Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC: Ak by bol Bitcoin cenný papier, malo by to následky

Článok

SEC, Bitcoin
SEC, Bitcoin

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) opäť potvrdila, že Bitcoin na rozdiel od mnohých iných kryptomien nie je cenným papierom.

Vyplýva to z listu SEC pre Cipher Technologies Bitcoin Fund z 1. októbra, v ktorom SEC odôvodnila, že žiadosť o registráciu tejto firmy ako investičnej spoločnosti podľa zákona z roku 1940 odmietla práve z tohto dôvodu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Vzhľadom na to, že Cipher má v úmysle investovať v podstate všetky svoje aktíva do bitcoinu, táto žiadosť nespĺňa definíciu investičnej spoločnosti podľa zákona o investičných spoločnostiach,” uvádza sa v liste, v ktorom SEC tiež konštatuje, že ak by bol Bitcoin cenným papierom, vyskytli by sa ďalšie problémy. Bitcoin by bol totiž neregistrovaným verejne ponúkaným cenným papierom, čo by mohlo mať veľmi negatívny vplyv hlavne na regulované zmenárne, ktoré sa snažia dodržiavať zákon.

Názor, že Bitcoin nie je cenný papier, už viackrát vyjadril aj šéf SEC Jay Clayton. V prípade mnohých iných kryptomien a to predovšetkým tých, ktoré získavali financie prostredníctvom ICO, však prevládajú veľké pochybnosti. Azda najväčšie sa však týkajú tretej najväčšej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie XRP, za ktorou stojí spoločnosť Ripple.

Americké spoločnosti Coinbase a Kraken aj z tohto dôvodu vytvárajú v spolupráci s ďalšími firmami z kryptomenového priemyslu radu, ktorá má hodnotiť digitálne meny práve z pohľadu, či sú cennými papiermi alebo nie. Komisia bude známkovať jednotlivé projekty hodnotením od 1 do 5, kde hodnotenie 1 znamená, že daná kryptomena určite nie je papier (takúto známku dostal Bitcoin) a 5, že určite áno.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.