Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Charlie Lee: U Bitcoinu nemôžte odstrániť riziko 51% útoku bez toho, aby ste ho centralizovali

Článok

útok Bitcoin 51%
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ Litecoinu Charlie Lee a Bitcoin core developer Gregory Maxwell sa zhodli na tom, že možnosť realizácie 51% útoku na Bitcoin je potvrdením toho, že ide o decentralizovanú kryptomenu a odstrániť možnosť tohto rizika by šlo len za účasti centralizovaného prvku.

Decentralizácia bitcoinu je podľa mnohých fanúšikov kryptomien jedným – ak nie vôbec  najdôležitejším atribútom technológie blockchain. Môže však zároveň predstavovať možné riziko.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Nikto nedokáže opraviť “chybu” 51% útoku decentralizovaného systému bez pridania centralizácie,” tweetol k téme zakladateľ Litecoinu Charlie Lee. ,,Je to jeden z kľúčov k porozumeniu bitcoinu, proof of work konceptu a decentralizácie. Väčšina ľudí to nedokáže pochopiť.“

,,Ľudia pripravili 1001 komplikovaných schém, ktoré tvrdia, že to dokážu bez zavedenia centralizácie, ale starostlivá analýza im znova a znova dokáže, že tieto opravy centralizujú ich systém, alebo iba skrývajú ich centralizáciu,” uviedol na adresu kryptomien, ktoré to o sebe tvrdia, spomínaný developer Gregory Maxwell. To však podľa neho nutne nezámenná, že tieto projekty sú pomalšie alebo menej spoľahlivé. Sú však jednoducho centralizované a ich používatelia by si toho mali byť vedomí.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.