Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Charlie Lee: U Bitcoinu nemôžte odstrániť riziko 51% útoku bez toho, aby ste ho centralizovali

Článok

útok Bitcoin 51%
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ Litecoinu Charlie Lee a Bitcoin core developer Gregory Maxwell sa zhodli na tom, že možnosť realizácie 51% útoku na Bitcoin je potvrdením toho, že ide o decentralizovanú kryptomenu a odstrániť možnosť tohto rizika by šlo len za účasti centralizovaného prvku.

Decentralizácia bitcoinu je podľa mnohých fanúšikov kryptomien jedným – ak nie vôbec  najdôležitejším atribútom technológie blockchain. Môže však zároveň predstavovať možné riziko.

,,Nikto nedokáže opraviť “chybu” 51% útoku decentralizovaného systému bez pridania centralizácie,” tweetol k téme zakladateľ Litecoinu Charlie Lee. ,,Je to jeden z kľúčov k porozumeniu bitcoinu, proof of work konceptu a decentralizácie. Väčšina ľudí to nedokáže pochopiť.“

,,Ľudia pripravili 1001 komplikovaných schém, ktoré tvrdia, že to dokážu bez zavedenia centralizácie, ale starostlivá analýza im znova a znova dokáže, že tieto opravy centralizujú ich systém, alebo iba skrývajú ich centralizáciu,” uviedol na adresu kryptomien, ktoré to o sebe tvrdia, spomínaný developer Gregory Maxwell. To však podľa neho nutne nezámenná, že tieto projekty sú pomalšie alebo menej spoľahlivé. Sú však jednoducho centralizované a ich používatelia by si toho mali byť vedomí.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne