Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tether a Bitfinex reagujú na obvinenia z manipulácie ceny Bitcoinu

Článok

Bitcoin, Tether, manipulácia
Bitcoin, Tether, manipulácia

Spoločnosti Tether a Bitfinex reagovali na medializované správy o tom, že stablecoin USDT, za ktorými stoja, mal výrazný podiel na manipulácii ceny bitcoinu.

,,Tieto nepodložené tvrdenia sú pokusom o podkopávanie rastu a úspechu celej komunity digitálnych aktív, ktorých kľúčovými súčasťami sú firmy Bitfinex a Tether. Je to útok na prácu a obetavosť nielen zainteresovaných strán spoločnosti Bitfinex, ale aj tisícov našich kolegov,” uviedli firmy v spoločnom stanovisku, v ktorom taktiež zopakovali, že všetky tokeny USDT v obehu sú plne kryté rezervami a vydávané sú podľa dopytu na trhu.  ,,Je nezodpovedné naznačovať, že Tether umožňuje nezákonnú činnosť kvôli tomu, že je efektívny, likvidný a v rozsiahlej miere používaný v ekosystéme kryptomien,” dodali.

Stablecoin USDT, ktorý je známy aj pod pojmom Tether podľa názvu firmy, ktorá za nim stojí, je vôbec prvou kryptomenou, ktorá kopíruje hodnotu amerického dolára. Na trh bola uvedená už v roku 2014 a okrem toho, že je najznámejším a najpoužívanejším stablecoinom, zároveň je aj najkontroverznejším. Fámy o tom, že prostredníctvom USDT sa manipuluje cena Bitcoinu totiž nie sú vôbec novinkou a okrem toho sa neustále špekuluje o tom, či sú všetky USDT v obehu naozaj kryté dolármi, ako je to oficiálne prezentované.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne