Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (7.10.): Bitcoin na Twitteri, eurokryptomena či McAfeeho burza

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Nemôžte opraviť riziko 51% útoku bez toho, aby ste Bitcoin centralizovali

Zakladateľ Litecoinu Charlie Lee a Bitcoin core developer Gregory Maxwell sa zhodli na tom, že možnosť realizácie 51% útoku na Bitcoin je potvrdením toho, že ide o decentralizovanú kryptomenu a odstrániť možnosť tohto rizika by šlo len za účasti centralizovaného prvku. Ak vás táto téma zaujala, otvorte si náš článok.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Charlie Lee: U Bitcoinu nemôžte odstrániť riziko 51% útoku bez toho, aby ste ho centralizovali

SEC: Ak by bol Bitcoin cenný papier, malo by to následky

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) opäť potvrdila, že Bitcoin na rozdiel od mnohých iných kryptomien nie je cenným papierom. Vyplýva to z listu SEC pre Cipher Technologies Bitcoin Fund z 1. októbra, v ktorom SEC odôvodnila, že žiadosť o registráciu tejto firmy ako investičnej spoločnosti podľa zákona z roku 1940 odmietla práve z tohto dôvodu. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

SEC: Ak by bol Bitcoin cenný papier, malo by to následky

John McAfee spúšťa decentralizovanú burzu

Kontroverzný programátor a podnikateľ John McAfee, ktorý nedávno potvrdil, že jeho “miliónová predikcia” o Bitcoine do konca roka 2020 je stále v platnosti, spúšťa na blockchaine Ethereum svoju vlastnú decentralizovanú burzu (DEX). Do prevádzky v beta verzia by sa mala dostáť už dnes 7. októbra. McAfee popri tom uviedol, že centralizované kryptozmenárne sú aktuálne veľkou slabinou kryptomien a decentralizované platformy sú dverami, ktoré nás oslobodia od základného kameňa vlád, teda ich fiatových mien. Dodal k tomu, že decentralizovaná zmenáreň sa nedá vypnúť a preto je vládami neovládateľná. (cointelegraph.com)

Tether a Bitfinex reagujú na obvinenia z manipulácie ceny Bitcoinu

Spoločnosti Tether a Bitfinex reagovali na medializované správy o tom, že stablecoin USDT, za ktorými stoja, mal výrazný podiel na manipulácii ceny bitcoinu.  Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Tether a Bitfinex reagujú na obvinenia z manipulácie ceny Bitcoinu

Dosiahol Bitcoin na Twitteri nové all-time low?

Kým v decembri 2017 dosiahlo priemerne používanie slova Bitcoin na twitteri za použitia hashtagu (#bitcoin) rekordné čísla (približne 150 tisíc tweetov za deň), podľa údajov BitcoinInfoCharts kleslo toto číslo v súčasnosti len k priemernej hodnote okolo 8 300 tweetov za deň. Táto skutočnosť by mohla naznačovať, že záujem o Bitcoin výrazne klesá. Portál Cryptoslate však upozorňuje, že táto metrika skúma len používanie slova Bitcoin v spojení s hashtagom. Je veľmi pravdepodobné, že toto slovo v komunite už tak zľudovelo, že užívatelia na Twitteri prestali hashtag vo výraznej miere používať. Naznačuje to malý test, ktorý zistil, že 4. októbra trvalo 31 minút, kým sa nazbieralo 500 tweetov s označením “#bitcoin”, kým v prípade slova Bitcoin bez hashtagu to bolo len 12 minút. Tak či onak, v porovnaní s decembrom 2017 ide o výrazný prepad. Že záujem o bitcoin je nižší, dlhodobo naznačujú aj údaje z Google Trends. (cryptoslate.com)

Scholz je ohľadom Libry skeptický, uvítal by E-euro

Nemecký minister financií Olaf Scholz priznal, že by bol rád, keby vzniklo digitalizované euro (E-euro). ,,Takýto platobný systém by bol dobrý pre Európu ako finančné centrum a jeho integráciu do svetového finančného systému,” povedal pre WirstschaftWoche. Pokiaľ však ide o digitálnu menu, ktorú pripravuje Facebook (čiže Libru), je veľmi skeptický: ,,Základným prvkom národnej suverenity je emisia meny. Nemôžeme to nechať na súkromné podniky.“ (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.