Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC: Ak by bol Bitcoin cenný papier, malo by to následky

Článok

SEC, Bitcoin
SEC, Bitcoin

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) opäť potvrdila, že Bitcoin na rozdiel od mnohých iných kryptomien nie je cenným papierom.

Vyplýva to z listu SEC pre Cipher Technologies Bitcoin Fund z 1. októbra, v ktorom SEC odôvodnila, že žiadosť o registráciu tejto firmy ako investičnej spoločnosti podľa zákona z roku 1940 odmietla práve z tohto dôvodu.

,,Vzhľadom na to, že Cipher má v úmysle investovať v podstate všetky svoje aktíva do bitcoinu, táto žiadosť nespĺňa definíciu investičnej spoločnosti podľa zákona o investičných spoločnostiach,” uvádza sa v liste, v ktorom SEC tiež konštatuje, že ak by bol Bitcoin cenným papierom, vyskytli by sa ďalšie problémy. Bitcoin by bol totiž neregistrovaným verejne ponúkaným cenným papierom, čo by mohlo mať veľmi negatívny vplyv hlavne na regulované zmenárne, ktoré sa snažia dodržiavať zákon.

Názor, že Bitcoin nie je cenný papier, už viackrát vyjadril aj šéf SEC Jay Clayton. V prípade mnohých iných kryptomien a to predovšetkým tých, ktoré získavali financie prostredníctvom ICO, však prevládajú veľké pochybnosti. Azda najväčšie sa však týkajú tretej najväčšej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie XRP, za ktorou stojí spoločnosť Ripple.

Americké spoločnosti Coinbase a Kraken aj z tohto dôvodu vytvárajú v spolupráci s ďalšími firmami z kryptomenového priemyslu radu, ktorá má hodnotiť digitálne meny práve z pohľadu, či sú cennými papiermi alebo nie. Komisia bude známkovať jednotlivé projekty hodnotením od 1 do 5, kde hodnotenie 1 znamená, že daná kryptomena určite nie je papier (takúto známku dostal Bitcoin) a 5, že určite áno.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne