takýto denný nárast sme nevideli predchádzajúce dva roky.

V rámci tweetu poukázal na to, že možným dôvodom tohto nárastu môže byť vplyv Číny. Tá totiž spustila masívnu reklamnú kampaň, ktorá je zdá sa zameraná na retailový sektor a propaguje Bitcoin ako najvýkonnejšie aktívum minulého roka. Pri tomto konštatovaní sa odvolával aj na upozornenia známeho tradera Willyho Wooa, ktorý na túto kampaň poukazoval už koncom septembra.

,,Minulý týždeň začala čínska vláda koordinovanú marketingovú kampaň zameranú na psychiku čínskych retailových investorov na kryptomeny. Áno, toto sa skutočne deje,” poznamenal Garnet.

Zakladajúci partner firmy Primitive Dovey Wan, ktorý je taktiež špecialistom na čínsky trh, označil túto kampaň za mimoriadne zaujímavú, pričom poznamenal, že zriedkavo vedieť také koordinované úsilie o propagáciu konkrétneho investičného aktíva.

Samotná kampaň vyvoláva množstvo otázok. Oficiálny postoj Číny voči Bitcoinu je totiž skôr negatívny. Najférovejšie by bolo povedať, že z nej prichádzajú posledné 2 roky protichodné signály. Striedajú sa správy o tom, ako sa v čínskych médiách pozitívne hovorí o Bitcoine s informáciami, podľa ktorých chcú niektoré čínske provincie zakázať ťažbu bitcoinu, respektíve prestať uľahčovať ťažiarom Bitcoinu v Číne ich biznis tým, že im poskytujú výhodné ceny elektriny.

Video prehľad top správ posledných dní:

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne