Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tether a Bitfinex reagujú na obvinenia z manipulácie ceny Bitcoinu

Článok

Bitcoin, Tether, manipulácia
Bitcoin, Tether, manipulácia

Spoločnosti Tether a Bitfinex reagovali na medializované správy o tom, že stablecoin USDT, za ktorými stoja, mal výrazný podiel na manipulácii ceny bitcoinu.

,,Tieto nepodložené tvrdenia sú pokusom o podkopávanie rastu a úspechu celej komunity digitálnych aktív, ktorých kľúčovými súčasťami sú firmy Bitfinex a Tether. Je to útok na prácu a obetavosť nielen zainteresovaných strán spoločnosti Bitfinex, ale aj tisícov našich kolegov,” uviedli firmy v spoločnom stanovisku, v ktorom taktiež zopakovali, že všetky tokeny USDT v obehu sú plne kryté rezervami a vydávané sú podľa dopytu na trhu.  ,,Je nezodpovedné naznačovať, že Tether umožňuje nezákonnú činnosť kvôli tomu, že je efektívny, likvidný a v rozsiahlej miere používaný v ekosystéme kryptomien,” dodali.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Stablecoin USDT, ktorý je známy aj pod pojmom Tether podľa názvu firmy, ktorá za nim stojí, je vôbec prvou kryptomenou, ktorá kopíruje hodnotu amerického dolára. Na trh bola uvedená už v roku 2014 a okrem toho, že je najznámejším a najpoužívanejším stablecoinom, zároveň je aj najkontroverznejším. Fámy o tom, že prostredníctvom USDT sa manipuluje cena Bitcoinu totiž nie sú vôbec novinkou a okrem toho sa neustále špekuluje o tom, či sú všetky USDT v obehu naozaj kryté dolármi, ako je to oficiálne prezentované.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.